Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Fém födémes házban nincs...

Fém födémes házban nincs térerő. Mit tudnánk ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

A házban max ablak mellett lehet telefonálni, mobilnet semmilyen szolgáltatónál nincs senkinek. Ezt wifivel megoldjuk,de a telefonálásnál nagyon irritáló. Van, hogy nem is csöng ki a telefonunk, vagy ha én hívok, akkor nem értjük egymást.

Jelerősítőről olvastam, hogy lehet kérni a szolgáltatótól, az ilyen helyzetekre van kitalálva?


2023. jan. 2. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A ház egy Faraday-kalitkaként működik.


A telefonálásra a VoWIFI lehet a megoldás

2023. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

A helyedben az ablak mellett tartanám a telefont, és onnan beszélnék róla.

A jó hir az, hogy ez nem fáj, és valószinuleg megoldja a problémádat.

Esetleg megnézheted, hogy más szolgáltatók hogy muzsikálnak a közeledben.

De őszintén én egy büdös vasat nem adnék azért, amit te fontosnak érzel.

2023. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A födém a plafont jelenti. Erre gondolsz?

Vagy a tetőre ami lehet lindab vagy más fém lemez is.

2023. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a műhelyben van így, ott nem tudok telefonálni. De vettem egy bluetooth kihangosítót, a telefon az ablakban, és így mindig elérhető vagyok.
2023. jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2es, hát az a te bajod, hogy nem szoktál telefonálni az emberekkel :D Minden nap elég idegesítő lenne, és fontosnak éreznéd mikor mindig az ablakhoz kell mászkálnod mert nem értesz semmit.

Nem mondtam mert nyilván nem fontos, de irodának béreljük a helyet, és elég gyakran kell telefonon beszélnünk, ezért zavaró.

A többieknek köszi a választ, ezt a vowifis sztorit kipróbáljuk, remélhetőleg megoldást jelent. És egyébként a tetőre gondoltam, az van fém lemezből.

2023. jan. 2. 21:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Régen amikor volt a telefonnak antennája, haver úgy csinálta, hogy az ablakból egy vezetékkel körbe tekerte a telefont.

Lehet egy hosszabb usb kábel töltő is elég az ablak felől. Lehet kísérletezni.

2023. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Semmit

Ha már a kertbenis gyenge a térerő, a házban még gyengébb lesz

2023. jan. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Eddig nem volt probléma?
2023. jan. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ilyet úgy szokták orvosolni legegyszerűbben, hogy egy antennát kiraknak a falra/tetőtérbe, ahol van térerő, a másik antennát elhelyezik a lakásban és a két antennát összekötik koax kábellel. A két antenna sima passzív átjátszóként működik.
2023. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!