Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone maximális kapacitás...

IPhone maximális kapacitás megtartásához mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem rég (2 napja) vettem egy iPhone 13 minit és láttam hogy valakiknek egy év után is 100%-os volt a maximális kapacitása, mit tegyek hogy egy év után is maximum 1-2%-ot romoljon? Olvastam még régebben hogy ezek a lítiumos akkumulátoroknak az a jó ha 40 és 80% között tartjuk, ez igaz? Mi mást tudnák csinálni ezen kívül? Jelenleg 100%-20%-ig kb 7-8 órát bír



Előre is köszi a válaszokat, egyébként a kérdést nem tudtam most máshogy megfogalmazni de szerintem jó ez így is :]



#akkumulátor #Iphone 13 Mini #iPhone maximális kapacitás
2022. szept. 24. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Visszaadod az Apple-nek.


Viccet félretéve, ne foglalkozz vele, ez csak tárgy! Elején én is figyelgettem, most már nem érdekel. kb tavasz vagy nyáron néztem akkor 90% volt akkor volt majdnem 1.5- 1 év 8-9 hónap körül. Nem zavaró most se.

2022. szept. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Csak akkor lesz tartós, ha a töltöttséget 48 és 64 % között tartod (ha lemondanál az akkukkapacitás 60%-ának a használatáról, akkor nem szabad itt megállni) Egy ilyen drága készüléknek hű szolga kell, nem felelőtlen felhasználó, aki csak úgy bedugdossa a töltőt. Hahaha....


Nade, komolyabbra fordítva.

"Olvastam még régebben hogy ezek a lítiumos akkumulátoroknak az a jó ha 40 és 80% között tartjuk, ez igaz? "

A Nők Lapjában vagy a Ludas Matyiban? Tárolásra igaz lehet a szám, napi használatra ostobaság.

2022. szept. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Akkor teszel jót, ha nem meríted 20% alá, és nem töltöd soha 80% fölé.


Viszont érdemes észben tartani, hogy ezzel a kapacitást 1, maximum 2 hónappal tolod ki. Tehát bárhogy is töltöd a telefont, ugyanúgy 100% alá fog beesni, csak nem 1 év után, hanem 1 év és 2 hónap után.


Ha rám hallgatsz, akkor használod a telefont, mivel használati tárgy. Én az első évben csak 80%-ig töltöttem, novemberben lesz 2 éves a telefonom és így most 90%-on van a kapacitás. Az elmúlt 1 évben már 100%-ig töltöttem mindig.


Ami még fontos, ne aggódj. Ha 3 év múlva akkuit kell cserélned, az szinte minimális költség, szóval ne 100 ezrekben gondolkodj. Meg nem mondom mennyibe kerül 1 akksi, de 2-3 év múlva lesz max. 20 ezer forint. Kibírható tétel...

2022. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
LOL legnagyobb hülyeség. Ha pénzed volt egy ilyen drága telefonra akkor lesz majd egy új akksira is pénzed, nem? Nekem 13 pro készülékem van ami 1 éves és most jár 89%-nál az akku kapacitása. Ugyanúgy bír egy napot mint eddig. Nem mi vagyunk a telefonért hanem a telefon értünk. Eszembe nem jutott volna az akkura vigyázni soha… ha láttam hogy merül töltőre tettem aztán töltött ameddig eszembe nem jutott hogy töltőn van.
2022. szept. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A melegtől és használattól romlik a legjobban az akku.


Tehát tedd be 60%-os töltöttséggel, kikapcsolt állapotában a hűtőszekrénybe és akkor sokáig 100%-os marad.

2022. szept. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szegény Apple mekkora hülyeséget csinált, amikor kirakta a kirakatba a telefon által BECSÜLT aksi kapacitást százalékosan a felhasználók szeme elé...

Ez egy ERŐSEN tájékoztató jellegű adat. Már csak ebből is tudhatnád:

"és láttam hogy valakiknek egy év után is 100%-os volt a maximális kapacitása"


Ez egy nonszensz.

A mai aksi technológiával, egy átlag mobil aksi kb. ezer töltési ciklusra van tervezve, ekkor pedig a kapacitása 60-70%-án lesz (nyilván bírhat többet is és kevesebbet is). Egy év után, napi 1 töltéssel számolva, már a tervezett élettartamának a harmadán túl van és mégis azt írja a telefon, hogy 100%, miközben valahol 90% körül kellene lennie... :)

Lehet szórakozni azzal ELVILEG, hogy a töltöttségi százalékot nézed, ahogy már mások is írták és 40-80% között tartod lehetőség szerint. Ez megint szép és jó, csak az a helyzet, hogy 1. fingod sincs, hogy amikor ezt a százalékot kiírja a telefon, akkor az aksi nettó vagy bruttó kapacitását mutatja. 2. Magának a telefon sem tudja pontosan azt, hogy az aksi hogy áll. Ez is csak egy becslés, ami az idő előrehaladtával, az aksi újrakalibrálása nélkül, egyre rosszabb lesz. Gondolom mindenkinek ismerős az a szitu, amikor egy már jobban elhasználódott aksinál mondjuk 100-ról 80%-ra 2 óra alatt merül a telefon, de aztán 80-ról 20-ra elég neki egy óra (vagy fordítva). Vagy amikor 0%-os aksival még órákig működik a telefon. Ez is azért van már, mert a telefon nem tudja pontosan megtippelni az aksi kapacitását. Ez új telefonnál is jelen van, csak nyilván sokkal kisebb mértékben.


Kettő dolgot érdemes kerülni:

- Nem jó dolog kényszeresen 100%-ra töltögetni naponta többször a telefont rendszeresen.

- Nem jó dolog hagyni, hogy nagyon alacsony százalékra merüljön rendszeresen a telefon.


Ezen kívül kb. minden tök mindegy. A legjobbat azzal tudod tenni az aksinak, ha minél kevesebbet használod a telefont és így ritkábban kell tölteni, de hát akkor meg ugye minek vettél telefont? :) Ez egy használati tárgy, ez van érted és nem fordítva.

2022. szept. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egy gyári akksinak 3 évet kikell bírnia

de ha ennyire vigyázni akarsz rá akkor ne használd csak ünnepekkor kapcsold be

ez egy tárgy, kit érdekel ha majd tönkremegy az akksija cseréltetsz vagy veszel másik telefont

2022. szept. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!