Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A viszonylag újabb Samsung-ok...

A viszonylag újabb Samsung-ok közül ha a kamera/fotózás az elsődleges akkor melyik modellt ajánlod?

Figyelt kérdés

Még egy régebbi telefonom van ami most múlt 3 éves.

Szeretnék váltani egy frisebbre, és a kamera lenne az ami a legfontosabb, mert utazásokkor mindig a mobilommal fényképezek/videózok.


Tudom, hogy van a Samsung-nak a Galaxy sorozata, meg vannak ilyen A-val kezdődő mobiljai is. De nem értek hozzá mélyebben.


Tudna valaki tanácsot adni?



2022. máj. 2. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Akkor valami komolyabb dslr-fébyképezőt ajánlanék ha ez a fő cél.
2022. máj. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem veszek külön fényképezőt.


Légyszi kizárólag a Samsung mobilokkal foglalkozzunk.


Köszi.

2022. máj. 2. 09:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát az A széria az olcsó, az S pedig a prémium. Nyilván az S szériában lesznek az erősebb kamerák. Az S széria általában (legalábbis az utóbbi pár évben így volt) 4 különböző telefonból áll. Most pl. az aktuális az S22. Ez az "alap". Szoktak csinálni a modell életciklusa közepén/végén ebből egy kicsit gyengített és olcsósított (meg egy picit nagyobb) telefont, ez az FE mindig. Az S22-ből még nincs, de majd ha lesz akkor S22 FE lesz a neve.

Az S22-ből van egy nagyobb és picikét erősebb verzió, ez az S22+. A Samsungnál a minőség teteje pedig az Ultra, jelen esetben az S22 Ultra.

Ugyanez megvan az előző szériánál is: S21 FE, S21, S21+ és S21 Ultra.


Nyilván az Ultra lesz a legjobb mindenben, bár az kérdéses, hogy ezt a hétköznapokban ténylegesen meg tudod-e tapasztalni, no meg az is fájó pont, hogy egy Ultra több mint fél millió forintba kerül. Általánosságban mind a négy telefon jó képeket fog készíteni. Ha kicsit olcsóbban szeretnéd megúszni, akkor én nem az S22-es, hanem az S21 széria valamelyik tagját ajánlanám. Egy S21 250 körül mozog (normális boltból, nem egy szürkeimportos GSM-ből), mígy az S22 330 körül van és annyival nem jobb.

2022. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És az S20 és S21 között mekkora lenne a különbség ami a fotózást illeti?


Az egyik MediaMarkt-ban mintha az S20 érezhetően olcsóbb lett volna amikor a hétvégén néztem.

2022. máj. 2. 10:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy direkt kamera összehasonlító teszt (angolul van, de nem kell hozzá tudni):

https://www.youtube.com/watch?v=ibK5Tmlz2FI


Én az S20-at azért nem is írtam, mert alapból 2,5 éves lassan a modell és 3 éves telefont akarsz cserélni (bár nem mondtad hogy konkrétan milyet, lehet az is már 4-5 éves modell, csak az életciklusa végén vetted).

2022. máj. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Samsung Galaxy S9.
2022. máj. 2. 11:46
 7/10 anonim ***** válasza:
A52s vagy S21FE, ha bele fér akkor meg az S22
2022. máj. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na hát én egy S9-ről nem akarnék annyira S20-ra váltani. Csak 2 év van a két telefon között.
2022. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ami jó fotókat lő, és másfél évnél nem régebbi:

A52s, A53

S21, S22 szériák

S21FE

2022. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
S7-től felfelé mindegyik S széria már konkrétan kiváló volt kamerázásban. A S22 pedig konkrétan odaver egy Gopronak, vagy hasonló szintű kamerának mindenben.
2022. máj. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!