Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont ajánlotok a...

Milyen telefont ajánlotok a Realme GT Neo3 alternatívájaként?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék új telefont venni, és a specifikáció és a vélemények alapján a Realme GT Neo3-mat találtam a számomra legmegfelelőbbnek, viszont hivatalosan nem árulják Indián és Kínán kívül.

Leírás: [link]

Mielőtt még véglegesíteném a választásom, és megrendelném (Giztop-on), szeretném tudni, hogy milyen telefonokat javasoltok ehelyett, amelyek hasonló képességekkel rendelkeznek, de hivatalosan is forgalmazzák Magyarországon / az európai piacon, és hasonló árban vannak.



2022. máj. 25. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Örök joker.

Samu A52s

2022. máj. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálam már eleve azért is kiesne, mert MTK-processzoros, ami gyártási technológiában a legsz#rabb SoC-márka!

Esetleg az elődje? A GT Neo2 sincs még teljesen 1 éves típus, itthon is kapható, ráadásul Snapdragon-processzoros!

[link]

Nem tudom, hogy a GT Neo3 kint mennyibe kerül, viszont nem csak egyszerű átváltás, mivel az árak mindenhol a helyi adókhoz is igazítva vannak, a GT Neo2 pedig itthon most 148 ezertől kezdődik legolcsóbban, ami brutálisan jó ár-érték arány egy ilyen telefonért!

2022. máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2: MTK nem volt mindig a legjobb. Régen gyakran jött hogy nem támogatott HW. ELőző és a mostani generáció nagyon jó. Gyártástechnológiában ugyan olyan jó, ha nem az egyik legjobb.

Ugyan úgy a TSMC gyártja mint a snapit.


És nem kínai fisfos. Unisoc szörnyedvény, na az amit nem szabad megvenni.

2022. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahogyan elnézem abban a telefon egy olyan MTK proci van ami láthatóan az összes SD, exynos procitól erősebb.


[link]


[link]


[link]


[link]


Azok az állítások amik miatt még mindig megveti mindenki a MTK procikat. Az a Helio P szériára volt leginkább igaz. A dimensity procikkal már bajok nem voltak. Ez a dimensity proci pedig kifejezetten jó lehet támogatás szempontjából is. Mivel még alig adtak ki vele telefont.

Egyébként kérdező rendelj ilyen telefont akkor kínából szerintem jól járnál vele.

De egyébként ha ennek a telefonnak a megfelelőjét keresed. Akkor ezeket tudom ajánlani.

IPhone 12, IPhone 13 akármelyik modellje. Vagy olcsóbban egy android mégpedig a Motorola Moto G200. Vagy mondjuk egy Samsung Galaxy S21 FE, S22. realme GT2 Pro

2022. máj. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#3 Az unisoccal mi a baj az, hogy új gyártmány?

Nekem realme C35 a másodlagos telom. És semmi baj nincs vele, sőt gyors!

2022. máj. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4: Szintetikus tesztek alap kiindulásnak jók, de a való életből nem sokat mondanak. Lásd a sok lassító botrányt mint kiderült kb az összes gyártó él vele, csak a samu után csöndben a többiek is elkezdték mérsékelni.

Ez az a színt ahol nem veszel észre semmit. MTK miatt bőven meg szabad venni. Vannak olyan dolgok amik ha kellenek akkor snapi továbbra is ha valaki aptx vagy ldac ra vágyik BT n keresztül.

Kínából rendelve az van hogy nincs garancia, továbbá ha nem Eu modellt kap akkor ugye térerő gondok lesznek, mert a telefonos cégek azzal spórintanak hogy a telefonok abban a régibón működnek csak jól ahol veszed, azon kívül meg nyögnek.

Tehát Eu modellt kell venni. Vám és AFA is lesz rá a posta meg fogja akasztani meg lehet bohóckodni vele. Hja és Eu raktár azt jelenti hogy kikerülik az európai szabályokat, azaz nem fizetnek értük adót. Tehát ilyen értelemben véve támogatja az ember az illegális üzlet növekedését a kínai cégek számára hogy elnyomhassák adók nélkül az európai kereskedelmet. Ezért is kerülendő a kínai cégektől vásárlás. De ha már az ember minden áron kínai mobilt vesz legalább haza iforgalmazótól, egyrészt garanciával, másrészt minden adót megfizetve.


