Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet az, hogy ez a...

Hogyan lehet az, hogy ez a telefon ennyire gyors még most is?

Figyelt kérdés

Xiaomi Redmi Note 3 telefonom van 5 éve. És még mindig jól tudom használni. Pedig az összes frissítést rá engedtem később, ami elérhető volt rá. Pedig ami miatt még szebb a dolog, hogy ebbe a telefonba MediaTek proci van. Mégis azt mondják ez a Még gyengébb mint egy elöző Gen Redmi 2 vagy Note 2. Vagy, hogy a Redmi 3 volt akkor a jobb és a Note 3 a rosszabb. Én nem hiszem, hogy a Redmi 2 széria jobb viszont a Redmi 3 lehet, mert SD 616 került bele. Nagyon ritkán akad meg a telefon. Minden alkalmazást egyből betőlt. Tehát mondanám még azt, hogy gyors is a telefon. Akármelyik játékot eltudja futtatni. Még a Genshin Impactot is. Jó csúnya grafikán, bár ott sokszor előfordul lagg. De Pubg, Fortnite, Asphalt 8-9, stb lowon-mediumon elmennek lagg mentesen vagy kevés laggal. Persze pl Fortniteban nem nagyon szokott 60 fps lenni.

Illetve erős hack és 3D alkalmazásokban sem nagyon röccen meg. YouTube videókat Operán 1440p-n is viszi akadás mentesen. Azért írtam oda, hogy Operán. Mert a YouTuben nem tudok Full HD feletti felbontast beállítani. Operán viszont igen, de ott nincs 60Hz. Össze vetve ezt egy Huawei P9-el. Konkrétan a telefon már egy 480p-s videón behal néha. Vagy abban, hogy megnyissa az instat. Pedig elvileg erősebb kéne legyen.

Szerencse lehet az is, hogy a 3/32gb verziót vettem. Mert ha 2gb rammal veszem meg van az esélye, hogy nem írnám ki most ezt a kérdést. Mivel a telefonnak az a nagy hátránya, hogy hajlamos bezárni egy lapot. Ritkán még azt is amit épp nyomkodok.

Én amúgy nem értem, hogy a Xiaomit miért szidják. Amikor ez a telefon évek óta teljesen stabil. És másodlagos telefonnak bőven megteszi. De ha nem lenne más még akkor is tudnám használni. Ezt csak azért írom le mert már IPhone 13 Mini 512gb a fő telefonom. Egy baj kezd lenni vele. Még pedig, hogy az aksi gyorsan merül pár hónapja. És néha le is áll. Szóval lehet, hogy hamarosan cserélni kell. 50 ezer forint körül van még olyan androidos telefon ami hasonlóan stabil mint ez? Új Redmi 11-es szériás Xiaomit nem akarok mert eddig még csak a rosszat hallottam róla. Nem értem ha az én telefonom ilyen jó a többi Xiaomival mi a baj?Illetve mi a baj a MIUI-val? Mert abban az időben mikor megjelentek az első Redmik 2013-15 környékén csak jót halottam róluk. Még több év használat után is. De van olyan is akinek 2-3 év után belassult akár a Redmi 5-6 generációjából is. És még azokra sem nagyon halottam panaszt.



2022. máj. 18. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs baj a Redmi-kkel, semmi! Kiváló telefonok a mai napig. A 3-as és a 4-es széria is. Az utolsó emberi léptékű Legendary Edition-ok.

Vannak teljesitményfétisiszták, de ők a meg sem jelent modelleket is fikázzák. Igy érzik magukat hozzáértőnek. Ez egy fura és hangoskodó létforma, nem átlaguserek.

Én sem tudtam a teljesitményük végére jutni, bár semmi olyat nem használok.

De én egy S4-et sem tudtam megakasztani. Sőt egy Ace3-at sem. A mai napig lagmentesek, akkuk cserélhetőek..

1GB felett bármi jó.

2022. máj. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
bocs, MIUI-téma. Első dolgom lecserélni az oprendszereket.
2022. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Ja. És én higyjem el hogy elviszi a Genshint ez a telefon
2022. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan ismerősöm akinek az első generációs Xiaomi Redmije még tavaly is gyors volt. Nekem Xiaomi Redmi 2A volt és annak sem voltak gondjai még tavaly sem. Idén kezdet lassú lenni és Januárba ment tönkre teljesen. Pedig úgy imádtam a kis zöld szinét.

És igen, a Redmi 3 valóban erősebb mint a te Redmi Note 3-mad. Csak mert abban a telefonban gyakorlatilag a Redmi Note 2 procija van benne. Csak a 3-ban jobb a kamera, aksi és még pár dolog. A Redmi 2-nél viszont gyorsabb.

