Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi telefonokról vélemény?

Xiaomi telefonokról vélemény?

Figyelt kérdés
Egy huawei telefont akarok lecserélni erre.van olyan jó?

2022. nov. 27. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Barátom ezen akart spórolni. Egy évet se bírt.
2022. nov. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem, Redmi Note 10 van. Jó gyors, szèp kèpeket csinál. Viszont, van mikor laggol az Ui. De ha tisztítóprogramot használsz, akkor maximum 1 perc ès letörli a felesleges adatokat. Ajànlom, jó kis teló.
2022. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobbak, mint a Huawei-ek.

Két Xiaomi van most a családban, egyikkel sincs különösebb probléma. Néha (ritkán) előfordul, hogy hazaérek, és nem csatlakozik a wifire. Illetve olyan van néha, hogy kilövi az app háttérfolyamatát, és mondjuk nem jön meg, vagy később jön meg egy értesítés egy e-mailről vagy Facebook bejegyzésről. Bár tudtommal ebben a Huawei-k még rosszabbak.

2022. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Bár tudtommal ebben a Huawei-k még rosszabbak."


2018 óta használom ugyan azt a Huawei telefont, de nem voltak ilyen negatív tapasztalataim. Annyi volt, hogy másik email kliensre kellett váltanom, mert a google-é elkezdett nem jelenzi ha üzenetet kapok. De mikor elkezdtem újra használni a gmailét a céges címemmel, azóta jelez az is. Plusz egy másik kommunikációs appal volt ilyen bajom hogy nem jelzett, vagy csak nagy késésekkel, de az egy Iphone 13 Pro Max-on is ugyan azt csinálta.

2022. nov. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Xiaomi Redmi Note 11 Pro telefonom van. Nekem teljesen jó. Nem volt annyira nagyon nagyon drága, gyors, jó képeket csinál.
2022. nov. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Második Xiaomi telefonomat nyúzom, semmi baj nem volt még velük, szeretem őket ( Mi Note 10 Lite volt az előző, 12X a mostani)
2022. nov. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem borzasztóan lesújtó véleményem van róluk, sajnos saját tapasztalat miatt is, plusz a családban és a baráti körben is gyűlt jónéhány negatív élmény. Én még akkor vettem tőlük telefont, amikor még jó ár/érték arányú alsó és középkategóriás telefonokra koncentráltak (egy Mi 9T Pro-m volt).

Nagyjából 1-1,5 évig tök jól ment, aztán kezdődtek a szoftveres baromságai. Alapvető Xiaomi betegség az, hogy túl agresszívan pucolja ki a futó szoftvereket a memóriából, szóval az értesítések kb. sosem jöttek meg semmiről. Ezen lehet egyedi beállításokkal vacakolni, aztán vagy jobb lesz tőle, vagy nem. Továbbá teljesen random időközönként elkezdte azt játsszani, hogy xy appokat nem nyitott meg. Nem mindig ugyanakkor és nem mindig ugyanazokat.

Valamiért akkor (manapság már nem tudom) spórolási céllal nem raktak közelségérzékelőt a telefonjaikba, szóval telefonálásnál előfordult, hogy feloldott a telefon. Fényérzékelő szenzor nem tudom hogy volt-e benne külön, de az automatikus fényerőállítás is tudott furán viselkedni.

A telefonáláskori hangerő alapból sem volt valami jó, de az a hangszóró is elég hamar a gyári teljesítményének a töredékét tudta csak.

Az általa készített képek kb. 2 év használat után látványosan rosszabbak lettek, gyanúm szerint szándékos szoftveres visszabutítás áldozata lett (nem egyedi eset és nem csak a Xiaomi csinálja). A lencséje nem volt karcos és szerintem az életben nem dobtam le, szóval én kizártnak tartom, hogy a hardvere sérült volna.


De egyébként még egyszer kiemelném, hogy miután megvásároltam, több mint egy évig ragyogóan működött, életem addigi legjobb telefonja volt. De hát tekintve, hogy szoftveresen kiherélik, nem igazán érte meg. Persze azóta már 3 generációval odébb járnak, szóval lehet, hogy javultak dolgok (cserébe viszont az ár/érték arányuk is sokkal rosszabb, mint régen).


Én azt mondom, hogy ha nagyon olcsó telefon kell, akkor lehet Xiaomik között is túrkálni, de ha egy felső-közép vagy felső kategóriás telefont keresnék, akkor biztos, hogy nem ettől a márkától vásárolnék telefont. A konkurencia annyi, mint égen a csillag és árban sem nyerők már.

2022. nov. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

"Az általa készített képek kb. 2 év használat után látványosan rosszabbak lettek, gyanúm szerint szándékos szoftveres visszabutítás áldozata lett (nem egyedi eset és nem csak a Xiaomi csinálja)."


De ezt az Iphone is ugyan úgy csinálja, ami meg elvileg "az okostelefonozás csúcsa" tehát akkor ilyen alapon nem is érdemes semmilyen márkát venni, mert úgy is lehúzza az embert.

2022. nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"De ezt az Iphone is ugyan úgy csinálja, ami meg elvileg "az okostelefonozás csúcsa" tehát akkor ilyen alapon nem is érdemes semmilyen márkát venni, mert úgy is lehúzza az embert."


Ilyet pont nem csinálnak. A proci teljesítményéből vesznek (vettek?) vissza szándékosan, ha az aksi már erősen elhasználódott volt.

Van eléggé régi csúcs Samsungom is, ami extrém hajlott kora ellenére a mai napig jó képeket csinál, a Xiaomim meg teljesen véletlenszerűen működik, ritkán tud jó képet is készíteni, de általánosságban nem.

2022. nov. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
LG-nél tovább bírja.
2022. dec. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!