Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt Iphone-t megéri...

Használt Iphone-t megéri venni? Ha igen, milyet? Mekkora memória ajánlott?

Figyelt kérdés

Nyilván tudjuk, hogy ezek drágább készülékek (igen, azt tudom hogy ilyen áron van Andorid, akár egy elég erős gamer telefon kiadásban), viszont soha nem volt Iphone-om és valójában ezt próbaszerűen venném. Kicsit bennem van az, mivan ha mégsem jön be, akár úgy alapvetően az egész vagy csupán a rendszer. Így nm feltétlenül vennék meg teljes áron egy telefont amiben nem vagyok biztos.


Jelenleg használtak közül, ami számomra ár/érték arányban viszonylag reálisnak tűnik az a 11 pro/ 11 pro max. Ezeket javarészt (megbízható eladótól 90% fölötti akkuval láttam.)


Soha életemben nem is vettem semmit használtan, így már csak emiatt is tartok picit ettől.


Memória mérettel is kérdésesen állok, hiszen eddig bár 64gigás telefonjaim voltak, melle volt az ugyan ekkora SD. Így is tele van szinte, viszont a jelenlegi telefonom az előző telefon tartalmát is tárolja jelenleg. (Amit az Iphone-ra nem vinnék át). Játszani nem játszom telon, zenéket nem töltök le, így legfeljebb a képek foglalnak helyet. (Kifejezetten sok képet sem készítek.) Ezek alapján keresném a telefont.


Váltásom és kíváncsiségom oka azaz, hogy bár én hiába vigyázok minden eszközömre, egy androidos telefon 1,5-2 év után lássuk be, le váltható. Ekkor azért már elkezdi a nem is annyira mikorlaggokat, töltés közben laggol (amúgy ezt tényleg, miért?) és akkor már sejthető hogy közeleg a vége..

Ismerőseimet látva, tapasztalatokat gyűjtve, azért ha az Iphone-ra vigyázol, az kitart gond nélkül évekig. Pl. egyik ismerősöm csupán nem rég váltotta le az S5-öt egy 13 Pro-ra, de egyébként a korábbinak továbbra sincs semmi baja.


Tech videókat is sokat néztem, de leginkább konkrét (akár ugyan így váltásról) szoló véleményeket, indokokat olvasnék.


Hozzáteszem, ha tényleg van az a tökéletes leírás, vélemény mint tényleges felhasználó aki valamennyire ért is hozzá, én nem sajnálom az újra sem a pénzt, nem erről szól. De szeretném nagyon körbe járni a dolgot, mielőtt ennyi pénzért veszek valamit.


Köszönöm annak, aki idejét szánva tényleg használható információkkal tud ellátni!



2022. aug. 15. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem kezdetnek vegyél egy olcsó, használt iPhone 6S-t. Mivel a rendszer csak eggyel régebbi a legújabbnál, ezért hamar kiderül tetszik-e az iOS vagy sem.
2022. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem a 2-3 évesek között gondolkodj. Ott a legjobb az ár-érték arány. A 11 pro és pro max készülékek most jó áron vannak. Ha Applet szeretnék venni, most olyat vennék. Tabletből nekem mindig Apple volt, de soha sem volt velük gond. Iphoneom még nem volt, mert van velük pár bajom(korlátozott felhasználói szabadság, usb C hiánya, dual-sim hiánya, touch ID hiánya, notch)ami nem szimpatikus, de minőségre, az Ipadokból kiindulva biztosan jók. Használt készülék vásárlásánál, nagyon fontos, hogy normális embertől vedd. A hirdetés szövege és a képek árulkodhatnak valami turpisságra. Például: sok helyesírási hiba, maga a szöveg megfogalmazása, tartalma, kevés vagy rossz minőségű fotó. Ha ezeket tapasztalod, rá se írj, a hirdetőre. Ha bele futsz, egy jó normális hirdetésbe, akkor érdemes fel venni a kapcsolatot. Mindenképp személyesen vedd meg és mindent próbálj ki a telefonon. Ha nem engedi, hogy mindent átnézz,(mondjuk azt mondja, hogy siet) akkor ne vedd meg. Nagyon fontos, hogy irass adás-vételi szerződést, a későbbi gondok elkerülése miatt. Rendszeresen vásárolok használt dolgokat, de még nem volt problémám. Viszont fontos az óvatosság.
2022. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha jó eladótól veszel -és ezt feltételezem a leírásod alapján- akkor megéri.


iPhone 11 alatt nem vennék viszont. A 11 Pro vagy Pro Max kiváló választás lehet. Ezek a készülékek erősek, gyorsak, jó fotót készítenek (éjjel is). A 90%-os akksi viszont már kicsit gyenge. Ha van jobb, azt vedd meg.


