Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Reális az, hogy a mobiltelónak...

Reális az, hogy a mobiltelónak (Androidosnak legalábbis) szüksége van az FM rádió(hallgatás)hoz a vezetékes fejhallgatóra, mint antennára?

Figyelt kérdés
Én ezt erősen kétlem, hiszen egy hasonló méretű zsebrádión is lehet FM-et hallgatni a (teleszkóp)antenna kihúzása nélkül is. Inkább arra gyanakszom, hogy nem akarják, hogy sok suttyó az utcán hangszóróról bömböltesse a kedvenc adóját.

2023. febr. 24. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ó te atya ég, összeesküdtek a telefongyártók, hogy ne tudják a Kossuthot bömböltetni a vandálok az utcán. :)

A rádióban, ha nincs kihúzva az antenna, akkor is benne van. Egy mobiltelefonban nincs ilyen.

2023. febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Van a telefonokban is FM antenna, de az nem fogna semmit, csak ha az adótorony közelében vagy. És azért nem tudod Bluetooth-on átjátszani a hangot, mert egy antennát használnak, és ütközne a 2, tehát FM és BT nem mehet egyszerre.
2023. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szirty ***** válasza:
100%
A második választ nem támasztja alá az a tény, hogy pl. egy Xaiomi Redmi 9-en az FM rádió a bluetooth és a WiFi együtt is működőképes.
2023. febr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen, szoftveres korlátozás lehet, hogy ne panaszkodjanak a felhasználók a gyenge vétel miatt. A gyártót aztán egyáltalán nem érdekli, ki hol hallgatja. Amúgy is YouTube-videókat bömböltethetnek, azzal kell a legkevesebbet foglalkozni.
2023. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as. Ezek szerint már tudja kezelni egyszerre az FM-et meg a BT-t. Régebbi telefonoknál főleg nem akkori csúcskészülékeknél nem lehetett egyszerre használni a 2-t. Viszont amelyik telefonban nincs jack kimenet, abban valószínű, hogy az FM vevő le van tiltva, mint pl az iPhone-nál.


Viszont léteznek tekercses vevők is, amik bár jobbak, mint a telefon antennája, de költségesebb, egyszerűbb egy fém antennát használni a zsebrádióknál is, kb 70cm-essel már szinte a legtöbb elérhető UHF sávos adó befogható.

2023. febr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez már régen is így volt.

Régen szórakoztam azzal, hogy a Sony Ericssonok ha el akartad indítani a rádiót szólt, hogy kell a füles és nem is indult a rádió csak ha csatlakoztattad. Na, ezt egy vkp-val ki lehetett kapcsolni, füles nélkül is indult a rádió. Persze hallani nem hallottál semmit az antenna nélkül, de ha erősen odanyomtam az ujjamat a csatlakozóhoz akkor egyből volt adás. Gondolom olyankor én voltam az antenna :D

Egyszer volt a kezemben egy elég gagyi LG telefonom, abban speciel volt antenna a rádióhoz, mert simán működött füles nélkül is egész jól a vétel.

2023. febr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, mi lenne az a VKP?

Amúgy mindenkinek köszönöm az eddigi közreműködését, még az elsőként hozzászóló, csúfolódó kedvű fazonnak is... :-)

2023. febr. 24. 19:41
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sony Ericsson készülékeknél (DB2010, 2012 és 2020-asoknál) alkalmazható patch fájlok voltak. Androidon nem működnek.
2023. febr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xp ali ***** válasza:
100%
Igen. Az antennánál a hossz számít, ami meg függ a hullámhossztól. Ha elég közel vagy az adóhoz, akkor elvileg működik anélkül is, mert elég nagy jel keletkezik a rádiós egységben. Sok teló azonban nem hajlandó bekapcsolni se a rádiós egységet, h nincs bedugva semmi a jack aljzatba. Ezt az ellenállás alapján tudja, hogy van-e vmi bedugva vagy nincs. Nekem volt olyan alcatel telóm, ami működött asztali rádióként is bedugás nélkül. De halhatóan rosszabb volt a vétel és csak kevés adó jött be antenna nélkül.
2023. márc. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
a jack aljzatba egy átalakítót téve, már működik az FM rádió
2023. márc. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!