Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tejbe esett a telefonom és...

Tejbe esett a telefonom és nem ad hangot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tejbe ejtettem a telefonom de csak az alsó részét és nem ad hangot. Ez ki tud száradni vagy mindenképp szervíz?

2022. jan. 14. 18:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Akkut kiveszed, aztán kiderül 2 nap szárítás után
2022. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem lehet kivenni az akkut
2022. jan. 14. 18:37
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Én buta telefon ejtettek bele tejbe, kivettem az aksi, egy hétig hagytam száradni, működött utána 1 évig, az aksi adta meg magát, amit már nem tudom, hogy a tej vagy azzal elhasználódás volt az oka (régi volt, 1 hónapig nem volt töltőre téve, mély merült állapotban volt a táskában, lehet inkább ez volt a baj)
2022. jan. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
Tedd bele egy zacskó rízsbe, és hagyd bent pár órára, az kiszárítja.
2022. jan. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
nem értem a 4-est miért pontozták le, pedig ez is müködő módszer
2022. jan. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
5 talán mert túl egyszerűnek tűnik.
2022. jan. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

A tejjel az a gond, hogy nem fog teljesen kiszáradni sosem mint a víz. Beledöglik, belesavanyodik, cask a nedvesség párolog el a tejből, van benne zsír meg miegymás ami nem tesz jót az elektronikának.

Mindenképpen vidd el szervizbe minél hamarabb - még holnap. Minél tovább halogatod annál jobban károsodik.

Beleteheted rizsbe, de nem fog használni, sosem használt ilyen esetekben. Ennyi erővel papírtörlőbe, törölközőbe, száraztésztéba is teherhedet, azoknak még jobb is a nedvszívó képessége. Vagy tedd két tisztasági betőt közé, az is nedvszívó! :)

2022. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

A rizs az urban legendnek számít, van akinek működik van akinek nem.

Szervízbe azonnal, szétkapják, kiszárítják és ha nem lett zárlatos semmi, akkor működni fog.

2022. jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
7 te annyira tudod, hogy használ e vagy sem? Próbáltad már ki? Tesómnak rengetegszer lett vizes....2 kezén nem tudta megszámolni, de rízsbe rakta, és láss csodát, pár órán belül patikán működött mindig.
2022. jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
25%
Mesélj még Andersen!! Mesélj!!
2022. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!