Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Galaxy Gio - Hogy keltsem életre?

Galaxy Gio - Hogy keltsem életre?

Figyelt kérdés
A Gondom az volna, hogy van egy Rootolt mobiltelefonom; Samsung Galaxy Gio... Csináltam neki rootot, majd lecseréltem az oprendszerét 2.3.3 ról 2.3.4 re, majd onnan 2.3.5 re és újra rootoltam, a készülék TÖKÉLETESEN működött kb 3 hónapig. A Múlt héten csináltam neki egy Hosts fájl frissítést, és miután frissítette(ez azért kellett hogy ne legyenek reklámok a telefonomon és ez a módszer is hónapokig működött tökéletesen) szóval frissítás után újra akart indulni a telefon, de azóta nem lehet bekapcsolni. Volt szervízben is, de azt írták h alaplapcserés, én ezzel nem vagyok kibékülve(nekik meg ugye az az érdekük, hogy minél többet eladjanak, így...) Nem hiszem hogy egy sima hosts fájl frissítésbe halt volna bele, biztos valahogy életre lehet kelteni, próbáltam Odinnal is aksival aksi nélkül stb... semmi... hogy tudnák bele egy kis életet lehetlni...? valakinek valamilyen ötlet? Legyen az bármilyen extrém is... és itt most nem a szecskavágóra gondolok :P XD Köszi előre is...

2012. ápr. 19. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nem látja az odin download mode-ban ,akkor valószinüleg tényleg alaplaphiba . Elvileg JTAG-gal még meg lehetne próbálni,de nem láttam egyik support listájában sem.
2012. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Annyit már elértem hogy a gép látja egy Oneclick szervíz módban de képet akkor sem ad a teló; és nem látja még az Odin, de még próbálom, de kérlek titeket hogy segítsetek ha tudtok!
2012. ápr. 19. 11:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Hangerö le + OK + Power gomb 5mp-ig -nem megy download mode-ba?
2012. ápr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Na mondom mi van épp játszok vele, újratelepítettem a Kiest, és ha bedugom az USB-t akkor az Odin már látja COM 4- en, van flash szoftverem stb, ha sokáig nyomom a megadott gombokat, akkor a windowsben lekapcsol a kábelről, és utána visszakapcsol(kép még mindíg nincsen)viszont látja mint bedugott usb telefont samsungot, kiválasztom az FW-t és azt írja ki az odin hogy cannot open the usb serial port. Code 5 viszont látja hogy a com4-en van, és elvileg Download módban van, a HOME+FEL+Bekapcsolással csináltam. Egyenlőre itt tartok...
2012. ápr. 19. 11:22
 5/13 A kérdező kommentje:

Na itt vagyok jelenleg, odint elindítottam, Kiest bezártam(az fogta a portot) utána Odint elindítottam 2.3.5 flashre, és ezt írja ki már 5 perce:

<5> StartThread Detected : 0

<6> StartThread Detected : 0

<7> StartThread Detected : 0

<8> StartThread Detected : 0

<1> setup connection...


és most itt állunk... Nem történik semmi, megy a számláló, és pont.

2012. ápr. 19. 11:32
 6/13 anonim ***** válasza:
Mert valószinüleg RAMDUMP módeban van a telefon . Probáld meg,hogy amikor download mode-ba teszed és már érzésed szerint bent is van,akkor még a hangerö le gombot egyszer megnyomod (vagy hangerö fel ez telefononként más) . Ha 2.3.6 vagy ujabb volt rajta,akkor nem megy azonnal be downloadba,de ugyanugy meglesz a soros port a gépen,mintha bent lenne.
2012. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam fel és le is, de csak azt írja ki hogy setup connection, pedig kezdené a műveletet -.-' Úgy érted hogy bekapcsolás után nyomjak még egy fel vagy le-t? mert azt próbáltam, sajnos kicsit nehéz így vakon...
2012. ápr. 19. 11:49
 8/13 A kérdező kommentje:
ja igen egy aprócska észrevétel, nekem nem a HOME+LE+Bekapcsolágra kapcsol be, hanem a HOME+FEL+BEKAPCSOLÁS kombinációra... a LE változatra be sem kapcsol... de a "bekapcsolás" is csak úgy zajlik hogy tök sötét a képernyő, csak a windows ismeri fel a szokásos fanfárral hogy hö! ez be van dugva... és utána látja is az odin.. csak az van amit leírtam
2012. ápr. 19. 11:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Az nem lesz jó, a fel gombbal ramdump modeba megy,ott nem fogod tudni flashelni - nem lehet,hogy az lcd vagy a vezérlése durrant el az alaplapon ?
2012. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem, mert LE re nem kapcsol be, csak ha a FELT- nyomom... De nem az durrant el, mert nem működik, be sem lehet kapcsolni se rendszerhangok stb... setét mint az éjszaka az egész, csak ez a mód jön be...
2012. ápr. 19. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!