Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik márkát preferáljátok...

Melyik márkát preferáljátok és miért? Érvek és ellenérvek.

Figyelt kérdés

Samsung: Dél-koreai, nem kínai, nem kémkednek utánuk ( olyan szinten, amúgy persze, hogy kémkednek ), az adataink nagyobb biztonságban vannak, nem egy kommunista párt nézegetni őket, nem mellesleg nagyon jó készülékek. Viszont nagyon drága.

Huawei, Honor: kínai márka, így a kémkedés alap rajta, viszont nagyon jó telók, olcsóbban, mint a Samsung, persze így sem olcsók.

Xiaomi: hasonló a helyzet, mint a Huawei-Honor, talán még picit olcsóbbak, de annyira szerintem nem tartósak.

Apple: nagyon drága, szerintem egyáltalán nem éri meg az árát, csak Apple termékekkel kompatibilis igazán, amik szintén nagyon drágák. Viszont nagyon sokáig lehet őket használni, meg van hozzá minden feltétel, talán itt vannak a legnagyobb biztonságban az adataink.

Ez az én személyes véleményem. De kíváncsi vagyok a tiétekre. És azt is írjátok oda, hogy milyen telefont használtok és, hogy mióta.



2022. máj. 12. 17:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nekem egy Samsung galaxy s10-em van. De eddig minden telefonom Sasmung volt és nagyon sokáig bírták. Volt olyan, amelyiket 6 évig használtam és csak egy kicsi akkuromlást vettem észre! És nem csúcskategóriás volt! De most ismét felmerült egy telefoncsere és ezért kérdezem. Amúgy tökéletesen meg vagyok elégedve a Samsunggal, de a váltásban is benne lennék, ha lenne egy jó alternatíva.
2022. máj. 12. 17:10
 2/14 anonim ***** válasza:

Én a Samsungot. De leginkább azért, mert ez tetszik, ezt szoktam meg. A Galaxy S-sorozatból is ez az 5. már, de korábban másféle Samsung (még nem okos) telefonjaim is voltak. Az egyetlen, ami nem Samsung volt, az életem első mobilja volt: Nokia 3210.


Ezen túl viszonylag megbízhatónak is tartom, illetve szeretem a kiegészítőit (okosóra, fülhallgató)


De nem tudom pl. Apple-lel összehasonlítani, mert olyanom sosem volt.

2022. máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Sony betonstabil


Samsung


LG


más nem nagyon van a xiaomiban annyira nem bizok.

2022. máj. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Xiaomit használok most, de ezelőtt csak samsungjaim voltak és az a legjobb szerintem..Ha lehet, a következő is Samsung lesz.


A xiaomi sem rossz amúgy egyáltalán, csak vannak benne idegesítő dolgok, amik engem zavarnak..

2022. máj. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Samsung Dél koreai ők tanították meg a kínai gyártókat telefont gyártani önszántukon kívül, majd kirakták őket a kínai piacról. Nem direktben de a lényeg ez volt.


Sony Japán


ASUS Taiwan


Apple USA


Minden más kínai.



Sony és a Samsung nem gyártat Kínában de használnak kínai alkatrészeket.

Elektronikát nem annyira de akkut azt pl gyakran.


Apple részben ott szerelteti össze a telefonjait de már indult a gyártás Indiában. Nem tudom melyik hely a jobb.


Xiaomit kiemelném mert ők 80% ban Indiában gyártatnak, és csak telefonokat gyártanak minden mást vesznek beszállítóktól. Még ha azon MI logó is van.


Volt kínai telefonom, mármint kínai gyártótól.

Nem igazán fér kétség hozzá hogy HW és SW tekintetében ennek a királya a Huawei volt. Honor meg olcsósított testvére.

Lapozzunk mert előbbi mára nem éri meg utóbbi meg haldoklik az európai piacokon.


-


Xiaomi hát minőségileg khm nem mindegy mit vesz az ember. Egy Redmi vagy poco nem azért olcsóbb hogy növelje az eladásokat, és egy Mi nem azért drága hogy flancoljanak. Konkrétan a beépített alkatrészek minősége eltér. Poco -t és Redmi -t max 2 évre tervezik. Mi 3-4 éves használatra van.

Sw szerintem a felület amúgy jó, bugos, de használható. Frissítés az hát egy év után kvázi nincs csak MI re 2 év de az is össze vissza.


BBK:

OnePlus, Realme, OPPO

Egy kalap. Frissítés csak OnePlus nál értelmezhető csak a felső kategóriában.

Más húzásaikat se szeretem.


Többi kínait hanyagolnám.


ASUS Taiwan ugye. Gazdaságilag eléggé összefonódtak a Kínaiakkal.

Független gyártó, minőségi termékek, telefonban itt ott bénáznak, de amúgy jók.


Samsung. Nem kell ecsetelni.

Legnagyobb gyártó, 4 év támogatás a felső kategóriában és 3 év a középkategóriában + 1 év security update.

Minőségi telefonok, nagyon nem lehet mellé nyúlni Középkategóriától felfelé.

Alsó kategóriában azért meg kell nézni mit vesz az ember.

Nem gyártat kínában ezért annyira nem tud le menni árban.


Sony. Japán.