Azonban később megjelent egy másik Redmi Note 3 is még pedig SD 650-es cpuval. Ami 50 ezer forintba fájt. De konkrétan az abban az időben futott 80-100 ezer forintos. Samsung, Huawei, IPhone, LG, Sony telefonokat mindenben porba alázta. Szerintem a legjobb telefon amit a Xiaomi valaha kiadott. Az és a Mi4, Mi5 telefonok hozták ezt a sok vásárlott. És azota sajnos nem történt eget rengető fejlődés ha a Sima Redmi Note telefonokat nézzük (Pro) nélkűl akkor a Note 7 volt az aminek sikerült kissé észrevehetően megverni a Note 3-mat. De nem sokkal lett jobb, teljesítményben.

[link]


Üzemidőben és kamerában pedig visszamaradt. Illetve a Redmi 7-nél jött be az első olyan MIUI rendszer ami bugos volt, illetve ez volt az első széria amiből elkezdtek egyre több hibás darabot kiadni. A 8-9 még tovább fokozták ezt. A 10 elvileg jobb lett. A 11 meg elvileg az eddigi legrosszabb.

Tehát a 6 volt az utolsó Redmi ami jó maradt. Persze csak ha nem frissítetted. Gondolkodtam is, hogy SD 660-as Redmi 6 Prot veszek. Mivel nem csak a hardver a lényeg. Hanem egy gyenge hardverrel ellátott de jól optimanizált telo Mondjuk Helio X10 vagy SD 425 procival lehet olyan gyors mint egy SD 880-al ellátott cucc ami nem lett jól optimanizálva. Persze ezalól a játékok kivételesek. De azért ezeknek sem mindegy, hogy a telefon jó lett e vagy teli van hibákkal. Azonban nem akartam használt Xiaomit venni, pláne nem olyat ami 5 éve jött ki lassan. Tehát vettem szép sárga színben Xiaomi 11 Lite 5G NE-t. Amivel ugy voltam, hogyha rossz lesz a miui akkor oprendszer csere lesz és gond megoldva. De 4 hónapja megvan a telo. Talán a felső-közép és felső kategóriás Mi telefonjaikat jobban optimanizálják. De eddig nem volt vele bajom. Bár néha az értesítéseket lezárva nem küldi ki.Amit bánok viszont, hogy a sima 11-et és nem a Mi 11 Litet vettem. Mert nem lett volna sokkal drágább. És sokkal jobb kamerát, teljesítményt kaptam volna. Tehát a Xiaomi sajnos azt csinálja manapság, hogy 2015-18ban megvették az embereket mind a Redmi, Poco és Mi készülékekkel is. Manapság szinte Cubot szintre süllyedtek. Tehát csak a marketing volt a lényeg.


Egyébként számtalan embert ismerek még akiknek ilyen telefonjaik vannak: Samsung Galaxy J6, Huawei Y7 2019, Xiaomi Redmi 6, vagy egy régi Samsung Galaxy Note Edge

Mégis jól megy nekik minden.

És ez a RAM kérdés nem csak azon mullik, hogy most mennyi kell hanem, hogy milyen op rendszer fut a telon. Pl egy 2017-es Androidhoz simán elég 1,5-3gb. Bár 1-2gb ram már 2013-ban sem volt olyan jó. Ezért is megérződött pl a Galaxy S3-S4 gyengesége is. 3gb egy régebbi telon már rendbe van. De oda is inkább 4 ajánlott. Új telefonba pedig legalább 6. Szerintem nekem a 256/8gb tárhely+rammal gondom nem lesz.

2022. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3

[link]

2022. máj. 18. 22:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez honkai impact
2022. máj. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

És ez sd procis

2022. máj. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Spec a Redmi Note 4 ről tudok nyilatkozni, azt használtam második telefonnak. Egy kalap sz@r. Röviden és tömören.

Hülye voltam hogy azt hittem hogy egyedi problem és helyette megint egy xiaomi lett (MI A2), na az is egy kalap sz@r volt.


MI A2 -nél gondoltam ááh majd a gúgli SW az jó lesz. Hát ja csak HW szempontból gyatra.


Note 4 nél az SW is olyan lassú lett, csak e-mail volt rajta meg telefonálgattam. Végén jött valami ápdét, nahh hát a vánszorgó teknős állapotába került. 2 óra után bekapcsolástól számítva még nem tért észhez...

Ilyenkor persze szívta az akkut, és ha nem volt töltőn ennyi idő alatt le is merült. Zsír volt. Fél évvel azután hogy lecseréltem és a fiók alján pihent pattant egyet, na mondom ez mi volt. Nem tudom mikor megtaláltam hogy az akku szépen felpúposodott és kinyitotta a házat is. Ekkor még nem volt 2 éves.


Amúgy nekem nem volt bajom a MIUI -val, mármint kinézetre és használhatóságra.


Van ismertségi körömben aki 5 év után cserélte le a Xiaomi telefonját, mert elöregedett... De a tartós jó kínai telefont úgy hívták régen hogy Huawei, vagy Honor. Mostaniakat nem tudom.


Bennem nem hagytak jó nyomot. Huawei jó volt meg a honor. Manapság azok már csak árnyékaik önmaguknak.

Úgy hogy én leszálltam a kínai vonalról.

Biztos nagyon jó, meg biztos szuper, aki akarja használja.

Pénzt én nem adok értük.

2022. máj. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!