Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Amikor egy okostelefon töltőre...

Amikor egy okostelefon töltőre van téve és az akkumulátor töltöttsége eléri a 100%-ot, de még mindig a töltőn marad, pl egész éjszaka, akkor az árt az akkunak? Illetve, ha eléri a 100%-ot, mi történik?

Figyelt kérdés
Árt az akkumulátornak, ha egész este a töltőn van az okostelefon?

2022. szept. 30. 02:38
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Elvileg hosszútávon úgy tudod a legjobban megkímélni az akkut, ha nem mész 85%-nál feljebb, konkrétan Samsungon van egy akkumulátor kímélő beállítás is erre, hogy csak 85%-ig engedi feltölteni, bár én nem használom, és így is viszonylag sokat bírja 2 év után 120hz-en stb (S20FE).
2022. szept. 30. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Morzsi007 ***** válasza:
92%

Mivel folyamatosan használja az akkumulátort a telefon, így nyugodtan töltheted 100%-ig. Felesleges 85%-kal szórakozni.

Nem árt neki, ha egész éjjel töltőn van, sokan így használják. Amúgy Samsungnál is szerintem úgy működik, mint az iphone-nál az optimalizált töltés, hogy ha este felteszed tölteni, akkor 85%-ig tölti és megtanulja, hogy ha pl reggel 6-kor veszed le, akkor előtte feltolja 100%-ig addigra.

2022. szept. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A telefonban van a töltésvezérlő áramkör, ez végzi a töltést. Amikor az akkumulátor elérte a teljesen feltöltött állapotot, leállítja a töltést, akkor is, ha a töltőadapteren hagyod. Ettől nem lesz semmi baja. Egyébként ezt már a „buta” telefonok is tudták. Az viszont érdekes, hogy miért csak a telefonok akkumulátorainál terjedt el a 80-85%-ig való töltés, több akkumulátorról működő készülék van, azoknál senki nem foglalkozik ezzel, 100%-ig töltik és mégis működnek.
2022. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Alapjába véve nem, mert ha a töltöttség eléri a 100%-ot, onnantól nem vesz fel több töltést, hiába marad bedugva! De ha állandóan mindig fullra van töltve, akkor hosszabb távon csökkenti az akkumulátor élettartamát, ez pedig a lényegesen rosszabb üzemidőn vehető majd észre! 0-100% helyett csak 20-80% az ajánlott töltöttségi tartomány.
2022. szept. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát én úgy szoktam csinálni - legalábbis eddig úgy csináltam - hogy 90%-ig töltöttem az akkut, de mostanában többször 100%-ig.


De annyiféle válasz jött.

Mindenkinek ment a zöld.


Amúgy egy Redmi note 9 telefonról van szó.


Nem szoktam megvárni, hogy 20%-ig lemerüljön. Ez tulajdonképpen baj? Mármint abból a szempontból, hogy így gyakrabban töltöm.


Amúgy jól bírja a telefon szerintem, de szeretném is megőrizni az állapotát.

2022. nov. 19. 16:45
 6/7 Morzsi007 ***** válasza:
78%
Mindenhogy elhasználódik az aksi, ha 20-80-ig töltöd vagy 5-100-ig. Az utóbbival kevesebbszer kell töltőre dugni, mert jobban kihasználod a töltöttséget. Igaz tovább tart a töltésidő. Én is így használom pár éve, régebben máshogy.
2022. nov. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2022. nov. 21. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!