Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi ez az R betű a térerő...

Mi ez az R betű a térerő jelző indikátornál?

Figyelt kérdés

Van egy Samsung Galaxy A12-es telefonom, DIGI mobile előfizetéssel. Ez a szolgáltató a mai napon megszűnt, átkerült a Vodafone hálózatára. Át kellett állítani manuálisan, azóta egy R betű van a térerő kijelző mellett.


Az micsoda és minek van ott?



2023. jún. 1. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Roaming
2023. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt jelenti, hogy R mint rossz a telefonod.
2023. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod:

[link]


Ahogy írták azt jelenti, hogy a telefon roaming-gol azaz nem a saját hálózatára kapcsolódik. Egyébként ennek manapság már nincs jelentsőége ha az EUn belül barangolsz, EU szolgáltatóhoz tartozó SIM kártyával.

Esetedben ugye az van, hogy a Digi és a Vodafone mobil üzletága egyesül, és egyelőre a volt a Digis előfizetők rákapcsolódhatnak a Vodafone (ami hamarosan állítólag ONE nevű lesz ) hálózatára.

2023. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Roaming, azaz nem a honos hálózatodhoz csatlakozol.


Normál esetben ez akkor van, ha külföldre mész és külföldi hálózatra csatlakozik a telefonod.

Ez a mostani egy speciális eset, a digi mobil megszűnt és az átmeneti időszakban a "házon belüli" vodafone hálózatára engedték fel az előfizetőket.

2023. jún. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát, sztem ez így egy tákolmány.


Tegnap fél órát szenvedtem a routerrel amiben digis kártya van, mire rájöttem, hogy így pont fordítva működik az adatkapcsolat...


Olyan routerem van, ami képes mobilnetes hálózatot használni és ezt kihasználva, van benne egy DIGI-s kártya, arra az esetre, ha szünetelne a vezetékes hálózaton a szolgáltatás...


Am a vezetékes hálózatom Inviteles, ami ugye a DIGI-hez tartozik már egy ideje, a Digi a Vodafonenal an egy csoportban... nem tudom mi lesz itt jövőre.


Egy katyvasz lett az egész!

2023. jún. 2. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!