Jelenleg kevés telefon hosszú támogatási periódus. Drága telefonok, de minőségiek. Nincs Noch, és van jack minden telefonon.

Akinek fontos...


Apple.

Mit ragozzam.

5-6-7 éves támogatási periódus, egyetlen gyártó aki kínában ezt a minőséget tudja produkálni. Igaz kell hozzá a Taiwani bérgyártó tapasztalata is.

Mindenkivel ellentétben itt az SW teljesen más.

És elsősorban ez a legnagyobb vonzereje bármilyen hihetetlen is.

Hiába zárt, meg sok helyen kevesebbet tud.

De a nagy tömegek alap igényeit tudja, és ezt problémák nélkül tudja, ami 5 éve még androidon nem volt ez elmondható.

Másik nagyon fontos hogy nem változik sokat. Mit jelent ez? Hogy nem kell folyton mást megszokni, újat tanulni, csak megveszed és minden ugyan úgy megy mint előtte. Unalmas? Felhasználó táborukat elnézve nem unják, sőt...


Legjobb telefonom az egy BlakBerry volt kérdés nélkül.

Azt imádtam.


Volt Samsungom, Kínaiból egy marék Xiaomi, második telefonnak.

Alma volt egy 5 vagy 6 évig nem is tudom. Néhány fagyást leszámítva,

nem igazán volt soha semmi. Csak ment. Elképesztően jó volt.


Kínaim többet nem lesz. Nem voltam elégedett, nagyon nem.

Fentebb írtam. Részemről ennyi. Kínai a gyártó nem is érdekel nekem mit tudnak nyújtani. Probléma hogy ugyan olyan árban van lassan mint a Samsung és hát nem ugyan azt a csomagot adják. Sem minőségben sem támogatásban.

Szóval én csak olcsó telefonok között tudom ajánlani őket.


Jelenleg egy ASUS zenfon 8 -at nyúzok.

Szuper, a gyerekbetegségei ellenére.

2022. máj. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#5


"Sony. Japán.


Jelenleg kevés telefon hosszú támogatási periódus. Drága telefonok, de minőségiek. Nincs Noch, és van jack minden telefonon.


Akinek fontos..."


A support annyira nem nagy érvágás mióta van xda sőt a legtöbbször a frissités csak árt és nem használ.

Sony szerintem drága de betonstabil a szoftvere nem buggos és nagyon sokáig kitart

2022. máj. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

7: Felhasználók 99,99% nem fogy XDA -n főzött romokkal bohóckodni.


Eleinte én is nekiestem hogy hű de frankó... Most egyszerűen nem szánok rá 5 percet sem.

Support azért fontos. Bár ha azt veszem hogy a 12 droid alapból mennyi hülyeséget hozott akkor nem jó a frissítés de sajnos muszáj.

Mindegyik OS bugos, elkerülhetetlen.

Ezért is jó a support mert kijavítják ha nagyon nagy a gebasz.

Ebből a szempontból bárki bármit mond az apple a legjobb...

2022. máj. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem igazán értek hozzá de személyes tapasztalatok:

Mivel én sokáig használom a telefonokat,ezért én az iphone mellett döntök.Volt régen LG telefonom de gatya lett egy év alatt.Volt samsungom is,amugy szerettem azt is,de az se alsó kategóriás volt(s7edge).Kiadok egy telefonért 200-300ezret,viszont tényleg akár 5-6 évig is használom.Könnyen kezelhető felület,gyors,nem rágja le az évek múlása,több éves támogatás,időt álló,kifinomult külső.Sokat nem fejlődik,amíg az apple nem lát tényleges igényt az újjításokban,addig nem is újjít.(pl csukható telefonok,ívelt képernyő)

Van az appletől okosórám még és fülhallgatom.Akksi az óránál gyenge,de amugy minden más egész jó.Airpods meg jól szól.


Ha tv akkor abból én LG-t veszek.Jó tapasztalatok miatt.

2022. máj. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A családban nálunk mindenkinek iPhone-ja van, én vagyok egyedül Android-párti. Épp telefonvásárlás előtt állok, a nyomógombos buták után ez lesz a 3. okostelefonom, és vagy maradok a Samsungnál, vagy kipróbálom a Xiaomit, ennyi tuti, de véglegesen még nem döntöttem.

Az 1. Huawei volt - szuper a kamerája, szoftveresen stabil, egyszerű, könnyen áttekinthető kezelőfelülete van, viszont a kémbotrány, és az azzal járó amcsi szankció miatt már abszolút nem vennék!

A 2. Samsung - kamerája szo-szo, hardveresen előrelépés volt, szoftveresen viszont kissé bonyolultabb, több a rejtett funkció, a wifi-je pedig kissé instabil!

Most pedig vagy ismét Samsung lesz, vagy kipróbálom a Xiaomit, elvégre Androidos fronton ez most a két piacvezető márka! A Xiaomi ár-érték arányban nagyon jónak tűnik, gyakorlatban viszont eléggé megoszló vélemények vannak róla, többen szídják a MIUI-t, szóval még nem tudom!

2022. máj. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#7 nekem xda rom van kettő telefonomon de sokkal stabilabb es nem annyira lassu mint a gyári
2022. máj. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!