5: Eleve hogy kínai, azaz lopott. Másrészt gyártástechnológia is gyatra (Ehhez fér hozzá max kína szerencsére), fogyasztása is gyatra a gyártástechnológia okán, sebességre is hulla.

Alap feladatokra biztosan jó.

2022. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. 5-ös, az Unisoc egyáltalán nem új, 2001-ben alapították, és már 2010 körül a jelentősebb elterjedésükkor ott volt jónéhány okostelefonban, de sosem volt annyira ismert vagy jelentős gyártó!

Amúgy nem tudom, de én még most is ugyanúgy óckodom az MTK-prociktól, és a saját elvárásommá vállt, hogy bármikor bármilyen telefont veszek, az csakis Snapdragon-procis lehet, továbbra is azt tartom a legjobbnak!

2022. máj. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7: Vedd azt :) Nekem az aptx miatt mindenképpen snapi kell. MTK nem licenceli a technológiát.
2022. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, örülök, hogy érvekkel is alá vannak támasztva a vélemények, és több oldalát is megismerhettem az éremnek.

A MediaTek elsőre nem volt szimpatikus, amikor olvastam róla specifikációkban ("mert olcsó kínai lehet"). Mindenképpen egy Snapdragon 8 Gen 1-alapú telefont akartam, mert a tesztek alapján nagyon jó a teljesítménye, és a SD-nal nincs kellemetlen tapasztalatom (nekem most Motorola G5 Plus van, ezelőtt Motorola G 4G volt). Aztán, amikor a Gen 1-ről olvasgattam, találtam egy cikket, amiben benchmark eredmények alapján felhívták a figyelmet arra, hogy a MediaTek Dimensity 8100 számítási teljesítménye felér a Gen 1-hez. Mivel a Gen 1 átlagos ára már nem fér bele, ennél korábbi SD-t viszont kezdettől fogva nem akartam, megnéztem, milyen árban vannak Dimensity 8100-ra épülő telefonok, és hogy azért cserébe milyen egyéb felszereltséggel látják el őket. Az eredmény érdekes volt, nekem megfelelő adottságok, de az SD-hez képest alacsonyabb árban vannak, és D8100-ról nem találtam olyan negatívumot, ami eltántorítana tőle, a vélemények sem panaszosak voltak.

A kutatáshoz javarészt ezt az oldalt használtam: [link]

A telefonjaimat előbb-utóbb rootolni szoktam, és egy egyedi rendszert telepíteni, lehetőség szerint HavocOS-t, Android-alkalmazás fejlesztéssel is foglalkozom.

Egy kínából származó telefon esetén szerintem ez az első dolgom lesz, mert nem is bízok a rendszer adatkezelésében, legalábbis bejelentkezni semmibe sem mernék.


Kínát minden téren elítélem és kerülöm, személy szerint legfőképp a túlzott kíváncsiság, megfigyelés, az adatgyűjtés miatt, magáért a rendszer egészéért, beleértve az emberi jogok, szabadság figyelmen kívül hagyását, Hongkong esetét, Taiwan esetét, az ujgurok esetét, a szellemi tulajdon lazán kezelését, és gazdasági, piaci uralkodási törekvéseit, szabályok egyedi értelmezését.

Nem szívesen vennék bármilyen kínai vonatkozású dolgot, a Magyarországon "kínai"-nak hívott kaján kívül.

Viszont ha ezt a rendszerchipet és a telefont rendesen megcsinálták, versenyképes, az ára is jó, akkor ez egy reális választás.


Az az egy nagy problémám van a Realme GT Neo3-mal, hogy nincs cseppállóság, amit nem tudom, hogy utólagos védőeszközökkel meg lehet-e oldani.

2022. máj. 30. 01:54
 10/10 anonim ***** válasza:

MTK nem kínai. Taiwan -i. Jó, egy nép. De fizikailag külön vannak.

Taiwan hozzáfér az összes technológiához a világon, Kína nem.

2022. máj. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!