Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android és Android közt miből...

Android és Android közt miből adódnak ekkora eltérések?

Figyelt kérdés

Saját és céges mobilomon is Android van, mind2 naprakészen tartva, de nagyon-nagyon más a kezelésük, a kezdőképernyőn lévő ikonok, a telepített programok megjelenítési- kezdőképernyőre visszatérési manővereitől kezdve a beépített stílusokon át a képernyőn megjelenő billenytűkiosztásig.

Olyan, mint egy Windows vs. Linux.

A két telefon egy Nokia és egy Samsung, ezen is múlik a dolog?

Nem is lehet egyiket olyanná tenni, mint a másik? (Csak mert PC esetén egy Windows pl. független attól, hogy desktopon / laptopon fut-e, és pl. a desktop milyen gyártmányú részegységekből áll.)


2022. szept. 29. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Például nem mindegy, hogy pontosan milyen Android.

A Windows 7 és 10 is ég és föld...


A billentyűzetkiosztás a nyelvtől meg a használt billentyűzettől függ. Vagy pl az én mostani telefonomon fekvő módban 2 oldalra csúszik, hogy könnyebb legyen gépelni, mert arányait tekintve magas a képernyő, s nehezebb középen matatni.

2022. szept. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert kb. semelyik gyártó sem stock Androidot ad, hanem egy saját szájíze szerint átalakított verziót.

A Samsung az One UI nevű Android verziót fejleszti, a Nokia meg nem tudom mit.

2022. szept. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a Nokia az alap androidot használja.


"Nem is lehet egyiket olyanná tenni, mint a másik?"

Ha rootolod a telót, utána rakhatsz rá akármilyen rom-ot. Természetesen ekkor a garanciát elbuktad.

2022. szept. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok gyártó testre szabja az Androidot, ezért vannak különbségek. A Samsungon a One UI Android, a Nokián pedig szinte a gyári Android fut.
2022. szept. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi eddigi válaszaitokat!

Nekem is feltűnt, hogy családban, barátaimnál futó Androidok, amennyire láttam, másnál is a Nokiáméhoz hasonlóak, szemben a céges Samsung Androidjával. Ezexerint utóbbit nem fogom tudni "csak úgy" testreszabni.

A billentyűkiosztás pl. abban is eltér, hogy az alap betűt hosszán nyomva, teljesen más a feljövő ékezetes betűk sorrendje.

A legidegesítőbb, hogy magától utólag átír általam leírt szavakat, és hiába próbáltam már kikapcsolni e funkciót, kollégám szerint (ő cégese is ilyen) ne is keressem, szerinte nem is lehet.

2022. szept. 29. 22:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"A billentyűkiosztás pl. abban is eltér, hogy az alap betűt hosszán nyomva, teljesen más a feljövő ékezetes betűk sorrendje."


Az alapértelmezett billentyűzetet le tudod cserélni. Gondolom a Nokián a Gboard van, a Samsungon meg a saját megoldásuk, de ugyanúgy le tudod tölteni a Gboardot.


"A legidegesítőbb, hogy magától utólag átír általam leírt szavakat, és hiába próbáltam már kikapcsolni e funkciót, kollégám szerint (ő cégese is ilyen) ne is keressem, szerinte nem is lehet."


Ki lehet. Most látatlanban meg nem mondom hogy hol, de volt Samsungom meg minden sz..rom és mindegyiken ki lehetett kapcsolni az automatikus szócserét.

2022. szept. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5. Magától átír szavakat


Ki lehet ezt kapcsolni a billentyűzet beállításokban.

2022. szept. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb gyártók testreszabdják az androidot(Samsung-OneUI, Xiaomi-MIUI, Huawei-EMUI, OnePlus-OxygenOS, stb) ezek teljesen más kinézetet adnak a rendszernek, még nonamebb gyártók max 1-2+ funkciót, néhány háttérképet és hangokat pakolnak bele.
2022. szept. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

google pixel Nokia ,motorola stock android van telefonjukon semmi vagy csak 1-2 salang van gyárilag rajta .

én pont ezért kedvelem stock androidot.

2022. szept. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor meg van nyitva a billentyűzet, húzd le a képernyőt felül, ott be tudod állítani, egy csomó opció szokott lenni. Ha nem tetszik, le tudsz tölteni ezer másikat.
2022. szept. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!