Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Alcatel OT-995 megéri? Hmm?

>_< kérdése:

Alcatel OT-995 megéri? Hmm?

Figyelt kérdés

Eredetileg 50-80 ezer körül terveztem venni valami jó kis telefont, de valaki ajánlására megnéztem ezt is. A Mobilarena tesztje alapján bőven megérné az árát, és jön rá hamarosan az ICS is.


Vélemények ? (lehetőleg olyan írjon, aki már látta élőben is...)



2012. máj. 9. 16:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
100%

Megéri! Nagyon jó telefon, bőven megéri az árát.


Yupiter

2012. máj. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
100%
Az árkategóriájában a legjobb.
2012. máj. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
94%

Abszlút megéri.Bár a felbontás és a kijelző méret miatt a pixelsűrűségből fakadóan nem olyan kristálytiszta a kép, de ez már csak szőszál hasogatás.

Egyébiránt minden más okból bőven megéri az árát.

Bár én a "gyári" launchert kapásból lecserélném. :D

2012. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
100%
bőven megéri
2012. máj. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 A kérdező kommentje:

Azt, hogy megéri az árát, azt én is tudom. Inkább tesztekre lennék kíváncsi, hogy más telefonokkal szemben mennyire jó. Nálam jelenleg nagy ellenfele a Galaxy S Plus, mert igazából azt vettem volna meg, de ez majdnem annyira jó.


Amint mondtam, számokra lennék kíváncsi. tehát pl. XY telefon GPU tesztje: 3343 Alcatel OT-995 GPU tesztje: 1634

Össze szeretném hasonlítani a képességeit a többi jobb minőségű teleonnal.

Eséseket, vizet mennyire bírja ez a készülék ? S Plus-ot már agyon veséztem, még sosem láttam olyat élőben, de már mindent tudok róla, viszont erről a tudásom szinte nulla, csak a mobilarena tesztjét láttam.

2012. máj. 10. 14:48
 6/85 anonim ***** válasza:
85%

[link]

Itt bármelyik két telefont össze lehet hasonlítani, mindenben.

2012. máj. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
58%

Szintetikus tesztekre, benchmarkokra és egyebekre nem érdemes alapozni, mert a valóságtól teljesen elütnek.

Az alcatelnek már alapjáraton annyi előnye van az S+-szal szemben, hogy van vaku meg micro hdmi csatlakozó is.Illetve 100%, hogy az átskinezett spb shell 3D ezerszer gördülékenyebb lesz, mint a touchwiz, valamint az is bizonyos, hogy a nyár végéig az OT995 meg fogja kapni az ICS frissítést.


Én androidos samsungot elvből nem vennék, de a fentieket nézve is, ha választanom kéne a két telefon közül, tuti, hogy az OT995 lenne a befutó.

2012. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 A kérdező kommentje:

Tehát jobban megérné at OT... Sajnos a linkelt telefonguru-s weboldalon az említett 2 készülék közűk egyiket sem telálom, főlegy hogy Galaxy S-ből van kb. 5-6 féle...


A 995-re azt írják mobilarena-n hogy katasztrófális képeket készít. Főként a sötét-világos felületeket nagyolja el, tehát a képen a háttér szinte fekete, és látsz egy teljesen világos tárgyat. Az apró részletekre is azt írták, hogy elmosódott, és nem látszanak a részletek. Ez javulhat valamivel az ICS érkezésekor ?

2012. máj. 10. 15:34
 9/85 A kérdező kommentje:

Amire használnám:

-otthoni használat, suliba soha, max. családi programokra, kirándulásokra. 4 dologra használnám legfőképpen:

-Internet. Fonos a böngésző gyorsasága, képernyő minősége, apró részletek.

-Játék. Teljesítmény, kompatibilitás. Itt rögtöm felmerül egy kérdés: kapacitív készülék ez a telefon is, de egyszerre maimum hány ujjat érzékelhet ?

