Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy gyorsabban merül a telefonom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 4-5 éves Sony Xperia XZ2 Compact mobiltelefonom, ami még múlt év szeptemberben szépen lassan elkezdett egyre jobban lemerülni. Utána valamikor november vége fele bejött az a probléma, hogy amikor újraindítottam volna a készüléket, akkor csak a sokadik próbálkozásra tudott bekapcsolódni. Majd még az is kicsit problémás volt, hogy nem mindig akart töltődni.

Elvittem szervizbe. Ott kicserélték a töltő bemenetet, az aksit és csináltak egy szoftverfrissítést. Az újraindulós hiba eltűnt, gondolom a szoftverfrissítés segített rajta. Magával a töltéssel már azt hiszem nincs probléma. Viszont még az új (elviekben) gyári aksival is ugyanúgy, szörnyen gyorsan merül. Mivel minden letörlődött róla a frissítés miatt, így sokkal kevesebb adat és alkalmazás van rajta (nem telepítettem vissza mindet), és folyamatosan használom a STAMINA üzemmódot, de még így is. Megnézek pl egy 3-4 perces youtube videót és lemegy (stamina üzemmódban) 4-5%-kal... Aminek nem kéne.


Van bárkinek bármi ötlete, ez mitől lehet? Engedjem el ezt a mobilt, vagy javítható? Vagy tud valaki egy nagyon jó sony szervizt, ahol tényleg tudnak segíteni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 4. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Gagyi akkut raktak bele
2022. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rákérdeztem a szervizesnél, h milyen aksi van benne. Azt mondta, hogy gyári. És egy bizonyos helyzetben/hangulatban, nevezd aminek akarod, mondta, aminél látszódott, hogy nem hazudik.


De a lényeg, hogy egyelőre bízzunk benne, hogy nem vert át ezen a téren. Milyen más okai lehetnek a merülésnek, ami nem az aksi hibája?

2022. jan. 4. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Sok minden okozhatja ezt a gyors merülést. Az is lehet, hogy aksi, vagy valami leszívhatja, sajna én sem vagyok benne olyan jártas. Ejtetted el mostanában?

Méréssel meglehet állapítani, ha valami esetleg leszívja. Vannak ilyen applikációk amik nyomonkövethetik az alkalmazásokat, illetve megtudhatod velük, hogy kb mennyi annak az aksinak a kapacitása. De ha adhatok egy tanácsot, jobb egy új készülékre beruházni, mint javitgattatni a régit. Ha persze a régit szeretnéd továbbra is használni vidd el egy olyan szervízbe ahol biztosan szakszerűen járnak el, és garantáltan gyári alkatrészeket raknak bele, illetve teljes ellenőrzést végeznek a készüléken.

2022. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát, sokszor elejtettem már ezalatt a sok év alatt, de sosem volt semmi gondja. De lehet, hogy most mégis történt benne valami.


Tudok olyan appokról, amik simán gyorsan leszívják, de azoknál minden le van tiltva adat, energia vagy bármi felhasználásügyileg.

De rendben. Megpróbálom a végsőkig kihasználni, viszont elkezdek valami új mobil után nézelődni.


Köszönöm szépen a válaszokat! ^^

2022. jan. 5. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:

"Tudok olyan appokról, amik simán gyorsan leszívják"


A facebook és messenger is ilyen pl.

Csak nézd meg a memóriahasználatukat.

2018-ban töröltem magam, majd az appokat is, és egyből ÉREZHETŐEN tovább bírta az akksi

2022. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Okés ez, hogy az appok is merítik. De ugyanúgy merítették volna korábban is. Szóval most nem kéne ennyire merülnie.

Meg mint írtam, most a szoftverfrissítés óta sokkal kevesebb az alkalmazás rajta, mégis ilyen.

2022. jan. 7. 09:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor marad az a lehetőség, amit a #1 kommentben írtam.
2022. jan. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De ezen a két opción kívül tényleg nincs más? Valami elektronikai hiba esetleg?
2022. jan. 8. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!