Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IMEI - szám manipuláció?...

IMEI - szám manipuláció? Tiltás, Feloldás, hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Leírom részletesen , hogy mi a gondom, aki tud valamit javasolni, kérem tegye meg!


-----------

HTC trophy vásárlás - > használt -> állítólagosan független -> személyes találkozás -> tmobile kártya be -> királyul működik.

Hazajöttem -> Vodafone-os kártya be -> nem talál jelet. na bumm. pannonos kártya be -> Ezzel is működik. nah király -> pont vodás kártyát akartam használni.

A telefonos alapjában véve vodafone-os volt, ez a kezdőképen látszik mikor a logó bejön.

Na most én arra gondoltam hogy az illető tulajdonos (előző) kifüggetlenítette a telefont és

" ?? látta ?? " ezt a vodafone, ezért letiltotta az egész telefont- > csak mivel már ugye független volt ezért a másik két hálózaton prímán megy.


Vodafone-ba papír nélkül nem foglalkoznak velem, fizetős szervizbe meg azt mondták , hogy lehet ilyet, hogy letiltják a hálózatot, de ezt feloldani nem tudják.


Aki tud valamit ezekről a dolgokról... egyáltalán van e ilyen,hogy letilják ? vagy nincs ? Mit lehet ellene tenni ...


Az kérem írjon kommentet!


Köszönöm !



2012. jan. 6. 18:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

1. A szolgáltatót nem érdekli hogy függetleníted vagy sem.

2. A dolog fordítva lehetett. nem fizetett és kitiltották a vodától, ezért függetlenítette.

3. Ha mákod van így marad. Ha nincs, akkor a többi hálózaton is lehetnek gondjaid.

4. Nem hivatalos szervízben jó sok pénzért imei csere segít ha már mindenhonnal ledob.

5. A legszebb az ha lopott és azért lett tiltva.

2012. jan. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Azt nem lehet valahol megnézetni hogy le van e tiltva ?

Valami hiba is lehet a gond... ( bár ha a többi szolgáltatónál működik... )

2012. jan. 6. 18:26
 3/16 anonim ***** válasza:
Hívd fel a voda ügyfélszolgálatot és ott segítenek.
2012. jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A szolgáltató ügyfélszolgálata telefonon is megmondja,hogy le van-e tiltva ,a számát manipulálni nem lehet- komoly bűncselekmény kategória . Ha számlatartozás miatt tiltották,akkor a voda kivételével a többi hálozatban menni fog.
2012. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Vodafone-os kártya be -> nem talál jelet


Ha le van tiltva, egész más látsz.

2012. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Vodafone-os kártya be -> nem talál jelet


Ha le van tiltva, egész más látsz."


Pontosan ennyi a tudása ha nem engedi beregisztrálni a hálózatra.

Amire te gondolsz, az a letiltott sim.

Ott már van hibaüzenet (de csak nem tiltott IMEI esetén), hiszen az ICCID van tiltva a hálózaton. Így pedig el se jut az ellenőrzésig.

2012. jan. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igazad lehet. Tévedtem.
2012. jan. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Vodafone-t hiába hívom fel, mivel a telefon nem az én nevemen van, tájékoztatást nem adhatnak, ez egészen biztos.

Az én számlámom (amivel használnáma telefont ) nincs tartozás... de ez gondolom nem igazán érdekli őket.

2012. jan. 7. 18:23
 9/16 anonim ***** válasza:
A telefon nincs senki nevén (legalábbis olyan értelemben, hogy a szolgáltató látná), főleg ha független. A telefonba dugott simkártya van valaki nevén.
2012. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

De mégis a telefont tiltják le... IMEI száma alapján.


Ha felhívom a vodafon-t hiába mondom hogy nekem ez a SIM-em van..nézze meg be van fizetve minden számla stb... viszont a telefonon mégse működik!


Vagy nagyon meglepődnék ha ők erre megkérdeznék az IMEI számot és cselekednének...


vélemény ?

2012. jan. 7. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!