Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone függetlenítés hűségidő...

Iphone függetlenítés hűségidő alatt?! Részletek:

Figyelt kérdés

Tulajdonosa lettem egy iphone 14 pro max-nak, azonban a készülék vodafone függő és részletre lett vásárolva még februárban. A probléma az, hogy ugye az én telekomos kártyámat nem tudom használni vele. Viszont hűségidő és készülék is van az előfizetésemhez, szóval felmondani nem opció. A vodafone szolgáltató akkor függetlenítené, ha kifizetnénk a telefont, de ez ugye elég magas összeg. Kiegészítésként: anyukám magának hozta ki a telefont, viszont 1 havi használat után rájött, hogy nem tud megbarátkozni vele és ezért alakult ki a helyzet. Nekem nagyon tetszik, jelenleg osztok netet és úgy használom de nem az igazi.

Léteznek esetleg alternatív megoldások a függetlenítésre? GSM-be ezer éve nem jártam pl., ott van még ilyen lehetőség esetleg?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 20. 10:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nincs alternativ megoldás. Csak a szolgáltató tudja függetleníteni.

Az iPhoneoknál nem a telefonban van tárolva az hogy függő-e, vagy független, hanem az Apple rendszerében. Vagyis a vodafone az Apple-nál lejelenti hogy mostantól az XY telefon független. Ez után ha beleteszel egy másik SIM kártyát az iPhoneba, vagy visszaállítod és így a telefont újra aktiválni kell az Apple rendszerében, a iPhone lekérdezi, hogy ő most független-e vagy sem. És a kapott adat szerint fog fűggőként vagy függetlenként működni. Namost az Apple rendszeréhez egy GSM-es nemigen tud hozzáférni :D

Mondjuk egy orbitális nagy köcsögség a vodától, hogy egy két kártyás telefont függővé tesz. A telekomnál az iPhone 8-amat is függetlenként vettem 6 éve. Ők rájöttek, hogy ez a korlátozgatás inkább kontraproduktiv.

2023. máj. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod. Hát akkor marad a netosztogatás rá, kivárom a hűség végét.

Szerintem is kibaszás, évek óta telekomos vagyok és már 2 telefont kihoztam részletre függetlenként, így bárkinek odaadhattam hogy használja..

Most én “szoptam” be, de nekem kellett😂

2023. máj. 21. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!