Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan telepítsek iPhone-ra...

Hogyan telepítsek iPhone-ra egy régebbi iOS-t?

Figyelt kérdés

Szeretnék kipróbálni régebbi verziókat.

Hogyan álljak neki letölteni?



2022. júl. 1. 13:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Sehogy.
2022. júl. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miért ne?
2022. júl. 1. 14:06
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
2022. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem írja, tudom hogy mik vannak egy iOS-en de szeretném is kipróbálni..
2022. júl. 1. 14:49
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig szeretnék halhatatlan lenni.
2022. júl. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én meg már halhatatlan vagyok, de még így sem tudok régebbi iOS-oket telepíteni.

Kérdeő: nem lehet régebbi iOSt telepíteni.

Csak az adott eszközre elérhető legújabb iOS-t lehet feltenni.

2022. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6

Ez szerintem nem így van, mivel vannak yt videók, csak nem tudom honnan töltik le hozzá a verziót.

2022. júl. 1. 17:11
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"#6

Ez szerintem nem így van, mivel vannak yt videók, csak nem tudom honnan töltik le hozzá a verziót."

A videó alapján csináld.

2022. júl. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Talán a 3U tools-al megoldható de nem biztos
2022. júl. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Na, akkor tisztítsuk ki kicsit a képet. Igaza van a többieknek abban, hogy TÖBBNYIRE nem lehet ilyet csinálni, bizonyos esetekben viszont igen. Hogy az alap kérdésre és a hogyanra válaszoljak, minden eszközhöz minden verzió telepítőfájlját eléred az ipsw.me weboldalon, melyeket (ahogy a videókban is láthattad) iTunes-szal tudsz feltelepíteni, Shift+Restore gombbal.


DE!!!


Minden ilyen telepítéskor az iTunes "hazatelefonál" az Apple-nek, és ellenőrizteti a telepítést, az Apple pedig mindig csak a legújabb verziót engedi feltenni, így 3194-es hibakódot fogsz kapni az iTunes-tól, és a telepítés nem fog sikerülni. Ennek megkerülésére nincs mód, tehát meg se érdemes próbálni.


Ezen "hazatelefonálás" során az Apple egy "jegyet" küld a számítógépednek, amit SHSH blob-nak neveznek. Van olyan oldal, amivel a készüléked SHSH-ját le tudod menteni, majd később, mikor az a verzió már nem lenne az Apple által elfogadva, újra felhasználni, így visszautat biztosítva egy adott verziószámra, azonban az SHSH-t az Apple adja, ebből kifolyólag csak addig szerezhető be, amíg az a verzió még alá van írva. Ergo most szerezhetsz SHSH-t a legújabb verzióhoz, hogy később visszatérhess. Ilyenkor az első kérdés az szokott lenni, hogy "olyan nincs, hogy csak addig szerezhető be, majd letöltöm én azt az SHSH-t, valahol biztos fent van, nem?" Nos igen, az ötlet jó, de minden SHSH blob egyedi, és csak ahhoz az egyetlen készülékhez jó, amelyikhez az le volt mentve. Visszafelé frissíteni pedig csak ezzel lehet. Ha esetleg van ilyened, akkor a FutureRestore programnak nézz utána, az képes a lementett SHSH-val visszafelé frissíteni a verziót, de még ott is lehetségesek olyan limitációk, hogy a frissítés után nem működik a Touch/FaceID.


Vannak kivételes esetek, és van valamennyi lehetőség trükközni, de csak régi Apple cuccokkal. iPhone 4S és iPad 2 eszközöre pl. használható a Beehind nevű program, ami képes visszatenni az iOS 6-ot. Arra ugyan már semmiféle alkalmazás nem megy fel, de ha az nem kell, csak pl. telefonnak akarod használni, akkor érdemes, mert visszakapja az eszköz a régi sebességét. Az OdysseusOTA meg egy másik program, ami képes SHSH-s visszafele frissítésre, illetve iPhone 4S-5-re az iOS 8.4.1-et felrakni, ami egy fokkal jobb, mint a számukra megengedett maximális verzió.


Összefoglalva, nagyon valószínű, hogy ha láttál is ilyesmit, akkor az vagy nagyon régi eszközökre van, vagy kell hozzá az SHSH kulcs, ami tutira nincs elmentve neked, ha most állsz neki ezzel foglalkozni. Vagy egyszerűen kamu videót láttál. Ha szeretnél régebbi iOS-t kipróbálni, a legjobb, ha veszel egy régi telefont, vagy iPadet, amivel kísérletezhetsz. De azt most megmondom, hogy csalódás lesz. Van iPod Touch 1-em, iPad 2-m, 3 db iPhone 5-öm, mind régi verziókon (köztük van, amit magam mókoltam meg SHSH-val), és sose használom őket semmire.

2022. júl. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!