Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik iphonet ajánlanátok?

Melyik iphonet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Újra szeretnék iphonet venni, viszont utoljára 2017 fele volt 4s és egy 5s iphoneom. Lényeges lenne, hogy kis méretűt szeretnék. Most van egy samsung galaxy a20e-m és örülnék ha ennél kisebb iphonet találnék. Nem ismerem az új iphoneokat így nem tudom melyikkel jönnék ki jobban, 5-6 évre szeretnék venni vagy még több. A kis 4s-m is több évig bírta csak eltörtem de még működne mai napig és használt volt, így biztos egy újonnan vett(csak használt volt eddig) iphonehoz képest ég és föld különbség lesz lehet.

Ezeket néztem ki:

-Iphone 12 mini

-Iphone 13 mini

-Iphone Se 2020

-Iphone se 2022

-Iphone 13

(ha lehet más fajta telefont ne ajáljatok iphone-on kívül és rosszindulatú megjegyzéseket sem kérnék, köszönöm.)



2022. aug. 15. 21:04
 1/7 A kérdező kommentje:
mind1, nem fontos a kérdésem, nem kell komment már -
2022. aug. 15. 21:19
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Se 2022
2022. aug. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Most van egy samsung galaxy a20e-m és örülnék ha ennél kisebb iphonet találnék."


A20e méretei:

Hosszúság 147.4 mm

Szélesség 69.7 mm

Vastagság 8.4 mm

Tömeg 141 g


Ezzel kb. megegyező méretű a sima 12 és 13. Ez most konkrétan a 13:

Hosszúság 146.7 mm

Szélesség 71.5 mm

Vastagság 7.7 mm

Tömeg 173 g


Az SE-ket nem ajánlanám, a telefon méretéhez képest mai szemmel kicsike képernyő miatt.

Egyértelműen a 12 vagy a 13 Mini felé terelnélek. De ha anyagilag belefér, akkor a 13 Mini a te telefonod.


Hosszúság 131.5 mm

Szélesség 64.2 mm

Vastagság 7.7 mm

Tömeg 140 g


De! Ezt a telefont tényleg nézd meg élőben és jól gondold át, szerintem ez a méret már inkább túl kicsike, persze van akinek ez jön be. Nekem a sima 13/12 mérete is bőven elég kompakt. Plusz a 13 üzemideje több mint a 13 Minié, viszont ha nem nyomkodod egész nap a telefont és van lehetőséged minden nap tölteni, akkor igazából mindegy.


"Nem ismerem az új iphoneokat így nem tudom melyikkel jönnék ki jobban, 5-6 évre szeretnék venni vagy még több. "


Az a helyzet, hogy nincs olyan telefon, amivel érdemes 5-6 évre, vagy többre tervezni. Ugyan ELVILEG az Applenél ki nem mondott vállalás az, hogy legalább 5 évig támogatják szoftveresen a telefonjaikat, de már a 13-mas szériánál is elment ebből 1 év, másrészt szerintem ha most van 300 ezer forintod telefonra, akkor nem akarsz 5 év múlva egy 5 éves telefont nyomogatni. Bármennyire is figyel az Apple arra, hogy a régi telefonjaikon is vállalhatóan fusson minden, azért egyáltalán nem ugyanaz egy aktuális és egy 4-5 éves iPhonet nyomogatni és használni.

2022. aug. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem SE-t!

Talán a legrosszabb ár-érték arányú telefon a piacon. Egy szűk vàsárlói csoportnak készül. Számos téren alul múlja a többi telefont. A fő széria viszont jó. Árban sem rossz a többihez képest(a kínai csodák sokszor jóval többe kerülnek és nem is ez a minőség). Mivel fontos a kis méret számodra, ezért én a 12 vagy 13 minit ajánlom. Mivel az árkülönbség minimális, ezért a 13 minit vedd szerintem. Abból is minimum a 128 gigásat(nem tudom, van e 64-es) Vannak hiányosságai az Applenek, de ha nem zavarnak, akkor egy jó telefonod lesz évekig.

2022. aug. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Iphone 13 mini vagy Iphone 13
2022. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Nekem jó lenne a legújabb Se sajnálom hogy azonnali lepontozás volt a jutalom.
2022. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13 mini, vagy sima 13. SE az iphone 8 fanatikusoknak készült. Kamerája jó, ereje kiváló, de szinte minden másban átlagon aluli abban az árban.
2022. aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!