Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire veszélyes okostelefon...

Mennyire veszélyes okostelefont használni nyilvánosan? Itt leginkább arra gondolok, hogy Budapesten BKV-n vagy valahol az utcán jellemző-e a lopás?

Figyelt kérdés
Jövőre pesti egyetemista leszek (SOTE), és ezért vagyok kíváncsi.

2012. máj. 6. 15:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly egy sima Sharkot kaptak ki a kezemből éjszaka a buszra várva.Igaz, visszakerült a nyomkövetőnek köszönhetően, de azóta a telefonomon fityeg a csuklószíj és telózáskor a csuklómra van húzva.
2012. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

Kb. mint bármelyik nyugati nagyvárosban: veszélyes, ha nem figyelsz.


Jellemző lopási módok: kikapják a kezedből, kiemelik a táskádból.

Előbbire jellemző pl. tömegközlekedésen, metró csukódó ajtaját visszatartva 1 mp-re kikapják az ajtóhoz közel ülő utas kezéből a mobilt és elrohannak vele, te meg ülsz meglepetten a közben már elindult metrón.


Ugyanez busznál, villamosnál, mozgólépcsőn.


Plusz vannak olyan helyzetek, környékek, ahol inkább ne vedd elő a mobilodat. Ilyen pl. estefele a 8.ker egyes részei (Népszínház utca, dzsumbuj), aluljárók, esetleg tömegközlekedési eszközök.


Mindig figyelj arra, hogy milyen emberek vesznek körül! Ha kettő vagy több rosszarcú, jellemzően kisebbségi téblábol körülötted, ők esélyes, hogy prédára várnak (rablás).


Ha megkérdik, mennyi az idő, vágj rá valamit, ne a mobilodon, órádon nézd meg! Az sem jó válasz, hogy nem tudod, nincs mobilod, mert úgysem hiszik el. Ilyenkor meg kell őket lepni pl egy ilyen gyors válasszal és menni kell tovább. Nem az idő érdekli őket, hanem a mobilod márkája:)


Zsebtolvajok: bárhol előfordulhatnak, de a tömeget kedvelik főleg, lásd: járművek, tömegközlekedés, különösen villamosok (1, 1A, 4-6, éjszakai járatok). Ne hordj értéket farzsebben, táskát szorítsd magadhoz.


Legutóbb két arabot (!!!) csaptam szét a 4-6os villamoson, fényes nappal túrkáltak (volna) egy turista táskájában, az egyik karján kabát, a másik meg feltűnően viselkedett, az emberek rá figyeltek.


Szóval nyugi, mindig figyelj az értékeidre és mások értékeire is! A tolvajok kiszúrnak, hogyha figyeled őket, nem fognak balhézni, feladják.


Sok sikert:)

2012. máj. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

köszönöm, ezek nagyon hasznos tanácsok.


Lehet nyomkövetőt rakatni telefonba?

2012. máj. 6. 18:11
 4/24 anonim ***** válasza:

Vannak olyan mobilok, főleg okostelefonok, amik tartalmaznak ilyen programot, amiket persze aktiválni kell.


Ilyen az android és ios-alapú készülékek többsége.


Viszont a nyomonkövetéshez az kell, hogy az egyszeri tolvaj ne kapcsolja ki a mobilt és ne vegye ki belőle a sim-kártyát lopás után.

Na, ez utóbbit szokták legelőször kivitelezni a tolvajlás után, úgyhogy ez a nyomonkövetés-dolog nagyon nem megbízható ebből a szempontból.


Plusz kell az is, hogy a mobilunkon legyen mobilnet-hozzáférés is..

2012. máj. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Googleban nézhetsz utána, ha beírod mobiltelefon nyomkövetés.
2012. máj. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Nyugati Pályaudvar du. 4 után, Árpád-Híd, Blaha Lujza tér, Kén utca, Illatos út, Corvin negyed, Haller tér, Orczy tér, Sötétebb mellékutcákban, és ahol sok a nem fehér ember, ott NE vedd elő a telefonodat. Ez csak pár a sok közül. Metró állomások környékén, nagyobb közlekedési csomópontoknál(pályaudvarok, többjáratos buszmegállók, villamos megállók) ahol sok a tolvaj vagy egyéb megélhetési bűnöző.
2012. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Prey..Egy androidos nyomkövető és ilyesmi. Ha kicserélik a SIM-kártyát, elküldi neked valamilyen telefonszámra az új SIM számát. Azzal bemész a szolgáltatóhoz, és ők tudnak vele mit kezdeni. De amúgy nagyon jó kis program, de a GPS nem túl pontos. Itt egy leírás, megéri telepíteni. Nekem is ez van, mert Pesten élek, és lomtalanításkor a környéken megtelepülők elég gyakran kérdezik tőlem az "időt".


[link]

2012. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Testalkattól függ :)

De este én se sem ajánlom, pest egyes részein....

Buda nyugott környék, ezért is szeretem

2012. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

a helyzet az, hogy 170 cm és 60 kiló vagyok :S

Ezért is aggódok egy kicsit. Az biztos hogy paprikaspré lesz nálam.

2012. máj. 8. 13:18
 10/24 A kérdező kommentje:
ja és fiú, járok gyúrni, de azért nem vagyok egy izomállat.
2012. máj. 8. 13:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!