Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha egy telefon vízbe esett és...

Ha egy telefon vízbe esett és csak a képen látható mennyiségű kár található benne akkor egy usb/töltő port cserével javítható lenne?

Figyelt kérdés

[link]


Ahogy elnézem max eddig jutott bele a víz,töltőre dugva volt valami kis ciripelő vagy ilyesmi hang,természetesen nem akkor lett töltőre dugva mikor bele esett a vízbe mert nem az enyém.A gazdája azt mondta míg nem kapcsolta ki úgy érezte elkezdett forrósodni a telefon.Na most ennyi hiba ki tudja nyírni az akkumulátort?Mert az akkumulátoron kivülről semmi nem látszik de lehet zárlatot tud benne okozni.A töltő porton alul is van ilyen fehér képződmény.



2023. jan. 20. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
WC-be esett telefonnal nem foglalkoznak a szervizek. Veszélyes hulladékként kezelik és kidobják.
2023. jan. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
A töltőport alaplapja biztos cserés
2023. jan. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2/


De lehetne esélye,hogy működjön ha azt kicserélném?

2023. jan. 21. 00:10
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Kuka. Ha más kérdés nincs, akkor probléma megoldva.
2023. jan. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

A töltő port alaplapot egyben cserélném, ha olcsón találok pl. Aliexpressen. Ezután ha bekapcsol, azonnal lementem róla az adatokat, nem lehet tudni, meddig tart még. Az is lehet, hogy évekig, az is lehet, hogy a mentés felénél megadja magát. Nem lesz megbízható.


Ilyen Louis Rossmann szintű szervizek (mivel nem iphone így ritkán) foglalkoznak azzal, hogy az alaplaon kicserélik, ami rossz, de ez többszáz, több ezer dolláros tétel. Még egy vadonatúj iphone-nál is csak az adatok miatt éri meg "javítani" legtöbbször (inkább életre kelteni amíg lementik).


Ha nem nagyon érdekelnek az adatok, akkor a fém árnyékoló lapok leforrasztása után (különben benne ragad a víz), esetleg ultrahangos tisztítóval (Crest a legjobb, Branson folyadékkal, repair.wiki oldalon le vannak ezek írva meg Louis Rossmann videóiban) lehet neki adni egy kört, utána alkoholos kádban feloldani a maradék vizet, majd szárítás sütőben (erre is van egy megadott celsius fok, nem tudom pontosan).

Ennek az a hátránya, ahogy az előbb említett források is részletezik, hogy ezután ha javítani akarnád komponens szinten (hogy adatokat ments le pl.), akkor sokkal nehezebb dolgod lesz, mert nem látod, hol van korrózió pontosan.

2023. jan. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként azért nehéz javítani, mert egy telefonnak se (kivéve fairphone) nyilvánosak a "nyák tervei" (boardview) és kapcsolási rajzai, szervíz útmutatói.


Néha 1-1-nek, főleg a felső kategóriás, nagyon elterjedt apple és samsung mobiloknak, macbookoknak ezek kiszivárognak, de még mindig semmi garancia rá, hogy be tudod szerezni az alkatrészeket.


Mivel az apple mondjuk max 1-2 készüléket futtat egyszerre, nem 700 félét, mint mondjuk a xiaomi, a Louiséhoz hasonló szervizeknek megéri egy-egy ilyenre specializálódni, kitanulni a gyakori hibákat, és ebből a know-how-ból megélni.


Ezt nem lehet megcsinálni a 72725-ödik huawei lenovo p smart poco super max extra hd x3 nfc gt-vel, mert egyszerűen az évi 1 javításért nem éri meg a "kiismerésébe" fektetett több száz munkaóra a szakemberek részéről (ezért írtam, hogy ritkább telefonokat kevésbé javítanak/adatmentenek).



Újabb telefonoknál pedig egyre több alkatrész párosítva van a telefonhoz. Tehát kicseréled két vadonat új iphone 100% eredeti kijelzőjét egymással, és hibát ír a telefon, hogy nem eredeti a kijelző.



Megjegyzem, ezek ellen küzd a right to repair mozgalom, és azért harcolnak, hogy a gyártók tegyék elérhetővé a javításhoz szükséges útmutatókat, információkat (pl alkatrész párosító program, stb)


Biztonságra hivatkozva sosem teszik, sokan viszont azt sejtik, hogy jogi akadályok is vannak, gáz lenne, ha kiderülne, hogy a tajvani/kínai/stb gyártók (pl foxconn), akivel mondjuk kb minden laptopgyártó csináltatja a gépét, 99%-ban ugyanarra a kaptafára csinálja a gépek belét.

2023. jan. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5/


Tesómnak is esett vízbe a telója gyorsan kivette aztán elhozta hozzám nézzem meg. Szét kaptam és nem jutott bele víz csak a töltő porton belül volt egy csepp,én kitisztítottam hagytam száradni később összeraktam és azóta is tökéletesen működik. Alaplapot nem érte el a víz olyan rövid ideig volt benne. Ahogy elnézem ennél a nokiánál is hasonló a helyzet csak itt a töltőport cserés az biztos,de itt sincs alaplapnál víz nyom.

2023. jan. 21. 01:28
 8/11 anonim ***** válasza:
#3 Ha más nem sérült, akkor működni fog elvileg.
2023. jan. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8/


A töltőport 2700Ft kb,csak tudnom kéne,hogy az aksi halott e meg a kijelző sérült e tényleg.

2023. jan. 21. 02:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Az akksit nem valószínű, hogy kár érte, a kijelzőt meg nem igazán lehet tudni.
2023. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!