Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a véleményetek a windows...

Mi a véleményetek a windows operációs rendszerő telefonokról? Ide érteném pl: Samsung Omnia II i8000 stb. Könnyen vagy nehezen kezelhető? Az Android jobb vagy a Windows Mobil?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 9. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nehezen kezelhetö,elavult ,kategóriákkal jobb az Android . Az újabb WP7 .. WP7.5 rendszerekröl nem tudok nyilatkozni,mivel ezekkel nincs tapasztalatom,de a korábbi windows mobil rendszerek bonyolultak ,nekem nem tetszettek.
2012. ápr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mivel volt Omnia2-m is, és androidot használok jelenleg, így tudok neked nyilatkozni.

Igaz rezisztív a kijelzője, de abból egy nagyon pontos és finomabb nyomáspontút kapott, a 6.5.5 wm-nek köszönhetően nagyok az ikonok, jól kezelhető.Bár a 800 MHz a sima wm felület használatához bőven elég, a TouchWiz felület rendesen megakasztja, azt a menüben érdemes azonnal kilőni.

PDA-nak, kis számítőgépnek, üzleti célokra tökéletes, lévén az office-nak és az outlook-nak köszönhetően a levelezés is frankó, de pont, hogy a telefonálás után szokott lefagyni, de nagyon, ilyenkor soft reset, akku ki-be, rosszabb esetben factory format szintre is le tud fagyni.Kb egy évig tűrtem el ezt az egészet.

Ha a touchwiz felületet kilőjük, bár így bukott az összes samsungos widget, samsungos menü, akkor valamivel stabilabbá lehet tenni, illetve jó dolog, hogy az üzemidőt lehet növelni/csökkenteni egy processzor órajel szabályozóval, ami alapjáraton benne van a rendszerben (400, 600, 800 MHz, illete automatikus mód is van.)

A kamerája nagyon szép képeket készít, szoftveresen jó algoritmust készítettek alá, és dupla led villanós, szóval az is elég erőteljes.

Az internet lassú, a mobilos oldalak ha bejönnek, akkor király, teljes nézetes oldalt illetve flash oldalt kár is megnyitni vele, nagyon sokat gondolkozik, vagy lefagy.Érdemes leszedni hozzá egy opera mobile-t, az valamelyest javít a helyzeten.

A plexi iszonyatosan gyorsan karcolódik, érdmes az első pillanattól kezdve fóliával használni, én nem tettem, és az első nap a hozzá kaptt érintő cerkával 4-5 centis függőleges karcot véstem bele.A burkolat a szokásos Samsungos, kopogós zongora lakkos műanyag, még a légyszőr is karcolja, ha rászáll egy.

Ettől függetlenül vannak hozzá XDA-n, vagy a PDA Fanclubon jó, és stabil főzött romok, amivel sokkal kevesebbszer fagy le, gyorsabb is, jobb is.

Egy negatívumot tudok még kiemelni, az pedig a fizikai gombok és a kijelző közötti összeszerelési hézag: minden por bele száll, ami csak bele tud, és a plexi és a kijező panel között rendesen meg is ül, ami a kijelző bekapcsolt állapotában nem zavaró, mert elég intenzív az Amoled kijelző fényereje, kikapcsolt állapotban gusztustalannak tartom, és én anno elvártam volna egy 5*-os összeszerelést, mikor már "csak" 77000 forint volt.

Ma persze már 20-25 ezerért kifogástalan állapotú darabokat is ki lehet fogni, fóliásakat, satöbbi.

Hogy mire lehet használni?Fotózásra tuti, az az egyik legjobb tulajdonsága, office dokumentumok nézegetésére, pdf nézegetésre, outlook-ra, jó hangos a hangszórója, illetve az iGO8 flottul fut rajta, navigálásra tökéletes, valamint avi filmek lejátszása esetén egérmozizásra, bár a feliratokat nem viszi el, csak a beágyazottakat.A füles hozzá pocsék, az egyből kukás, az érintőcerka hegyét egy 1000es polír papírral érdemes kicsit megcsiszolgatni, mert az enyémen az utólagosan észrevett öntési hiba-sorja volt a ludas, és...kb első blikkre ennyit tudok mondani róla.

2012. ápr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy vedd meg, mert írtam jót is, rosszat is, de ami nagyon sokat javít a sebességen és a kezelhetőségen, az egy SPB mobile shell 3.5.6 (nekem legalábbis ez volt), akkor már a cerka is felejthető, mert szép nagy, jól látható, tapizható ikonok vannak rajta.

De a Touchwiz rendszer kapásból felejtős, nagyon rosszul optimalizálták, csak egy összekókányolt szemétre sikeredett, hiába szép és látványos.

2012. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy leírtad ezt mindet! Nekem most egy LG GT540-em van (eladó :D) És gondolkodok egy Samsung Omnia II-őn, mivel még Windows Mobillal nem volt dolgom.
2012. ápr. 9. 10:25
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem kell az LG, HTC Desire-öm van, előtte Omnia7-esem volt, előtte Wildfire S, isten mentsen az LG-től. :D

Ha javasolhatom, maradj az android vonalon, csak válts egy kicsit komolyabbra...nem éri már meg Omnia2-re beruházni, mert ugyanolyan nehéz eladni, mint a GT540-esed: szinte senkinek sem kell, eladni szinte lehetetlen...csere+ráfizetéssel sem, mert úgy sem kell a kutyának sem.

2012. ápr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát igen. 20-ért árulom, ráraktam az iGO8-at is hátha elviszik. 20-ért venném az Omnia II-t is. Annyit megérne nekem.
2012. ápr. 9. 10:37
 7/12 anonim ***** válasza:

A hardveraprón 15-ért sem keresik a GT540-et, ezért mondtam, hogy szinte már lehetetlen eladni, mármint azok között, akik értenek hozzá.Vaterán meg lehet próbálkozni azzal, hogy a többi GT540-es ára alá lövöd egy kicsivel, talán elkel, és ha Omnia 2-t akarsz venni, akkor annyival kevesebbet kell csak ráfizetned.


Mindenesetre nézegesd a youtube videókat az omnia 2-ről, ott látszik, hogy mennyire akad, fagyogat, gondolkozik, vagy épp miben erős, vagy miben nem az, illetve a mobilarénán a tesztekben keress az omnia 2-re, ott van egy teljesen objektív cikk kivesézve az egész telefonról, a cikk alján meg ott a fórum, gondolom ezrével vannak tapasztalatok-megjegyzések, satöbbi...ennyit tudok segíteni pluszban.

2012. ápr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen már nézegettem a mobilarénás tetsztet. Vaterán árulom, ki is van emelve, remélem azért 20ezerért még el tudom passzolni. Az Omnia 2 külsőre nagyon tetszik meg a nagy képernyő miatt. Youtubon is nézegettem már. A windows mobilokon van olyan mint pl: az androidon a market, hogy le lehet tölteni cuccokat hozzá stb..
2012. ápr. 9. 11:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Wp7 se rossz. Boldogan futkározik a rendszer, semmi akadás, soha egyetlen lefagyás se.
2012. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A windows mobilokon van olyan mint pl: az androidon a market"

Asszem májusig létezik még windows mobile marketplace, de sose volt erős. A winmóra alapvetően mindig is a neten kellett összevadászni a progikat, ez még az appstorok világa előtti világ :) De azért nem "tűt a kazalban", van pár jó gyűjtőoldal.

2012. ápr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!