Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon képernyőjén ilyen...

Telefon képernyőjén ilyen fekete folt lett elejtés után,ez ugye nem fog tovább terjedni?

Figyelt kérdés

Külföldi oldalakon láttam,hogy ez továbbterjedhet és az egész képernyő használhatatlanná válik,ezek halott pixelek ahogy mondják. De nekem még azon a helyen is érzékel,eddig. Most nem nagyon tudom kicseréltetni,50 ezer lenne ennek egy csere..remélem nem lesz nagy baja

itt egy kép róla


[link]


2022. jan. 9. 01:21
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Az érintő panel és az alatta található folyadék kristályos (LCD) kijelző két külön dolog.

Ergo az érintő az érzékelni fog még akkor is, ha az egész LCD alatta szét van folyva.

Ha nyomkodod a sérült részt, nagyobb eséllyel tovább repedhet az üveg, és akkor a folyadék szétfolyik a rétegek között, akkor pedig lassan de biztosan használhatatlan lesz a telefon.

2022. jan. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem nyomkodom
2022. jan. 9. 02:11
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Nekem a laptopom esett le, először pici folt volt, majd így kb 9 év után már a képernyő nagy része sötét, csak monitorral tudom használni.
2022. jan. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó 9 év azért oké,nekem 1 hónapot kéne kihúzzon
2022. jan. 9. 02:31
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Azonnal ments róla mindent és amikor használod, a fontos adatokról nagyon sokszor készíts mentést mert ha hirtelen bekrepál akkor vége, adatok meg a memóriában, menthetetlenül.
2022. jan. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

"és akkor a folyadék szétfolyik a rétegek között, "

Ezt azért a helyedben átgondolnám még egyszer. Így születnek a szájról-szájra terjedő baromságok. Hú, halottad, a gyakorin írták, hogy ha közéfolyik, akkor annyi.

Az tény, ha megsérült, akkor semmi garancia nincs rá, hogy egy újabb leejtésnél ne váljon nagyobb kiterjedésűvé a használhatatlanná vált rész. Amit a külföldi oldalakon láthattál, hogy továbbterjed, az inkább a régebbi AMOLED tulajdonsága. Ott egy kezdeti sérülés kémiai folyamatot indítva pusztít, a fénykibocsájtó rétegek mennek tönkre. Az LCD esetében ez pusztán mechanikai jellegű, ott a fénykibocsájtás a kijelző mögött van elszeparálva, a hibés résznek megváltozik a fény átbocsájtási tulajdonsága.

Az, hogy a sérültnek látszó helyen is érzékeli az érintést, az csupán annak a jele, hogy az érintőpanel az alatta lévő kijelzőtől függetlenül működik, és nem sérültek a rajta lévő elektromos vezetősávok. De ez nem feltétlenül marad így.

Egy újabb sérülés, leejtés akár részben, vagy teljesen is használhatatlanná teheti akár a kijelzőt, akár az érintőt.

2022. jan. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Redditen meg valaki azt írta,hogy pont fordítva van ez,az LCD esetében fordul elő többször,mert az Amoled nem folyadékos,vagy valami ilyesmi
2022. jan. 9. 16:06
 8/10 anonim ***** válasza:

"pont fordítva van ez,az LCD esetében fordul elő többször,"

Mi?

2022. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hogy szétfolyik,továbbterjed
2022. jan. 9. 18:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi folyik szét?

Mi terjed?

Az egész folyadékkal van feltöltve. A nevében benne van Liquid Cristal Display.

Benne van a folyadék a bal alsó saroktól a jobb felsőig. Hova folyik, hova terjed?

2022. jan. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!