Mi az a RAM Plus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kérni egy technikai dologban. A Samsung telefonomban van egy RAM Plus funkció. Elolvastam amit írnak, ahogy az interneten is a Samsung oldalát. Lehet én vagyok túl öreg ehhez, vagy kezd az értelmi képességem csökkenni, de nem igazán értem mi is pontosan. Amikor bekapcsolom a RAM Plus 6GB-ot, akkor néha megakad a rendszer, míg a 4GB-nál nem.


Kérem szépen valaki elmagyarázná konyhanyelven?



2023. febr. 13. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom valami Swap akar lenni az a plusz 2Gb, az alaplapi flash tárolóból különíti el a 2Gb-ot.
2023. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Őszintén semmi eretelme én kikapcsoltam one ui 5 alatt már ki lehet előtte sajnos csak kicsit hozzá ertobbek tudták kikapcsolni.szoval ne foglalkozz vele kapcsold ki ha engedi..
2023. febr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Azt csinálja hogy a telefon tárhelyének egy részét kezeli memóriaként. Elvbe több alkalamzást tudsz így majd megnyitni
2023. febr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Jól hangzó marketing bullshit
2023. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

[link]

Egy csomó helyen leírják.

2023. febr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Balázs Boldi ***** válasza:
100%

Szia!


A RAM Plus funkció lehetővé teszi, hogy az Android operációs rendszer RAM kezelése optimalizáltabb legyen a Samsung telefonokon. A RAM (Random Access Memory) az az alkatrész a telefonban, amelyben az alkalmazások és a rendszer futnak. Ha kevés RAM áll rendelkezésre, akkor a rendszer lassabban fut, és az alkalmazások nem működnek olyan zökkenőmentesen, ahogy azt szeretnéd.


A RAM Plus funkció azonban lehetővé teszi, hogy a rendszer gyorsabban kezelje a RAM-ot és növelje a rendszer teljesítményét. A 6GB RAM-ot kijelölve a telefon előnyösebb RAM-használatot biztosít az alkalmazások számára és a telefon futása általában gyorsabb lehet.


Azonban lehetséges, hogy a telefonod speciális hardver vagy szoftver konfigurációja miatt nem működik megfelelően a 6GB RAM használata. Ez az oka annak, hogy amikor bekapcsolod a 6GB RAM Plus funkciót, a rendszer néha megakad, míg a 4GB RAM használata esetén nincs ilyen probléma.


Ha további kérdéseid vannak, vagy további segítségre van szükséged, akkor ajánlom, hogy fordulj a Samsung telefonod támogatási csapatához.

2023. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Növeli a lapozótárat, minnél nagyobb annál több dolog futhat mert több mindent ki tud lapozni a memoriából, viszont cserébe minden kicsit lassabb lesz.

S21 vagy újabb közép/felső kategoriában minnél kissé annál jobb. Ellenben régebbi/gyengébb telefon esetén segíthet hogy elviselhetőbb legyen a teljesítmény.

2023. febr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!