Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elhagytam a telefonom (X10...

Elhagytam a telefonom (X10 mini). Rendőrség ér ilyenkor valamit? (:

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 08:58
 1/8 anonim válasza:
100%

igen. bejelented és lenyomozzák (ha azóta használta valaki)

kevésbé értékes telefonoknak is utánajárnak.

2012. máj. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen. Ha megvannak a vásárláskor kapott iratok: sorozatszám stb, az előnyt jelent. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a telefonokban be lehet állítani a követhetőséget is, ami akkor is működik, ha a kártyát kicserélik benne.
2012. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
de a követhetőség nem sokat ér, ha mobilnet vagy wifi nincs rajta bekapcsolva. egyébként be lehet jelenteni, de tévhit, hogy foglalkoznak vele. nekem 2 éve úgy lopták el a telefonom, hogy tudtam kik voltak, kimentek hozzájuk házkutatást tartani(mert nem én voltam az egyetlen, aki akkor feljelentette őket), nem találták meg, majd ennyi. vicces is lett volna, ha otthon tárolta volna valamelyik...:D annyit szoktak csinálni, hogy a környékbeli telósboltokat végigjárják, és ha szerencséd van, akkor megtalálják, de szerintem a tolvajok ezt is tudják, és várnak 1-2 hetet, amikor már biztos nem keresik boltokban.
2012. máj. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem mini pro? Mert most olvastam, hogy valaki talált egyet
2012. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem nem (: sima Mini:P am én is láttam:D
2012. máj. 12. 10:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogyha elhagytad a telefonodat! Egyes telefonokban, van, olyan, hogy lopásvédő rendszer ami annyit jelent, hogy: Ha a SIM kártyát kiveszik, és egy másikat tesznek bele, akkor a beletett másik kártyát zárolja a telefon, és egy megadott számra küld egy SMS-t, hogy idegen kártya került bele vagy mi, de akár fwl is hívhatja a telefonnál beállított számot! Ha úgy van beállítva, akkor bekapcsolja a GPS-t és meghatározza, hogy most éppen, hol van, é s azt is kidobja SMS-ben a telefonszámra! Így sokkal nagyobb az esélye annak, hogy a tolvajokat bemérjék, és a telefont megtalálják! Nekem NOKIÁM van abba, gyárilag gy kaptam, hogy volt benne egy vírusírtó, amiben egy lopásgátló rendszer is megtalálható benne.
2012. máj. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elhagytad a telefonodat, ha feljelentést is teszel, elutasítják arra, hogy "nem bűncselekmény". Ha csak bejelentést, azzal sem tudnak sokat kezdeni, megy irattárba, max. ez utóbbival annyit érsz, ha valahol megtalálják és leadják, visszajuthat hozzád.
2012. máj. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. (: am ahogy olvasgatom nem sok esély van rá hogy visszakapjam :S
2012. máj. 12. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!