Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefon a jobb?

Melyik telefon a jobb?

Figyelt kérdés

Xiaomi 11 Lite vagy Xiaomi Mi 11 Lite.

Mind2 modellnél érdekel a 4G meg az 5G variáns is bár mondjuk 4G modellt nem veszek újonnan. Mert annál olcsóbban tudnék venni Redmi Note 10-et ami majdnem olyan jó. Bár az szerintem nem olyan stabil. Mivel Redmi vagyis belépőszint. De az 5G modellek nem sokkal drágábbak. Viszont azért mégis érdekel a különbség a 4G modelleknél is.

Na meg némelyik modell mellé oda van írva, hogy NE az mit takar?



2022. jún. 12. 20:35
A kérdező szavazást indított:
Xiaomi 11 Lite
Xiaomi Mi 11 Lite
7 szavazat
 1/2 anonim válasza:
Szerintem ugyanolyan telefon mind a kettő. Mi a különbség? Én semmit sem találtam
2022. jún. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Redmi olcsóbb széria ugyan, de nem belépőszint, viszont nem is ettől függ a stabilitása, hanem egyrészt a szoftver programozásától (bár nem hinném, hogy márkán belül lenne ebben eltérés), másrészt főleg a hardvertől (processzor, grafikus chip, ram) ! És például a sima 4G-s Mi 11 Lite-ban meg a Redmi Note 10 Pro-ban ugyanaz a hardver van!

A sima 11 Lite-ból amúgy csak 5G-s verzió létezik, és csak ennél van ott az “NE”, de abból mindegyik variánsnál, szóval bár nem tudom a jelentését, de elnézve a variánsokat tökmindegy! Az Mi 11 Lite-ból van 4G-s és 5G-s verzió is. Azonos típus esetén az 5G-s telefonokban nem csak az internet sebessége a lényeg (ha elérhető az 5G), hanem a 4G-sekhez képest sokkal erősebb processzor van bennük - ennyi, és ha nincs is 5G-lefedettség, sokan pont ezért veszik, a processzor miatt!

Viszont “Pro” nélkül sima Redmi Note 10-et én se vennék, főleg mivel itthon csak 4 GB rammal van, ami manapság már szinte alsókategória, és ezért 60 ezret kiadni nem éri meg, 6 GB rammal viszont Magyarországon nem kapható!

A kérdésben lévő két típusból itt az összes variáns összehasonlítása, melyek között inkább csak hardveres különbség van:


[link]


Annyi az egész, hogy az Mi 11 Lite-ban ha nem is számottevő mértékben, de kicsivel erősebb a processzor és a grafikus chip, valamint újabb generációs Gorilla Glas védi a kijelzőt! A sima 11 Lite-nak viszont bitang hosszú az üzemideje, de azért az Mi 11 Lite-é se rossz!

2022. jún. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!