Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonom mindig más IP-t...

Telefonom mindig más IP-t oszt ki megosztáskor. Hogyan lehet fixálni?

Figyelt kérdés

Egész konkrátan SMB-n szinkronizálnék androidról WIN PC-re, mert ezzel tudtam megoldani, hogy azonnal szinkronizáljanak a képeim.


Viszont a mobilnetet a telefonról osztom meg, tehát a telefon a router, azaz telefon oszt ip címet.

Viszont ahányszor elindítom a wifi megosztást, annyiszor más lesz az ip, de teljesen. Tehát 192.168.random.random címet oszt ki, ahelyett, hogy pl lefixálhatnám 192.168.0.2re MAC cím alapján, mint ahogyan routerben lehet. MAC cím alapján csak tiltást tud ajánlani.


Vagy van valami módja, hogy SMB-t ne IP-vel adjak meg az appnak (foldersync-et használom)

Próbáltam \\GÉPNÉV és smb://GÉPNÉV címen, de így nem látja.


Ugye windowson így is megtalálják egymást az SMB gépek.


A telefon: Mi 9T Pro, MIUI 12.5, android 11


2022. okt. 6. 22:45
 1/2 A kérdező kommentje:

Oksa... szóval ha routeren keresztül vagyok, akkor megy a számítógépnév, ha a telefonról megy a megosztás, akkor nem.


Ip-t meg nem tudok fixálni.


Annyira szívás ez a helyzet, mert sehogyan sem akar tökéletes lenni 😃

Valami mindig szívat.


Airdroid amúgy pl megint szintén majdnem tökéletes, az megkeresi magát (a pc-n futó kliensprogit), és saját portot alakít ki a a gelefon-pc kommunikációhoz, nagyon gyorsan is másol, csak abban nincsen automatikus szinkron mód, tehát mindig manuálisan kell rányomnom 😃 csak éppen napo 100-szor nem akarok ezzel vackurálni


Itt foldersyncnél meg minden kapcsolatbontás után át kell írnom az IP-t...

2022. okt. 6. 23:43
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát vagy routeren keresztül csinálod akkor, vagy kirootolod a telefont és akkor meg lehet biztos valahogy mókolni.
2022. okt. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!