Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy tudom könnyen átmásolni...

Hogy tudom könnyen átmásolni asztali gépre a micro SD kártyára mentett képeket? A 128 GB SDXC-t jeöltem ki alapértelmezettnek a telefonomban, hogy oda mentse a fotókat, viszont időnként át akarom tenni az asztali gépre.Többi lent.

Figyelt kérdés
Havonta szeretem mappákba elhelyezni a fotókat, eddig csak összedugtam az USB kábellel a telefont az asztali géppel és importáltam. Most ez nem megy így. Mindig ki kell majd vegyem az SD kártyát és kártyaolvasón keresztül másolom, be, ezt találtam ki, de egyszerűbb megoldás jó lenne, mint havonta kiügyeskedni a kártyát. Telefon Redmi 6. Köszönöm szépen.

#microSD #másolás #másolás gépre #micr SD-ről gépre
2022. jan. 4. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi miatt nnem megy a dolog?


Amikor gépre dugod a telefont, felül lehúzod az értesítési sávot és az USB kapcsolatot FÁJLÁTVITELer kapcsolod.

2022. jan. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Látja egyáltalán a pc-d a telefont? Ha igen nincs más dolgod, mint amikor csatlakoztattad a telefont az usb segitsegevel a pcdhez, kivalasztod a telodon a felugró ablakra kattinrás után a fájlátvitelt.

Ha nem ismeri fel a pcd próbáld megnézni pcn az eszközkezelőben az usb portoknál, hogy érzékelte-e a géped a telod, (Com1 vagy Com4... stb kiirast kell keresned), es ha ez megvan nyisd meg, probald meg letiltani, aztan ismet engedelyezd, ha igy sem akkor az eltavolitasra kattints, majd ha ez megtortent huzd ki a pcdbol az usbt, es utana dugd vissza. Remélhetőleg így sikerül.

Ha így sem, próbáld meg esetleg egy másik kábellel csatlakoztatni.

2022. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"eddig csak összedugtam az USB kábellel a telefont az asztali géppel"

Ez ezentúl is működik. A telefon belső tárhelye és az SD kártya külön meghajtóként látszódik, nem kell a képek másolásához kivenni és kártyaolvasóba tenni a kártyát.

Én egyébként kábel nélkül, wifin keresztül, FTP szerverrel szoktam megoldani. Előzőleg ki lehet választani a mappát, amit megoszt (lehet a belső tárhely vagy memóriakártya), majd egy gombnyomásra indul a szerver a telefonon, a laptopon megnyitom a megfelelő IP címet, így oda-vissza megy a fájlok másolása gyorsan és kábel nélkül. Manapság kábelt már csak töltéshez használok.

2022. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez is egy megoldás, talán ha nem a legegyszerűbb és praktikusabb is.

Telefonra total commander appban ez a funkcio benne is van. (Meg sok más hasznos dolgok is)

2022. jan. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap első dolgom lesz kipróbálni. Mentek a zöld pipák, 2-esnek is az akart lenni, csak kicsit mellé nyomtam. Bocsánat.
2022. jan. 5. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!