-kezelőfelület minősége, élvezhetőség. Ami engem először megfogot az Androidban, az az, hogy van egy hosszú menü, én megfogom, és egy mozdulattal úgy meglököm, hogy meg se áll az aljáíg. E ennél a felületnél is megvan ?

-Események megörökítése. Jó minőségű, részletes fénykép. vaku van, azzal no problem, de hallotam róla olyat, hogy pocsék minőségű képeket csinál, ezt fejjebb már leírtam.


Ezek alapján is vegyem meg, vagy nézzek magamnak valami drágábbat ?

2012. máj. 10. 17:13
 10/85 anonim ***** válasza:
95%

-Az internet ugyanolyan gyors lesz.A felbontás ugyanakkora, de mivel a az S+-nak kisebb a kijelző mérete, ezért a képpontsűrűség nagyobb, tehát elviekben élesebb képet ad.A valóságban nem, mert a Super Amoled Pentile Matrixos pixel elrendezéssel dolgozik, ahol raszteres elrendezésben vannak a pixelek, a zöld baromi kevés a piros és a kék-hez képest, és a pixelek között nagy a rasztertávolság, ott a totél fekete üresség van, emiatt szőrösek lesznek a betűk, illetve további hátránya a Samolednek, hogy túlszaturált és durván mesterséges színeket tol az arcodba.

-A játékélménnyel nem lesz gond, mindkét telefonban 1.4 GHz-en ketyeg a processzor, a grafikus chip ugyanúgy Adreno 205, az architektúra ugyanúgy ARMv7, szinte az összes mai 3D-s játékok is simán elfutnak mindkettőn.

-Az ujj érzékelés minimum 4 mindkettő telefon esetén.

Kezelőfelület és satöbbi.Gyártó válogatja, hogy a menü és a kezdő képernyő hogy néz ki, leginkább a youtube-on tudsz utánanézni.Mivel az S3-t már ismered, nézd meg az ot995-öt is.3D-s látványokból jóval több van, mint a touchwiz felületen, ezt neked kell eldöntened, hogy melyik tetszik jobban, de a play-ről legalább 10féle launchert lehet letölteni, amivel teljesen megváltoztatható a menü és a kezdőképernyő kinézete és elrendezése is, ez rád van bízva, hogy melyik tetszik jobban.

Személy szerint azt mondom, hogy a TouchWiz erősen felejtős kategória, mert nincs olyan készüléke a Samsungnak, ahol sikerült volna normálisan optimalizálni, akadni fog az S+-on is.Persze ez csak a szőrös szeműeket zavarja, mint például engem. :D

-A görgetési sebesség: ez is változó, optimalizációtól függ, hogy a gyárban a mérnökök mennyire illszetik össze a hardvert a szoftverrel.A Samsung ebben nem valami erős, akadni fog a menü is esetenként.

-Kamera, felbontás, részletesség, satöbbi.Nézd meg a mobilarénás tesztekben, hogy melyik milyen képet csinál, és annyi.Mivel ezek gombostű fejnyi méretű optikák, ezért nem lehet tőlük elvárni, hogy egy ugyanekkora felbontással dolgozó digitális gép képminőségét hozzák.

Ezt is szoftveres úton javítják, ez is gyártótól függ, hogy mennyire figyelnek oda rá, mennyire nyúlnak bele szoftveresen a dolgokba.Épp ezért elképzelhető, hogy az ics-sel jönn esetlegesen egy kamerás szoftverjavító csomag az OT995-re, de ez nem jellemző, ettől függetlenül nem kizárt.

Az S+ jobb képeket készít, de nincs vaku, az OT-nél van vaku, de a szoftveres algoritmus nem valami ütős a kameránál.

Gépre feltöltve a képek egyébként nagyjából ugyanolyan pocsékok lesznek, hiába szebb a telefon kijelzőjén a kép.


Viszont az OT995 olcsóbb, és ott a HDMI csatlakozó, valamint az ICS frissíthetőség hivatalosan, majd valamikor a nyár közepe-vége felé.


Én ezért venném az OT995-öt.

2012. máj. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!