Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az iphone 13 mini vajon...

Az iphone 13 mini vajon meddig lesz még kapható? Illetve vajon milyen logika alapján vezetik ki az egyes modelleket? Már se 12 pro-t, se 13 prot nem lehet kapni, de 11-est még igem

Figyelt kérdés
2023. jún. 1. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
A Pro-kat azért vezetik ki ahogy megjelent az új, mert az újnak konkurenciája lenne.
2023. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az iphoneokból a Pro és a Pro max változatok a leg népszerűbbek. És a legjobban fogyó termékek az üzletek polcairól. Talán ez az oka, hogy újabb verzió esetén az előző verziókból az elérhetőségeket le állítják. Lásd iPhone 14 PRO és iPhone 14 Pro Max megjelenése után, már napokkal később nem volt elérhetőek az üzletekben az iPhone 13 Pro és iPhone 13 Pro Max verziók. A sima 13 és a 13 mini fogytak szépen az üzletek polcairól de nem annyira gyorsan és nagyobb számban mint a 13 Pro és 13 Pro max. Talán ez az egyik oka az előző 13 Pro és 13 Pro max vagy 12 Pro és 12 Pro max eltünésének / értékesítésnek le állításának. Lásd sima 12 és sima 13 és 13 mini még mindig kaphatóak. Egyébként pont a (2023 május) múlt hónapban cseréltem le az iphonomat. Korábban (2023 májusig) iphone 13 minim volt, most pedig iPhone 14 Pro Maxom van.
2023. jún. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Logikus magyaràzatnak tünik, amit írsz.

A 14 proval én is szemezek a kamerája miatt (most egy SE2-m van), de nekem ez nagyon dràga sajna, ezért is gondolkodtam el a 13 minin/13 pro-n.

2023. jún. 3. 12:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! 3-as voltam! Mint írtam a múlt hónapban vettem egy iPhone 14 Pro Max-ot. Én ahol vettem 506000 Ft-ért vettem. Közvetlen az iPhone webshopjában ugyan ez a készülék, vagyis az iPhone 14 Pro Max már 629990 Ft. Tehát közvetlen az Appletől nem érdemes semmit vásárolni! Az istyle-nál is 534900 Ft jelenleg a leg olcsóbb model az iPhone 14 Pro Maxból. Az istyle-nál most az iPhone 13 mini 311900 Ft és az Apple webshopjában pedig az iPhone 13 mini 339000 Ft jelenleg. Ezek új készülék árak! Újonnan iPhone 13 pro és iPhone 13 Pro Maxot már nem fogsz kapni! A 13 Pro és 13 Pro Maxból már csak maximum használtan tudsz vásárolni.
2023. jún. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

-a Pro telefonok gyártását mindig leállítják az utód megjelenésekor

-az alapmodellek gyártása három évig tart, de a 12 Mini nem volt elég népszerű, így csak két évig húzta (+ott volt a 13 Mini méltányos áron)

-az SE modellek a következő SE megjelenéséig vannak gyártásban

-van olyan eset is, amikor egy azonos kategóriát képviselő modell vált egy másikat (SE váltotta az 5S-t, SE 2 váltotta a 8-at)

-ha nincs egyértelmű utód, de már elavult a készülék, akkor is leáll a gyártása, így került kivezetésre az első generációs SE is a tizenkettedik generáció (XR, XS) megjelenésekor, holott ekkor a legolcsóbb megjelent készülék (XR) is kb. kétszer-háromszor annyiba került, mint az SE.

2023. júl. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!