Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tehetek akkor ha jófogáson...

Harmath Alexander kérdése:

Mit tehetek akkor ha jófogáson rendeltem egy telefont(200.000Ft) és utánvételre vettem, viszont a csomagban nem az volt amit kértem. Tudok valamit tenni vagy veszett ügy?

Figyelt kérdés

2021. dec. 15. 01:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha még elérhető az eladó,írj neki,ha utanvettel rendelted azon a kis papíron biztos rajt vannak az adatai, utána írj a jofogasnak,esetleg rendőrség bevonása, mekkora atveresrol van szó? Milyen típust rendeltel és mit kaptál?
2021. dec. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Jezusom, ember.

Hat ez most akkor jo kis tanulopenz lesz. Rendorsegi feljelentest tudsz tenni gondolom, nem hiszem, hogy ezen kivul mas van meg..talan a jofogasnak jelezheted, de ok nem vallalnak felelosseget ilyesmikert.

2021. dec. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
2 Mit kellett volna jobban csinálnia? Nem utalt előre pénzt. Mondjuk senkinen se lehet megbízni manapság sajnos.
2021. dec. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

#3. Például kibontani a 200 ezres csomagot, és belenézni még mielőtt kifizeti. Ez egy elég jó megoldás lett volna. Ha rögtön látja, hogy nem az, amit rendelt, akkor ki sem fizeti, és visszaküldeti a feladónak. Tudom, a futárok utálják a bontogatást, de ekkora összegnél nem kell vele foglalkozni. Nem ő fogja kifizetni a károdat, ha valami mégsem stimmel.


Kérdező: Jelezd az eladó felé, hátha csak tévedés történt (kicsi rá az esély), illetve ha az eladó nem akar kommunikálni, akkor jelezd a jófogás felé is, hogy XY eladó átvert téged. Nem azért, mert bármit is tennének az ügyedben, hanem hogy az eladót figyelmeztessék, vagy valahogy szankcionálják esetleg. Többet nem igen tehetsz. Mehetsz a rendőrségre, de az egy évekig tartó folyamat is lehet, ami sok idő, és persze sok pénz (feltéve, ha foglalkoznak vele egyáltalán érdemben).

2021. dec. 15. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Volt már ilyen eset, netes videóban tette közzé az illető, a postai csomag átvétele után azonnal feljelentést tett (még aznap), majd erről a postát értesítve a feljelentéssel, a pénz nem ment a feladónak...
2021. dec. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Buktad 200000 Ft mert gondolom nem futár előtt bontotad ki csomagot mielőtt kifizeted volna .

Feljelentheted rendőrségen,és szólhatsz a jó fogásnak,az eladónak de bénzt valószínűleg buktad.

Telefont főként ilyen összegnél személyes átvételel veszünk magánszemélyektöl.

Vagy normál boltból vesszük/ rendeljük telefont.

2021. dec. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Épeszű ember nem csinál ilyesmit.

Én 100 ezerért vettem a telóm Jófogásról, de személyesen átvétel volt, és vagy 15 percig nyomkodtam míg odaadtam az árát. Beraktam a simem, hívás, netezés, hangszóró, mikrofon teszt, minden. Papírok rendben voltak, csak akkor bólintottam rá. Az enyém is nagyon alkalmi vétel volt, az akkor boltban 180 ezres telóra erősen gyanakodtam, de nem volt semmi buktató. Azt állította hogy ajándék volt, és neki kell a pénz, hát segítettünk egymáson. Már 8 hónapja problémamentes a cucc.

De hogy jófogáson látatlanba akár 10 ezret is kifizessek akárkinek...

2021. dec. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Mit kellett volna mashogy? Vagy szemelyesen veszi at a termeket vagy nem ott vasarol ennyiert.

A futarnak viszont nincs koze az uzlethez, csak akkor bonthatod ki elotte a termeket, ha mar kifizetted :D Es akkor sem koteles ezt megvarni, mert nem nala kell reklamalni es a visszakuldes se igy megy.

2021. dec. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Költséges kütyüt hardveraprón nagymúltú megbízható emberektől, felejtsétek már el ezeket az apróhirdetés-csökevényeket 2022-ben, jó?
2021. dec. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A sok buta embernek üzenem, akik szerint átvétel előtt ki lehet bontani a csomagot, hogy menjenek el futárkodni és próbálják ki azt.

Utána ugassanak!


8-nál a pont. Csomagot nem lehet kibontani kifizetés előtt. Pláne, ha posta pontos vagy automatás volt, de házhozszállítás esetén sem lehet.

2021. dec. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!