Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Űj telefont szeretnék venni,...

Űj telefont szeretnék venni, iPhone 13 és a pro között gondolkozom. Meg éri a pro-t megvenni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 26. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen!
2022. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Azt neked kell tudnod, hogy megéri-e a felárat a Pro verzió.

Ami a Pro javára írható:

-adaptív 120Hz képfrissítés

-6GB RAM (4 helyett)

-telefotó kamera

-kicsivel jobb főkamera

-külsőleg acélkeret (alumínium helyett)

2022. máj. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam és arra jutottam, hogy számomra nem éri meg a Pro a felárát. Igazából midnenre használom a telefont (fotó, videó, böngészés, közösségi média, navigálás, zenehallgatás, videónézés, stb.), kivéve játékra. Pár egyszerűbb unaloműző játék van fent, amiket havonta nyomkodok 5 percig, de komolyabb játékkal nem szoktam mobilon szórakozni. Ennek fényében írom a tapasztalataimat.


A 4. válaszoló összefoglalta a különbségeket (még annyit tennék hozzá, hogy ott a prociból is egy kicsit erősebb verzió került bele), úgyhogy onnan puskázok.


"-adaptív 120Hz képfrissítés"


Erre szerintem egyedül akkor van "szükség", ha sokat játszol mobilon komolyabb játékokkal. Egyébiránt kb. sosem fog 120 Hz-en menni a telefon. Igen, ha görgetsz a menüben akkor 120 Hz elvileg, de én semmilyen különbséget nem tudtam felfedezni. És szerintem az emberek 90%-a sem tudna megkülönböztetni egy 60 és egy 120 Hz-es panelt, de ez már csak az én magánvéleményem.


"-6GB RAM (4 helyett)"


Én multitaskinggal sem igazán tudom megizzasztani ezt a 4 GB RAM-ot. Esetleg hosszabb távon (3+ év) lehet jelentősége a több memóriának, de most legyünk őszinték: aki 300-400-500 ezer forintokért vesz telefont, az nem fogja a szoftvertámogatás végéig használni a telefont, hanem 2-3 év múlva vesz egy újat. De ha végig használnád sem hinném, hogy a 4 GB RAM szűk keresztmetszet lenne.


"-telefotó kamera"


Ez az egyetlen olyan plusz, amiben látnék még valamennyi fantáziát, de ez is szerintem csak évi pár alkalommal jönne jól.


"-kicsivel jobb főkamera"


Nem akarok nagyot mondani, de már az alap modell kamerája is olyan jó, hogy igazából ennél több minek. Nagyon-nagyon nehéz zavarba hozni. Ha nem szándékosan akarsz rossz képet csinálni, akkor szinte alig jön össze olyan fotó, amit a minősége miatt kell kukázni.


"-külsőleg acélkeret (alumínium helyett)"


Ennek meg konkrétan örülök, hogy nincs. Fogtam 13 Pro-t a kezemben, nekem meglehetősen nehéznek tűnt a sima 13-mashoz képest és ebben gondolom jelentős szerepe volt az acélkeretnek. (Amit úgysem fogsz látni sosem, mert tok lesz a telefonon.)


Ettől függetlenül ha sz..rod a pénzt és egyáltalán nem érdekel a telefonod ára, vagy már nagyon beleélted magadat a Pro gondolatába, akkor vegyed azt, abban sem fogsz csalódni. (De komolyan előtte fogd mindkettőt kézbe, nekem tényleg zavaróan nehéznek tűnt a Pro...)

2022. máj. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
Jobb teljesítményt kapsz meg hosszab akut jobb kamerákat... ha már ennyit kiadnék én megvenném a PRO-t
2022. máj. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

5-os


De igenis hogy nagyon latszik a 60-120 kulonbseg. Max az 50+ os hozza nem erto kategoria nem tudja megkülönböztetni, pedig eleg egyertelmuen latszik hogy dupla annyi mozgas jatszodik le a kijelzon 120nal, magyarul "surubb"a kepmozgas. Ezt akarhogy nezed latni fogod. 90-120 kozott mar tenyleg minimalis a kulonbseg

2022. jún. 12. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"De igenis hogy nagyon latszik a 60-120 kulonbseg. Max az 50+ os hozza nem erto kategoria nem tudja megkülönböztetni, pedig eleg egyertelmuen latszik hogy dupla annyi mozgas jatszodik le a kijelzon 120nal, magyarul "surubb"a kepmozgas. Ezt akarhogy nezed latni fogod. "


Van 120 Hz-es és 60 Hz-es monitorom is itthon, sőt a laptopom is 120 Hz-es. Még az iPhone 240 FPS-es kamerájával is alig látszik különbség a görgetési folyamatosságban a kettő között. Szabad szemmel meg egészen konkrétan nulla, pedig egész nap számítógép előtt ülök, ráadásul IT-ban dolgozok.

A telefonok kijelzője pedig (ha nem valami olcsó vacakról van szó) folyamatosan változtatja a képfrissítési frekvenciát, a működési idejük 99%-ában NEM 120 Hz-en mennek... Kivéve ha álló nap alacsony hardverigényű játékokat nyomkodsz és fel is készítették őket arra, hogy magasabb FPS számot nyomjanak ki magukból és nem lockolták egy bizonyos értékre. Esetleg ha mást sem csinálsz, csak a menüt pörgeted fel-le, aminek aztán baromi sok értelme van.

2022. jún. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az iphone 240hz-es felvételét 60 ra konvertalva latod, mivel a kijelzo is csak annyit tud. Kerdes lezarva
2022. jún. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Öcsi, pont az a lényege hogy lassítva játssza le és ezért mindegy az hogy a kijelző milyen sebességgel frissíti a képet. Ha 240 FPS-es videót 60 FPS-el játszol le, az négyszeres lassítás. Te értesz amúgy ehhez egy kicsit is vagy tudod, hogy ezek a számok mit jelentenek? :D
2022. jún. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!