Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Apple iPhone 13Pro vélemények?...

Apple iPhone 13Pro vélemények? Kamera, üzemidő, akkumulátor!

Figyelt kérdés
2022. aug. 15. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Követem a kérdést
2022. aug. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szép kijelző, gyors proci, kiváló kamera. Aktív használat mellett, gyorsabban merül a konkurenseknél. Viszonylag gyorsan fel tud tölteni. Kiváló összeszerelés.
2022. aug. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Februárban vettem, 12 éve iPhone-t használok.


Nekem megérte azt a 400 ezer Ft-ot. A 120 Hz eszméletlen, iPhone 11-ről álltam át, és az sem volt soha lassú, de a 120 Hz... A készülék nyilván gyönyörű, nagyon gyors, a kamerája makrofotózásban brutál jó képet csinál.


Annak ellenére, hogy soha nem váltanék az Apple-ről, két negatívumot tudok mondani a 13 Proról:


-Az aksitól többet vártam. Láttam tesztekben, hogy milyen sokat bír, 8-10 órás üzemidőnél is este még 20%-on rakják töltőre. Az átlag napi képernyőidőm 5-6 óra, nagy része telefonálás és videók, közösségi média nézegetése, és elég hamar lemerül, napi 1x biztosan töltöm. Az iPhone 11-em többet bírt és amúgy nagyobb aksi is volt benne. Persze az is tény, hogy nem működött ilyen fordulatszámon mint a 13 Pro.


-Fotózás. Nagyon szuper a makrofotózás, és tényleg gyönyörű képet csinál. De nagyon szeretném végre, hogy a távoli képek és élesebbek legyenek. Ha valamire ráközelítek (nem is maxra), már nem olyan szép a kép, mint amit elvárnék egy közel fél millió forintos telefontól.


Ha van rá pénzed és egy igazán jó telefont szeretnél, akkor tudom ajánlani a 13 Pro-t. 2022-ben más készülékben, más iPhone-ban nem is gondolkoznék. Drága tudom, ez van. Ha az a legfontosabb, hogy 50 méterről is gyönyörű képet csinálj, akkor válassz más telefont. Tölteni meg úgyis mindet naponta kell.

2022. aug. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A hármas válaszához hozzá tenném, hogy gyönyörű fotókat készít a telefon. A top 5-ben biztosan benne van. A főkamera viszont valóban nem zoomolásra van kitalálva, arra ott a külön zoomkamera. Egyébként, én úgy tudom, hogy a Huawei telefonoknak van a leg jobb zoomolási képességük. A p30 pronak van még mindig az egyik leg jobb. Valami elképesztő. A p40 és p50 pro is kiváló, talán még jobb kamerákkal rendelkeznek. Sajnos a google szolgáltatások hiánya a legtöbb embernek kizáró ok, ahogy nekem is. A Galaxy s22 ultra is kiváló zoomolási téren. A főkamera kb. az iphone 13 pro szintje, bár mások a képeik. Az iphone képein élénkebbek a színek, a Samsungnál inkább természetesek. Talán az árnyékoknál jobbak a fotói. Igazából ízlés kèrdése, hogy kinek melyik tetszik jobban, de zoom terén, kétség kívül, a Samsung van nyerésben. A sony telefonok kiváló kamerákkal vannak felszerelve, de képfeldolgozó algoritmust nem tudnak jól írni, ezért az adottságokhoz képest rossz fotókat készítenek. A pixel 6 kivàló gotókat készít, de csak a pro ban van zoom kamera.

Azt viszont nem tudom, hogy melyik telefon főkamerájának van a leg jobb digitális zoomja. Talán a megapixel számból lehet egy picit következtetni erre, de az sem biztos. Azt tapasztalatból tudom, hogy a galaxy a53 és galaxy s20 FE főkamerája által készített képeknél, az a 53-nál(50 körüli megapixel) lehet jobban bele nagyítani. Viszont az FE(12 megapixel) mégis sokkal szebb képet csinál.

2022. aug. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen telefonom van. Bizonyos dolgokra jó, másokra kevésbé. Az üzemidő számomra megfelelő, bár nem lógok egész nap a telón, nekem nap végére 40-50% körül marad a töltöttség. Ez attól függ, mennyit nyomkodod, és mire használod. Pro Maxot vegyél, ha mindenképp iPhone, és tényleg a lehető legjobb üzemidő kell.


Fotózásban szerintem nagyot durrant ez a telefon, élesek a képek, a színek élethűek, nem úgy mint pl. Samsungéknál, akik notóriusan túltolják a képek szaturációját és a kijelzőét is, csillog-villog a kép, olyan jól néz ki hogy elmész ha ránézel, csak épp nem valódi... Van éjszakai mód ami nagyon hatásos, tiszta éjszakákon a csillagos eget is szépen vissza tudja adni egy max. 10 másodpercig tartó egy helyben tartással készülő képpel. Van raw fotózási lehetőség és makrózni is lehet, akár videóban is, ami igen látványos tartalmakat eredményez, ha 256GB vagy afeletti modellt veszel, akkor a ProRes is rendelkezésedre áll, ami egy fokkal még jobbá teszi a videóid részletességét. A konkurenciánál már 100+ megapixeles, periszkópos tükörrendszerű kamerákat is kapni, van, aki erre indul be. Ilyen mértékű zoomot nyilván nem fogsz tudni az i13-mal produkálni, mert nem távcső, az igazi kérdés, hogy kell-e. Nekem kb. a tavalyi megjelenése óta van meg ez a telefonom, eddig egyszer sem keveslettem a gyárilag elérhető 15× digitális+optikai zoomot, pedig sokat fotózok. Persze a minőség egy ilyen erős mértékű zoomnál már látványosan esik, de ahhoz képest meglepően szép, hogy egy más, normál kamerás telefonnál ilyen mértékű zoomnál milyen hányadék képek születnek. A megapixel tehát közel nem minden. Nézz pár "Shot on iPhone" fotót, hogy lásd, milyen képek készítésére képes ez a vas a maga 12 megapixeles szenzoraival. A cinematic mód jópofa, bár viszonylag kevésszer használom, szerintem szoftverfrissítéseken keresztül még okosabb is lesz a mostaninál.

2022. aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!