Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android belassulhat? Ha igen...

Android belassulhat? Ha igen mitől?

Figyelt kérdés
Samsung galaxy s plus készülékem van, teljesen gyári állapotú, vadi új, kb. 2hetes. Van rajta kb 7 puccos HD játék és 1-2 fontosabb alkalmazás. A telefon ugyanolyan gyors mint amikor kicsomagoltam! A konkrét kérdésem az lenne, hogy mivel őrizhetem meg ezt, mit szabad és mit nem szabad csinálni, mire kell odafigyelnem, hogy ez lehetöleg igy maradjon? Kezdö androidos vagyok, berhelni nagyon nem akarom.
2012. máj. 28. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne rakd tele fos programmal.

Igazából ha van rajta millió program az még nem számít, de ha olyan program, ami folyton megy a háttérben az belassíthatja.

Amúgy ne foglalkozz ilyenekkel, csinálhatsz mindent, max ha belassul egy-két "szemét alkalmazást" letörölsz.

Nekem jóval gyengébb telefonom van, tele volt mindenféle programmal, és semmiféle lassulás nem volt észrevehető.

2012. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen, a SGS sajnos gyári rommal elég trágya (amúgy is de ez magánvélemény, mivel a Plus átverés, ennyiért újabb, jobb, szebb kijelzőst lehet kapni). Régen még rosszabb volt. Lassul ha telerakod hülyeséggel, és a programokat futva hagyod.
2012. máj. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nincsenek rajta google play-es ilyen meg olyan semmire való alkalmazások.. csak 1-2 fontosabb irodai. Na meg az avast. Az a pár hd játék pedig normálisan viselkedik. Az normális, hogy a gyári futó alkalmazásokat mindig leállitom és a ramot is üritem? Ezek miért futnak mindig maguktól?
2012. máj. 28. 10:47
 4/10 anonim ***** válasza:

ne rakd tele semmi olyan cuccal amit ugy sem használsz

és az alkalmazásokból is lépj ki rendesen

2012. máj. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akinek még eszébe jut bármilyen jó tanács irjon bátran!
2012. máj. 28. 11:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy Androidnál nem lehet "rendesen" kilépni egy folyamatból.Azaz nagyon kevés app van, ahol a bezárás "gomb" tényleg bezárja az appot.


Kérdező: nagyon sok mindent nem kell csinálnod a háttérben futó appokkal, azok azért futnak, mert futniuk kell, de amit esetleg az advanced task killerben látsz is "futó" alkalmazásokat, nagy részük rendszer folyamat, vagy olyan app, ami passzív állapotban van, így nem eszi sem a processzort, sem a ramot, sem az akksit.

Ez egy multitasking rendszer, nem igazán kell ezzel foglalkoznod.

Ha kevés a ram, akkor majd magától elkezdi bezárogatni az aktív, vagy passzív állapotban lévő appokat, ha egy memória igényesebb alkalmazást kezdesz el futtatni.Mint például egy komolyabb játékot.

Advanced task killerrel meg véletlenül se zárj be mindent egyszerre, vagy ne kényszerísd automatikusan force close-ra a rendszerfolyamatokat állandóan, mert egyszer csak kapsz egy olyan üzenetet egy fontos emailezés közben, hogy " A TW launcher váratlanul leállt" és már csak a full reset oldja meg a gondot, mert a killerek a launchert is kinyírják, ha nem figyelsz oda, hogy mit zársz be.

Nem kell telepakolni minden felesleges appal a telefont, és akkor nem lesz gond.

2012. máj. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Üdv 91621! Akkor nem zárogatok be semmit, mindent bizzak rá a rendszerre?
2012. máj. 28. 11:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Mivel így van kitalálva, ezért nyugodtan rábízhatod.Nem mondom, hogy ne töltsd le valamelyik task killert, mert néhány dolgot kilőhetsz vele, viszont azok újra és újra meg fognak nyílni, vagy maguktól, vagy egy olyan appal, aminek szüksége van a működéshez arra, hogy bizonyos rendszerfolyamat fusson mellette.

Itt egy kis megerősítés:


[link]

2012. máj. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szeretem ezt az oldalt nagyon segítőkész mindenki! Elolvastam a cikket nincs is több kérdésem, köszönöm!
2012. máj. 28. 12:43
 10/10 A kérdező kommentje:
Rátettem az Advanced Task Killert, a telefonom üzemideje 1 napról 3-ra növekedett! persze csak ha nem gamelek. Nagyon örülök mert igy egy pesti oda-vissza utat simán kibír zenehallgatással. :)
2012. máj. 30. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!