Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Muszáj új telefont 10-12...

Muszáj új telefont 10-12 óráig tölteni, vagy nem fontos?

Figyelt kérdés

Azt mnondta az eladó, hogy töltsem 10-12 órát. De, kiírta már 5-6 óra múlva, hogy teli az aksi, húzzam le a töltőről. Akkor nem gáz?

Lesz baja, ha nem töltöm 10-12 órát, vagy minek azt?


2012. jan. 12. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

nem kell. én leszedtem egy battery doctor appot iphonera, aszerint három fázis van:

1: quick charge - 100%ra megy fel

2: continiation

3: trickle charge


utóbbi kettő nem tudom mi de én kivárom hogy mindegyik 100% legyen :)

túltölteni ezenfelül nem lehet.

2012. jan. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Naponta megkérdezik ezt és még mindig ugyan az rá a válasz: Nem, nem muszáj. Sőt fölösleges. Ráadásul ha feltölt az aksi akkor lekapcsol a töltés is. Ami fontos, hogy nem merítsd le teljesen az aksit.

HA van kedved akkor visszakereshetsz a többi ilyen kérdésre is. Egész sok hasznos olvasnivaló van azokban.

2012. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már nem szükséges,ez egy régi berögzödés a korábbi NiCD akkutechnológia miatt,ugyanis ezek memóriaeffektussal rendelkeztek. Ha sokáig csak 80%-ra töltöd fel és mondjuk 30%-ra merited le,akkor képes megjegyezni a cella ezt a tartományt és a 30%-os töltöttség lesz a nulla kapacitás, a 80%-os töltöttség pedig a teljesen töltött állapot.


Az ujabb technológiás polimer vagy li-ion akkukra ez már nem jellemző. A hosszu idejű töltés az akku formázására vonatkozik és ez előttem irokhoz képest nem igaz,hogy kikapcsol a töltés 100%-on,hanem átkapcsol csepptöltésre (sokkal kisebb árammal és impulzussal tölt tovább) . Ettől függetlenül én is feleslegesnek tartom ezeket az elövigyázatosságokat elsősorban a kiforrottabb technológia és az akkuk viszonylag alacsony ára miatt - ha 1 évesen tönkremenne egy telefonom akkuja nem esnék kétségbe, 2eFt-ért szinte bármilyen tipushoz kapható

2012. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!