Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefonok akkumulátora...

Dontspam kérdése:

Mobiltelefonok akkumulátora tölthető e direkt töltőről?

Figyelt kérdés
Tehát adott egy 3.8V/2500mAh akksi, amit egy egyszerű 5V/1Ah töltővel töltenék direktben ++,--. Magában az akksiban tudom, hogy van egy bizonyos védelem (kis panel), ami túlmerülés ellen véd, ~2.35V-nál lekapcsol. Igazából az érdekelne, hogy ez a beépített panel, a túltöltés ellen is véd e, vagy ha netán úgy hagyom akkor szépen elég az egész? (Nem vagyok tisztában vele, hogy mikor feltöltődik az akksi a telefon szakítja meg, vagy az akksi elektronikája a túltöltést).

2022. jan. 7. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A telefonban van a töltésvezérlő, az szabályozza a töltés során előforduló paramétereket, pl, nem lényegtelen a töltőáram mértéke.

Ha nincs értelmes célod vele, és nem gond ha tönkremegy vagy kigyullad, akkor nyugodtan kösd össze.

Egyéb esetben ne spóród ki a töltésvezérlőt a projektből.

2022. jan. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lítiumakkuhoz ráadásul kapacitásra is méretezni kell a kütyüt.
2022. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ilyesmire gondoltam:

[link]

Igaz ez 18650-es akksihoz van elvileg, de azokból is van amelyik kisebb, van amelyik nagyobb kapacitással rendelkezik, tehát abból feltételezem, hogy az nem annyira mérvadó.

2022. jan. 8. 10:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd azért egy fedett vödröt szerezz be kísérletezés előtt :)
2022. jan. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zzzoli ***** válasza:
Igen, amit kinéztél az egy töltésvezérlő is, 2500mAh-ás akkuhoz teljesen jó.
2022. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!