Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi az, amiért díjat számít...

Mi az, amiért díjat számít fel a szolgáltató, ha mobilommal kapcsolódok az internetre?

Figyelt kérdés

Néhány napja vettem egy okostelefont (Androidos). A havidíj tartalmaz 90 Mb adatforgalmat, de pontosan mi számít adatforgalomnak? Igazából nem lógok egész nap az interneten,de egy-egy alkalmazást letöltöttem (mondjuk ezt tudom is, hogy annak számít). De ha pl megnézem az e-mail-eket, vagy csak simán letöltés nélkül böngészek...?

Nem vagyok egy nagy mobilguru, a telefont is "véletlenül" vettem, de közben nagyon megtetszett, hogy tényleg ilyen "okos". Szeretném kihasználni az előnyeit,de nem akarok havonta tízezreket fizetni.


2012. ápr. 20. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Adatforgalom = letöltés és feltöltés összessége


Minden tartalom és bejövő adat betöltése, a böngészés is letöltéssel jár, ahogy maga a fájlletöltés is, az üzenetküldés és egyéb kimenő adat pedig feltöltés.

2012. ápr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha a telenornál van az okostarifa 90-ed akkor korlátlanul olvasol e-mailt meg böngészel a neten de ha már videót nézel vagy app-ot töltesz az már veszi le a 90MB-ot.
2012. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, a Telenornál van okostarifa 90-es díjcsomagom. Úgy rémlik, hogy az eladó azt mondta, hogy a díjcsomag korlátlan böngészést és e-mailezést foglal magában.

Viszont a telefonom alkalmazásai között azt látom, hogy némelyik a háttérben fut; anélkül, hogy elindítottam volna. Naszóval, ezért pl kell fizetnem?

Ja, és még azt is mondta az eladó, hogy azt a 90 MB-ot nem tudom túllépni, mert ha elérem, akkor a net annyira lelassul, hogy nem tudom használni.

2012. ápr. 21. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!