Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az IPhone akkumulátorát...

Az IPhone akkumulátorát rongálja az alacsony töltöttségű mód?

Figyelt kérdés
IPhone 13 Minim van, és néha napján szoktam játszani rajta akár órákat is. Azonban néha egy nap 2x is fel kell rakni töltőre a telefont mivel kb 80%-ra szoktam tölteni. És kb 3,5 óra alatt már 25% alá esik ilyenkor az aksi kapacitása, ilyenkor beszoktam kapcsolni az alacsony töltöttségű módot, de ha nem muszáj 15% alá nem is hagyom le merülni. Remélem az alacsony töltöttségű mód miatt nem fog elkezdeni hamarabb csökkeni az aksi kapacitása. És akkor sem ha 20 wattos néha 25 wattos töltővel tőltöm. 25W-sel csak azért szoktam mert elvileg gyorsabban töltené mint a 20W-s.

2022. máj. 31. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem okoz semmi gondot az alacsony töltöttségű mód. Inkább neked okoz gondot, mert sokmindent kikapcsol. Az nem is az akkumulátort védi, hanem minden felesleges dolgot kikapcsol, hogy az a maradék kis energia ami még az akkuban van, az neked tovább elég legyen. Téged szolgál ez a funkció, nem az akkut védi.

Az akku ígyis-úgyis tönkre fog mennyi egy idő után, elöregszik.

Tartsd be a gyártó utasításait: és nem lesz gond.

[link]

[link]

2022. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Morzsi007 ***** válasza:
97%
Akkor nézzük. 85-15% között használod a telefont. Ez így 70%-a a teljes töltöttségnek. Ha feltöltenéd 100%-ra és hagynád 10% alá merülni, akkor bő 90%-át használnád a teljes kapacitásnak a jelenlegi 70%-kal szemben. A 20 % sok mindenre elegendő lehet, ha nem nyomogatod. Ha 2 x töltöd egy nap, akkor az már 40%-ot jelent. Az aksit azzal nem kíméled, hogy nem töltöd fel teljesen, nyugodtan hagyd rajta 100%-ig, még utána is lehet. Több mindenre elég lesz a töltés.
2022. máj. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!