Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Foglalkozna e a fogyasztóvédel...

Foglalkozna e a fogyasztóvédelmi hatóság az alábbi problémával?

Figyelt kérdés

Kb másfél hónapja vettem egy iPhone-t. Nem telt el két hét se, de máris problémák merültek fel használat közben. Teljesen random elkezdett ugrálni a kijelző, szakadozott rajta a kép és volt hogy villogott, mintha saját maga állítaná a fényerőt. Néha teljesen elmegy rajta a kép, lényegében használhatatlan.


Összesen háromszor vittem el szervizbe, ahol foglalkoznak garanciális javítással.

Az első alkalommal kicserélték a kijelzőt. Ez után csak rosszabb lett.

A második alkalommal csak bevizsgálták és azt mondták, hogy nem találtak problémát, ezért nem tudnak vele mit kezdeni.

A harmadik alkalommal már elküldték valami szervizközpontba, ott szintén nem találták hibásnak.


Mondanom sem kell rettentően idegesít a dolog, már csak azért is mert alig két hónapja használom (illetve nem használom) és teljesen újonnan vettem, nem valami utcasarki gyerektől.


A kérdésem tehát az lenne, hogy foglalkozna e a fogyasztóvédelem, vagy valamilyen hatósági szerv ezzel a problémával?


A válaszokat köszönöm.



2022. jan. 12. 20:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Hol vetted?

Újonnan, vagy használtan vetted?

Hol volt szervizben?

2022. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp foglalkozniuk kell.

Egyszerűen ilyen nincs, ha szemmel láthatóan nem jól működik egy új telefon, az garanciális hiba.



Csak egy tipp: lehet tud a gyártó a hibáról, csak nem veri nagy dobra, és a következő frissítéssel helyreáll.

2022. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Egy webshopból rendeltem teljesen újonnan. Planet gsm a neve. Árukereső szerint teljesen megbízható bolt.

A környéken csak egy szervíz van ahova garanciális problémával elvihettem, a többi fizetős.

2022. jan. 12. 20:34
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos, hogy gyári garanciát, vagy forgalmazói garanciát kaptál?
2022. jan. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
4: igen, garanciális termék. Megvan róla a számla is.
2022. jan. 12. 20:40
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt értem, hogy garanciális.

De, ha webshopból rendelsz, egyáltalán nem biztos a gyári garancia telefonra.


A gyári garancia, meg a forgalmazói garancia 2 dolog.

Ezért nem mindegy neked melyik van.

2022. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
6: elvileg gyártói garanciával kaptam, de ezt nem írta le a webshop egyértelműen. Persze lehet, hogy csak én nem találom. Küldtek hozzá egy jótállási jegyet is. Egyébként bent a szervizben egyáltalán nem kérték hogy mutassam meg se a számlát, se a jótállási jegyet.
2022. jan. 12. 21:04
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan hova vitted be javíttatni?

Bocs de tudnunk kellene pontoan, ezért kérdeztem az 1-es válaszban

Pontosan hol vetted, pontosan hol szervizelték. Mind a 3 javítás ugyanott történt? Mi a neve a szerviznek?


A telefonon a Beállítások -› Általános -› Info oldalon mit ír a jótállásról a telefon? Mikori a dátum? Egyezik azzal dátummal (+1 év) amikor beütemelted a telefont?

2022. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

8: 2022 decemberében jár le a jótállás és igen, egyezik.

Mind a három javítás ugyan ott történt, a szerviz neve almárium pro kft. Hivatalos márka szerviz.

2022. jan. 12. 21:26
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az az egyik a 4 hivatalos szerviz közül.

Nem egy ócska sarki szerviz. Így van esélyed a fogyasztóvédelemnél!

Mindenképpen tegyél bejelentést.

2022. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!