Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a telefon maximális töltési...

Ha a telefon maximális töltési sebességét nem használom ki, és egy kisebb teljesítményűvel töltöm, akkor az akkumulátor valóban több évig fogja kihúzni?

Figyelt kérdés

Tehát a lényeg annyi, hogy van egy iPhone 13-as telefonom. Max. a 20W-os töltést tudja. Ha éjszaka töltöm az 5W-os töltővel (Éjszaka úgysem számít, hogy mennyi idő alatt tölt fel míg alszok 7-8 órát) akkor nagy valószínűséggel ezzel szerintetek tudom kímélni az akkumulátort? És nagyobb lesz az élettartama?


Ui: Nem számít, hogy éjszaka töltőn van még akkor is, ha 100%-on van. A töltési chip nem engedi tovább tölteni, tehát ettől biztosan nem lesz baja.



2022. nov. 12. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem mert a töltési ciklus száma határozza meg az aksi egészségét, nem az hogy mennyivel töltötted. Ha gyorstöltöd akkor lehet jobban melegszik de az sem vészes annyira
2022. nov. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyit bizonyára jelent, de nem éveket. De erről csak elméletek vannak, mérésekről még nem hallottam.
2022. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

iPhone 11 pro-t a hozzá adott 18W-os gyorstöltővel töltöttem, 2 év után 91%-os akksival adtam el. Most a 13 Pro Max-ot szontén ezzel a töltővel töltöm, 13 hónap után 96%-os az akkuja.

Semmi baja nem lesz az akkuknak a gyorstöltéstől. Eleve csak 80%-ig van gyorstöltés, utána visszaáll lassabb töltésre, 90% felett még lassabban tölt (5-6W-ot mértem), 95-96% körül meg még lassabban: csepptöltés. A töltési csipppp sokkal okosabb mint gondolnád! :)

Az előző iPhonejaimat amikben nem volt gyorstöltés azokat is a 12W-os iPad töltővel töltöttem. Azoknak sem volt soha semmi gond az akksijukkal.

Töltsd nyugodtan a gyorstöltővel nem lesz rövidebb az élettartama az akksinak. Max 1-2 héttel korábban fog tönkremenni. Mert a töltési ciklus az ami számít igazán. 500 ciklusra vannak tervezve ezek az akksik. 700-800-at simán kibírnak.

2022. nov. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy minél rövidebb időnként cserélik az emberek a telefonjukat, annál inkább foglalkoztatja őket, hogy lehetne az akksi élettartamát meghosszabbítani.

Nem bántásból mondom, csak érdekességként.

2022. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyetértek veled, #4-es, de nem csak használattól függően, hanem sokszor eleve típustól függően is prédikálják, hogy “ez meg az a telefon 4-5 évet is kibír”, miközben 2 évente cserélik csak azért, mert kijött egy újabb és jobb! :D


Amúgy igen, a lassabb töltés szerintem is valamennyire kíméli az akksit, amit így éjszaka például ki is lehet használni, ahogy írtad, kérdező! Viszont még kíméletesebb az is, ha állandó 0-100% helyett 20-80% között tartod a töltöttséget!

Amúgy 2026-tól jelentős változás jön a hulladékok csökkentése és a kompatibilitás miatt, töltésben az EU nem csak a csatlakozókat, hanem a töltőteljesítményt is egységesíteni akarja, így nem tudom, hogy lesz-e ilyesmi megoldás a kíméletesebb töltésre! :/

2022. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

4. ez azért van, mert az akkumulátorok túl vannak hajtva, hogy el tudják látni elég energiával a telefonokat és emiatt tényleg sokkal gyorsabban degradálódnak mint régebben.

Manapság a 4000-5000mAh-s akksi 1 napot ha kibír. Egy 10 évvel ezelőtti butatelefonban meg a 800mAh-s kibír 8-10 napot. Elég durván mások az arányok.

Számoljunk 500 töltési ciklussal. Ezt manapság 1,5 - 2 év alatt bele lehet tekerni egy akkuba ha minden nap játszol a telefonnal és teljesen lemeríted. Egy olyan telefonban ami 1 hetet kibír az akku az 500 ciklust 10 év alatt éred el.

Akkoriban senkit nem érdekelt, hogy mi van az akkuval, mert előbb összetörte, elhagyta, elromlott, vagy megunta a telefont minthogy az akku tönkremenjen. Ráadásul kb akárhol vehettél egy akkumulátort, még a zöldségesnél is volt kitéve nokia akku a krumpli mellé 500 forintért és tovább tartott kivenni a dobozból mint kicserélni.

Ma pedig 20-30-40 ezer egy akksicsere és kell hozzá mindenféle kegyere és hozzáértés. Az emberek nem szívesen fizetnek ennyit egy akksiért, mert hát "csak egy akksi", miért lenne drágább mint egy ceruzaelem. És nem is szívesen adják be szervizbe a telefont, mert nem tudják, hogy mit raknak bele, mibe néznek bele, stb.

Hát ezért parázik rá mindenki arra, hogy minél tovább tartson egy akkumulátor.

2022. nov. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az akku élettartama akkor is fontos, ha 1-2 év után lecseréli újabbra. Mert nem a kukában landol a megunt készülék, hanem a használt piacon. És mivel nem úgy megy már sajnos egy akku csere, mint valamikor(megveszem pár ezerért, lepattintom a hátlapot és beleillesztem az újat), jó lenne ha még használható lenne az eredeti akkuval is.
2022. nov. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!