Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefonon ha GPS programo...

Mobiltelefonon ha GPS programot használok, és wifivel letöltöm a térképeket, akkor utána már a GPS műholdak használatáért nem kell fizetni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam a telefon használ egy kiterjesztett GPS szolgáltatást és emiatt a szolgáltató adatforgalmi díjat számol fel. Én úgy tudtam a GPS mindenhol ingyenesen használható ha a prgoram és térkép már megvan.
2012. máj. 29. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a telefon nem interneten keresztül csatlakozik a GPS-re hanem külön GPS vevő van benne akkor ingyenesnek kell lennie.
2012. máj. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem úgy van, hogy a GPS az természetesen ingyenes, a helymeghatározás része. Viszont a térkép amit használok hozzá (google maps), csak akkor töltődik be, ha megy a net is a telefonon, ehhez viszont ugye a szolgáltató számolja az adatforgalmi díjat. Úgy tudom bizonyos térképrészletek letölthetők előre. Még nem próbáltam.
2012. máj. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a kiterjesztett gps-t nokián ki lehet kapcsolni, azt biztosan tudom, és valóban, az egy kis adatforgalmat generál, úgy könnyebben megtalálja a helyzeted.
2012. máj. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
OFFLINE navigaciora alkalmas programot keressel, ott be lehet allitani h ne haszaljon netet.Ilyen a Garmin, NDrive, Sygic pl.
2012. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kulcsszó: "kiterjesztett"..

Letiltható, ez az A-GPS funkció, ha ez be van kapcsolva, gyorsabban talál holdakat, mert adatforgalomban letölti az aktuális helyzetet, a másik pedig amikor cellainformációkat is használ szintén adatforgalommal..

2012. máj. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sygic programot használok. Letöltöttem minden mapot hozzá! Hol kell kikapcsolni a "kiterjesztettet" ? nekem csak 1 GPS beállításom van: GPS műholdak használata -utcaszintü helymeghatározás.(több energiát igényel és csak nyílt terepen lehetséges)

semmi interetet nem ír. Adatforgalom meg minden egyéb letiltva a mobilhálozatok menüjében.

2012. máj. 30. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:
android-os teló? amúgy ha le van tiltva az adatforgalom, akkor elvileg azt nem használhatja az a-gps se.
2012. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
android 2.3.5 - x8
2012. máj. 31. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!