Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen a hosszú kb. a LED...

Milyen a hosszú kb. a LED élettartama? HELP!

Figyelt kérdés
Körülbelül mennyit bírna pl. folyamatos világítással? Telenor one touch.

2012. máj. 18. 06:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Optimális hűtéssel(ha igényel hűtést) 10.000 üzemóra felett elmegy.
2012. máj. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én tudomásom szerint 30.000-50.000 óra. (Régebben 100.000 órát hirdettek), vagyis kb 4-10 év folyamatos üzem, persze megfelelő hűtés mellett.


Ennyi idő alatt nem megy teljesen tönkre csak erősen lecsökken a fényereje (nem tudom pontosan) 70% vagy 50%-ra.


Hűtés nélkül a szemed láttára halványul el.

Már volt ledem aminek nem volt jó a hőleadása mechanikus hiba következtében (nem ért hozzá rendesen a hő leadó felülethez) és szépen lassan megsült. A leden lévő fény átalakító réteg megbarnult, megégett A kristály is "megsült".


Vagyis az üzemi paraméterek betartásán nagyon sok múlik,

mint a chip hőmérséklet, megengedett üzemi áram.

2012. máj. 19. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1-2 millió órát bírnak. Ez mai adat, nem rég teszteltem.
2012. máj. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az 114 év lenne. Hogy tesztelted?

Hiszen nem lehetsz még 114-228 éves plusz a gyerekkorod évei, amikor még nem tesztelhetted.


Egyébként tovább működik annál az 5-10 évnél, csak akkorra már jelentősen csökken a fényereje.

2012. máj. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!