Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Flashtool-lal feltelepíthető...

Flashtool-lal feltelepíthető más rom is, vagy csak a stock rom, kernel csere végett?

Figyelt kérdés

Van egy WT19i telefonom (Live with Walkman), és ugye a jelenlegi (.62) kernel-t nem lehet rootolni, csak a .58-ast.

Ezért flashtool-lal kell feltelepítenem az .58-as kernel-t.


Például a Hybromv16 romot nem lehet így feltenni, vagy azt csak recoveryvel lehet (amúgy azzal nekem nem jó, mert nem lehet kinyitni a bootloadert)?


2012. ápr. 25. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom.
2012. ápr. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bootloadert lehet nyitni, de csak független telókon.

Vagy függetleníted és akkor kinyitható, vagy pedig felrakod a recovery-t, de azzal csak bizonyos romokat lehet feltenni, amikhez nem kell a bootloadert kinyitni.


Marketről xperia cwm installer vagy [link]

2012. ápr. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Beviz Elek ***** válasza:

Letöltöd a cuccot,

ha ftf kiterjesztésű, akkor flashtoollal kell felrakni. (zip-nél egyértelműen kicsomagolod)

ha a zip-ben METAINF és system van, akkor recovery->install (kicsomagolás nélkül)

ha 4v5 fájl van (system, data, cache, nandroid.md5, android secure) akkor pedig recovery, restore funkció

2012. ápr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

utolsó:


Ennyire azért nem egyszerű...


A legtöbb főzött romhoz kernelt is kell telepíteni, az meg csak akkor megy, ha nyitva van a bootloader.

Azt meg csak függetlenítés után lehet normálisan kinyitni.

Van rá mód, hogy buherálással ki lehet nyitni pl. egy t-mobilos telón, de akkor nincs fastboot...

2012. ápr. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:

Én azt értem, nekem is custom kernel van fent. A kérdés az volt, hogy az adott romot mivel lehet feltenni. Én leírtam, hogy milyen fájl milyen módszerrel rakható fel. Persze ha a leírásban szerepel a kernelcsere is (ami ftf) azt flashtoollal fel kell tenni, majd recoveryvel a becsomagolt (zip) romot, de mivel a kerdésben romról volt szó én a romot írtam le.

Amúgy nekem x10 mini pro van, telenoros és nem volt gond a hálózatfüggőség

2012. ápr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Amúgy nekem x10 mini pro van, telenoros és nem volt gond a hálózatfüggőség"


Na látod...


A 2011-es tipusoknál már gond...

Ha függő, nincs fastboot a bootloader nyitása után, de ezt ilyen esetben nyitni csak buherálással lehet.

Független teló esetén meg a Sony hivatalos leírása alapján, de ez pl. t-mobilos telónál nem megy...

2012. ápr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nekem wt19i-m van, telenoros, de sajnos nem független, így nem nyitható a bootloader.


Fel szerettem volna tenni a hybromv16-ot, de nyitott botloader nélkül 2x is majdnem tégla lett (flashtool-lal visszaraktam a gyári romot).


Ingyen gondolom nehéz kinyitni a bootloadert?

2012. ápr. 27. 22:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom minek töröltetted a válaszomat...


Ha nincs 3000 ft-od függetleníteni akkor ne akarj rá más romot...

2012. ápr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2013. jan. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!