Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy igen érdekes tapasztalatró...

Egy igen érdekes tapasztalatról szeretném a véleményeteket kikérni?

Figyelt kérdés

Találtam egy nemrég elhunyt idős rokon holmijai között egy Nokia 5110-est. Szegényke már vagy 15 éve hevert a padláson, ezért egy alapos tisztítást csináltam és mivel a töltője is meg volt, ezért poénból felraktam. Én sem hittem hogy az még működni fog, de tölteni kezdett, és feltöltött!


Ennek 5 napja! Azóta van bekapcsolva SIM kártyával, és az akksi még félig van! Tehát ezeknek legalább egy hét a készenléti idejük, legalább 15 éves akksival?


Ez most mi?


2022. jan. 14. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Ezek még rendesen voltak legyártva.

Én is bármelyik régi Nokiámat fel tudom éleszteni. Édesapámét is feltöltöttem és bekapcsoltam a múltkor. Édesapám 17 éve halott, a telefonja még mindig bírja.

Az okostelefonok meg két-három év alatt megnyekkennek.

2022. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az okostelefonoknak nagyobb a kijelző van rajta internet, meg az iOS és android rendszer is fogyasztatja…


Egy manuális telefon sokkal kevesebbet fogyaszt mert a képernyő is kicsi, és nincs háttérben futó alkalmazások se…



A mostani társadalom kb ÁTLAG 2-3 évente cserél telefont, van aki kevesebb van aki több…


De hogy 15 éves működjön, az fura…

2022. jan. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#2-nek:


15? XD 98-ban gyártották.


Az akksija pedig 900 mAh. Ez a durva!

2022. jan. 14. 21:30
 4/16 A kérdező kommentje:
Független, és hívni is lehet vele. Igaz vicces kicsit hogy "Vodafone" helyett azt írja ki csórikám hogy H70, de hát nem mai gyerek.
2022. jan. 14. 21:34
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezen a durva?

Azon milyen oprendszer fut, milyen erőforrás igénnyel?

Tud-e valós multi-tasking-t, van-e háttérben futó szolgáltatás stb.

Aki kicsit benne van ebben a témába csak röhög ezen a kérdésen.

Ha egy mai telefon is le lenne butítva ilyen szinten, hónapokat is elmenni egy akkora teleppel mint amiket ma raknak telefonba.

2022. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt 5110-esem, tényleg beteg módon bírta :D Meg a 3210-esem is
2022. jan. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején más volt a világ. Nem volt állandóan a kezünkben a telefon. Nem is volt miért. Néhány játék volt rajta, sms, hívás, ébresztő meg talán naptár. Nem colt ami merítse. Nem is volt komoly hardver ezekben. Sem wifi, sem bluetooth, semmi... A töltőt keresni kellett ahányszor tölteni akartam. :D
2022. jan. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egy mai okostelefont is ha feltöltesz és nem nyúlsz hozzá, az is bírja napokig is. Meg ahogy írták régen nem volt állandóan az ember kezébe a telefon, maximum az első pár napban, amikor még új volt, érdekes volt. Meg ugye nem sok mindent kellett ellátnia az akkunak, volt egy monokróm kijelző, megjelenített valami operátor logot, volt még benne egy hangszóró, meg egy mikrofon, dióhéjban ennyi.
2022. jan. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

van egy Samsung GT-S5360 okos mobilom , ma már csak vészlyezteti ébresztőnek használom.

be van állítva de csak akkor ébresztene ha az A71 valamiért nem riasztana reggel.


nem tudom hány éves, de idén 6-án lett feltöltve és most 78%-on áll az aksi állapota.

2022. jan. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szirty ***** válasza:

Én meg költözéskor találtam egy régi CATIGA CD-2590 számológépet.

[link]


Az eredeti elem van benne évtizedek óta. Működik!

A laptopom meg pár óra alatt lemerül... :)

2022. jan. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!