Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Xiaomi régen valóban jó,...

A Xiaomi régen valóban jó, megbízható telefonokat gyártott?

Figyelt kérdés

Elvileg a régebbi modellekkel nem voltak olyan gondok mint az ujjakkal. Sokkal jobban optimalizálták és a kamera is jobb volt bennük. Tehát nem kellett felni, hogy akadozni fog, eldobja a WiFi kapcsolatot vagy, hogy random megnyit alkalmazásokat érintés nélkül. Ezek a dolgok melyik szeriára voltak még igazak. Pl a Redminel a 6-7 széria még jó volt. Vagy inkább a 4 és az előtte lévő szériás Redmik voltak a jók? Mert elvileg az 5-ös szériában volt pár szoftver hibás modell. A Redmi 7-rol is már hallani lehetett pár kritikát. De pár rosszat azért már a Redmi Note 4-ről is halottam.

Illetve a Mi és a Poco szériás telefonjait? Ezekből melyik volt a jó?


Nekem Xiaomi Redmi Note 8 Pro volt. És nagyon sok bajom volt vele. Tiszta bugos volt és mindig eldobta a WiFi jelet. És több ismerősöm is panaszkodott rá. Csak ők inkább a nem Pro modellre.


Jelenleg mi a jó alternatíva? Pl egy 40 ezres Unisoc procis telefon, van olyan jó most. Mint régen egy Xiaomi Redmi Note 2 ugyan ilyen áron?



2022. ápr. 28. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

8T, 9, 9 Pro, csak hogy néhányat említsek. Az értesítések késve vagy sosem jönnek meg, a wifi kikapcsol, a Xiaomi 1 hetes várakozást ír elő a bootloader unlockra, ha meg akarsz szabadulni a MIUI-tól.

Hardveresen jók, de a MIUI legendásan szar.

2022. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát én a Xiaomi Redmi Note 8-rol halottam a legtöbb rosszat.
2022. ápr. 28. 18:30
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Most is azokat gyárt. Csak azok a hülyék vinnyognak akik baccák elolvasni a használati utasítást.
2022. ápr. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Évek óta használok Xiaomi termékeket, telefont, televíziót, porszívót, kávéfőzőt, pumpát, stb. De még egyikkel sem volt soha gondom. El kell olvasni a mellékelt használati utasítást, meg kell ismerni a terméket, tisztában kell lenni vele mit vettél, mire jó, mit tud, és nem ér csalódás. Aki mg ismeretlenül megvesz valamit mert divatos, meg a szomszéd gyereknek is az van, az meg szopjon csak vele...
2022. ápr. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Oks. Hogyan kell beállítani a Redmi Note 9 Pro-t, hogy a Messenger és Gmail üzeneteket azonnal megkapjam lezárt képernyőnél? Nem 1 perc múlva, nem 2 óra múlva, nem a képernyő felélesztésekor, hanem lezárt képernyőnél és azonnal.

Nincs benne a használati utasításban, de szakértőként téged kérdezlek.

2022. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
beállítások, alkalmazások, Gmail, automatikus indítás engedélyezése, majd itt a MIUI akkukimélést kikapcsolni, utána elindítod az appot és a futó appok közt hosszan nyomva tartva a megjelenő ikonok közt a lakatra nyomni, ezt megcsinálni messengerrel is.
2022. ápr. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

itt a videó, hogyan csináld: https://www.youtube.com/watch?v=Jgb52Q-Cxb0


Amúgy a neten vagy 1000x leírták. azért nem a gyártó hülye, ha nem kérdezel, nézel utána.

2022. ápr. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha tudok szívesen segítek akár privátban is.
2022. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen nem számítottam segítő válaszra, tehát köszönöm. Viszont ezeket mind megcsináltam és nem javult semmitől. Nálam okosabb emberek azt mondják, hogy ez az android doze funkció hibája miatt történik és Huawei telefonokat is érint, de ezt nem tudom megerősíteni.

Le fogom dózerolni a MIUI-t és teszek rá másik OS-t, csak ebben bízom.

2022. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

A Xiaomi soha nem gyártott jó és megbízható telefonokat.

A fő oka az volt, hogy itthon is elterjedt az nem más, mint, hogy alacsonyabb áron voltak képesek közel azonos hardverrel készülékeket gyártani, mint akkoriban a Samsung, stb.

Itt még arra az időszakra gondolok, amikor Magyarországon nem forgalmazták őket a mainstream boltokban és jellemzőbb volt, hogy eBayről szereztük be őket.

Azóta az itthoni áraik felzárkóztak a többi, nagyobb múltú gyártó készülékeihez, szóval semmi értelme Xiaomit venni.

2022. máj. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!