Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valóban hasznos lenne az...

Valóban hasznos lenne az IPhonet, 16+ órára folyamatosan töltőre tenni?

Figyelt kérdés

Vettem a telekomtól 2 hete egy IPhone 12-öt. Ott azt mondták 16+ órára rakjam fel folyamatosan töltőre. De legalább alvásnál + pár óráig legyen még töltön tehát legalább 12-13 óráig.

Én ezt meg is tettem, viszont nem az első éjjel, mert akkor elfelejtettem. Hanem azt hiszem másnap amikor lefeküdtem, az volt, hogy nagyjából olyan 7 órát aludtam. Olyan fél-háromnegyed óra múlva, lehúztam a töltőről. De csak max 1 percre vol lehúzva, mert utána eszembe jutott, hogy vissza teszem. Mert még nem akarom használni. Viszont 1-2 óra múlva megint levettem. És közben kivolt kapcsolva az optimalizált aku töltés, mert azt mondták úgy töltsem, hogy kivan kapcsolva. És azt is, hogy folyamatosan. Remélem a szűk 1 perc ameddig levettem nem befolyásolja. Illetve, hogy elég neki a 8-10 óra töltés is.

Egy ismerősöm azt mondta ne rakjam fel 16 órára tölteni. Főleg akkor ne ha az optimanizált aku töltést kikapcsolom. És ne bizzak a T-Mobileban.Az a pár óra sem kellett volna neki. De apám most azt mondja, hogyha ez a töltés eddig nem volt meg akkor mostanában majd rakjam fel legalább egy fél napra. Amikor annak idején a Samsung Galaxy A3 2016-ot vettem tölük akkor is ezt tanácsolták és akkor be is tartottam, de az egy Samsung.


Akkor most érdemes fel rakni még tölteni. Vagy eleve felesleges dolog lett volna? Optimanizált aku töltéssel vagy nélküle kellene?


Egyébként az aksi nem olyan jó mint állítják. Mert átlagos használat mellett minden nap kell tölteni általában 20-80% szokott lenni az aksim. Amikor 100%-ra töltöm akkor volt olyan amikor 2 napig nem töltöttem. De érdekes olyan is volt, hogy reggel 100% volt, estére 17%-ra merült és megint tehettem fel úgy, hogy utána az nap még használtam is. A Samsung Galaxy A3 aksihoz képest azért észlelni a különbséget. Sebességben meg bőven! :D



2022. máj. 20. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
A modern okostelefonokat nem kell 10-16 órán át tölteni, ezeket már úgy tervezték, hogy beüzemelés után egyből használhatók legyenek.
2022. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

A bolti eladók nem voltak tisztában az akkumulátor technológiával, a jelenleg kapható Lítium ion akkumulátoros telefonokkal nem kell ilyesmit csinálni, a telefon kibontás után normál módon használható. :D


A régi nikkel akkumulátorokkal érdemes volt ilyen csinálni, de a lítium ionnal semmi értelme ilyet csinálni mert semmit sem érsz el vele. Ugyanúgy használd mintha több éve meglenne. :D

2022. máj. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Kb. 15 éve nincs szükség ilyesmire. Viszont ne nagyon hagyd, hogy 15-20% alá menjen a töltöttsége, akár 50%-nál is töltőre rakhatod. Erről a témáról megoszlanak a vélemények.
2022. máj. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Remélem amiatt a kicsit hosszú töltés miatt a múltkor nem fog annyival hamarabb 99% lenni az akkumlátor kapacitás.

Az, hogyha azt csinálom, hogy 20% köré hagyom merülni a telefont, utána 80% köré töltöm akkumlátor kimélő folyamat?

2022. máj. 20. 15:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Általában ezt tanácsolják, igen. De mindjárt lehurrognak, hogy az automatika úgyis lekapcsolja a töltést :)
2022. máj. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az okostelefon már szinte „mindent tud”, de azt az egyszerű dolgot nem, hogy mennyire töltődjön fel az akkumulátora? Ezt a felhasználónak kellene figyelni? Nekem buta telefonom van, ami nem jelzi ki az akkumulátor töltöttségi állapotát. A teljes feltöltődéskor a töltésvezérlő úgyis leállítja a töltést, minek ezt figyelni. A telefont 2006-ban vettem, az eredeti akkumulátor van benne és még most is több, mint egy hétig üzemel vele. De, ha te gondolod, akkor ülj ott mellette és pontosan 80% töltöttségnél húzd ki az adaptert és pontosan 20%-nál kezdd el tölteni. Érdekes, hogy számtalan más készülék is akkumulátorról működik és azoknál senki nem foglalkozik ezzel a 20%-80%-kal, csak a telefonoknál. Miért?
2022. máj. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"azt az egyszerű dolgot nem, hogy mennyire töltődjön fel az akkumulátora? Ezt a felhasználónak kellene figyelni?"

De tudja. Írja is a kérdező: Optimalizált akkutöltés.

Ez azt csinálja - ha be van kapcsolva - hogy csak 80%-ig tölti csak fel az akkumulátort. Figyeli a felhasználó szokásait és akkor pótolja a maradék 20%-ot, amikor várhatóan használatba kerül a telefon.

Droidon is van valami ilyesmi, de ahhoz nem értek...


Kérdező az amit mondtak neked a boltban, régen volt igaz, amikor a telefonokban NiCd, vagy NiMH akkumulátorok voltak. Azoknak tényleg szükségük volt egy formázásra (így hívják ezt a hosszú töltést) És ha olyan akkumulátorod lenne a telefonban akkor rendesen el is cseszted volna azzal, hogy össze-vissza töltötted.

Szerencsére nem olyan van, hanem LiIon akksi.

Ezeknek már majdnem mindegy hogyan töltöd. Kapcsold be az optimalizált akkutöltést és kb felejtsd el az akkumulátort. Majd ő megvédi magát. Több100 mérnök fejleszti az akkumulátorokat, a tömtőáramköröket és ezek szoftvereit. Náluk nem tudsz okosabb lenni. (Meg a sok többi válaszoló sem akik írkálnak neked mindenféle ostobaságot. 20-80, mg 30-75, meg a többi...

Olvasd el ezeket a cikkeket. A gyártó leírása. Talán elég hiteles... :D

[link]

[link]


És nyugodtan hagyd fent az iPhonet éjszaka töltőn, mert ilyenkor (lezárva, tömtőre dugva) csinálja meg a háttérben a frissítéseket, biztonsági mentéseket, a tartalom és a képek indexelését, stb. Ha nem hagyod meg neki ezt a lehetőséget, akkor nappal fogja ezekkel a dolgokkal meríteni - feleslegesen - az akksit.

Még új a cucc, ezért figyelsz rá ennyire, de hamar rá fogsz jönni, hogy az ájfónt csak használni kell, nem kell állandóan a beállításokban kutakodni, állítgatni, ramot tisztítani, gyárizni, stb. :D

2022. máj. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

és a telekom nem ismeri, hogy milyen mobilt, milyen aksival adnak el??


lehet,hogy ebben régi az aksi?

2022. máj. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Már régóta nem kell ilyet csinálni.

Ha kímélni akarod az aksit, akkor érdemes nem hagyni 40% alá merülni és 80-90 fölé tölteni, de őszintén szólva lényegében tök mindegy. 2 évet legalább kibír minden telefonaksi, akárhogy ütöd-nyúzod, de általában többet is. Ha meg zavaróan romlik a teljesítménye, akkor elviszed szervízbe és kicserélik aprópénzért, aztán csá. Kár ezen görcsölni.

2022. máj. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5 évnél hamarabb még nem cseréltem aksit.
2022. máj. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!