Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tudok telefonon azzal energiát...

Tudok telefonon azzal energiát megspórolni, hogy a "Night Shift" nevű alkalmazással pirosasra állítom a képernyőt?

Figyelt kérdés
Az én szemem kevesebb fényt vagy fényerőt érzékel, de nem tudom, hogy csak a szín változik-e meg vagy ténylegesen kevesebb energiát bocsát ki a készülék az alkalmazás futásával. A fényerő egyébként teljesen le van véve, mert rendkívül takarékoskodnom kell az árammal. Amikor lehet, Ultra módba teszem a készüléket. Nem tudom még, hogy mivel lehetne jelentősen áramot megtakarítani, noha több funkciót kikapcsoltam. Megköszönöm az erre kiterjedő válaszokat is!

2022. aug. 25. 09:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem ez a célja. Miért kell takarékoskodnod?
2022. aug. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ezzen energiát nem lehet spórolni. Mindegy milyen színt jelenít meg a kijelző, ugyanannyit fog fogyasztani

Milyen telefonról van szó? Hátha tudunk még energiatakarékossági ötletet mondani

2022. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak az AMOLED kijelzőknél számít a kijelző tartalma a fogyasztás szempontjából.
2022. aug. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értem.


Életkörülményemből adódóan ritkán jutok áram közelbe. Köszönöm, ha ezzel kapcsolatban nincs több kérdés és megjegyzés sem(, mert nem erről szól a kérdés + takarékoskodnom kell + nem).


Huawei P8 Lite (android) telefonom van.


Azt találtam, hogy ennek a telefonnak "IPS-LCD kapacitív érintőkijelző"-je van.

2022. aug. 25. 12:06
 5/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb telefonnak ilyen van, ennél nem számít. AMOLED kijelzője néhány drágább telefonnak van. Van napelemes töltőd? Ha nem a legkisebb/legolcsóbb, talán egész hatékony lehet, bár nincs ilyennel tapasztalatom.

[link]

2022. aug. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát az a kijelző sajnos úgy működik, hogy folyamatosan világít a háttérvilágítása. Tehát csak a fényerő csökkentésével lehet az energiafelhasználását csökkenteni. Teljesen mindegy, hogy fehér, fekete, vagy bármilyen színű kép van rajta.


A napelemes töltő mindenképpen megfontolandó! 2-3 nap alatt biztosan töltődik annyit az akkumulátora, hogy egyszer fel tudd tölteni róla a telefonodat!

2022. aug. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 "Ha nem a legkisebb/legolcsóbb" nem tűnt fel?
2022. aug. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy vagy két db 20Ah-s powerbenk sokat lendítene.
2022. aug. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Láttam már ceruzaelemes töltőt is. De kis házi erőművet is el tudok képzelni tűzzel, vízzel...
2022. aug. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"#6 "Ha nem a legkisebb/legolcsóbb" nem tűnt fel?"

Mi a bajod? Csíp a pisi?

2022. aug. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!