Amiket írnak feljebb (akiknek még nem volt iPhone-ja), pl. korlátozott felhasználói szabadság- nem igaz. Egyébként most jön ki az iOS 16, abban majd mindent is lehet. Nekem mint régi iPhone tulajnak- nem tetszik. Egy-két apróságot én is régóta várok, de nincs szükségem arra, hogy maximálisan személyre szabható legyen pl. egy-egy widgettel, meg betűtípussal meg egyéb hülyeségekkel mert úgy tökéletes ahogy van.


USB-C hiánya: nem mindegy mivel töltjük?


DUAL SIM hiánya: ha független a készüléked, tudod két kártyával használni. Nekem van egy főkártyám a Telekomnál, amit e-simként használok, és van egy fizikai kártyám a Vodafone-nál, amit beleraktam a telefonba.


Touch ID hál istennek átment FACE ID-be, ezzel is teret adva a nagyobb, szebb kijelzőknek.


Tárhely: nekem sosem volt 128 gigásnál nagyobb tárhelyű készülékem, mert így is 91,20 giga szabad. Ott van az iCloud, havi 300 Ft-ért 50 gigát kapok, ha kevés lesz akkor veszek majd havi 800 Ft-ért 200 gigát. Ha ennyit nem tudok kifizetni, akkor nagy gondok vannak. Ha nem akarsz egy forintot sem fizetni, akkor marad a készülék alap tárhelye (ami nem kevés azért, lássuk be), ha megtelt, leszeded róla a cuccokat.


Nyilván meg kell szoknod az új rendszert, más a felépítése mint az androidos telefonoknak.

Nézzél videókat, keress rá hogy iPhone tippek, trükkök.

Az biztos, hogy még évekig megkapja a 11-es széria a frissítéseket, az is biztos, hogy egy iPhone SOHA nem fog lefagyni, megakadni, kidobni az alkalmazásból, nem lesz lassú.


Sokat nem veszíthetsz a dologgal, elég jól tartják az árukat, ha nem jön be, eladod.

2022. aug. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

11 pro/max-ot megéri megvenni. Nekem 2 évig volt egy 11 pro. A legnagyobb progléma az volt vele, hogy megkarcoltam :D Teljesen jó méretű készülék. A rendszerről nem tudok mit mondani, mert 2009 óta csak iPhoneokat használok, nincs összehasonlítási alapom az androiddal, soha még csak a kezemben sem volt olyan telefon. De az biztos, hogy néhány szoftveres problémától - amik az appokban voltak - eltekintve 13 év alatt nem volt gondom iPhone-al.

Használtan eladtam mindegyik készüléket (az elsőt, a 3GS-t tartottam meg), soha senki nem jött vissza panaszkodni. Tippet nem tudnék mondani, hogy kitől vásárolj. Nem tudhatjuk egyik készülék előéletét sem sajnos.

Az iPhone eladása előtt ezeket kell megcsinálni, ezeket ellenőrizd: [link]

Az akki % dolgot meg engedd el! Manapság már azt csinálnak vele amit akarnak, úgy írják át a %-ot és a ciklusszámot ahogy akarják. A megbízható adat az az üzemidő. Ha használja az eladó a készüléket, akkor kell kérni egy képernyőmentést az akksi grafikonról, abból látszik mennyire meredeken merül. Illetve bele kell kalkulálni az árba egy akksicserét, hivatalos szervizben és akkor biztos lehetsz benne, hogy jó az akksid.

Nem is értem, hogy miért várja el mindenki, hogy tökéletes akkumulátorral adjanak neki oda egy telefont? Nem vettetek még autót? Fenékzárlatos akksival, lefutott gumikkal, elkopott fékekkel, szakadt ablaktörlőkkel szokta a magyar eladni az autót. Ha veszel egy kocsit, akkor még egy raklap alkatrészt is kell hozzá venni azonnal, hogy az azonnal cserélendő dolgokat tudd javítani, cserélni.

2022. aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#1 Persze,akkor egy hét alatt vissza állna androidra.😂
2022. aug. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Iphonet ne vegyel hasznaltan. Tul nagy a kockazat,vegyel ujonnan megbizhato helyrol
2022. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!