Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Párom Angliából miért nem tud...

Párom Angliából miért nem tud nekem sms-t küldeni, ha fogadni az enyémet tudja?

Figyelt kérdés
Angliában dolgozik, én kezdettől tudok neki sms-t küldeni, mindig megkapja. T-mobilosak vagyunk mindketten, az ő készüléke (Nokia 6131) kártyafüggetlen. Ma próbált nekem üzenetet írni, de nem sikerült továbbítani. Valami beállítási probléma lehet? A telefonja kiírja egyébként, hogy T-mobile UK a szolgáltató. Hívni sem tudjuk egymást, nekem a következő szöveget adja le a szolgáltató: "a hívott fél jelenleg nem fogad hívásokat". Ő sem tud engem felhívni. Szóval egyedül az sms küldés működik, de az is csak tőlem neki. Kérem, aki tudja vagy van sejtése, mi a gond, segítsen, fontos lenne! A Skype sajnos per pillanat nem megoldás...Még egy info: dominósok vagyunk, nem előfizetésesek. Előre is köszönöm!
2012. jún. 5. 00:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Közben jár az agyam, lehet, hogy az országhívó számmal van a gond mindössze?
2012. jún. 5. 06:48
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az lesz a gond, nemzetközi hálózatban olyan számra kell küldeni hogy pl. magyar számnál 0036-30-xxxxxxx
2012. jún. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. jún. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyanítom, hogy 0630 formában van eltárolva neki a szám, úgy pedig nem fog tudni sem hívni, sem SMS-t küldeni.

Írd meg neki SMS-ben, hogy írja át a számodat a telefonkönyvében, hogy +3630 legyen a kezdete.


Nekem legalább is így vannak tárolva a számok és nem is volt gond, mikor Angliából hazatelefonáltam vagy SMS-eztem.

2012. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bp1985 ***** válasza:
a 0630 al semmi gond nincs. ami lehet az 2 dolog. az egyik hogy nincs pènz a kàrtyàjàn, a màsik hogy nincs megrendelve a roaming.
2012. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a választ, mind hasznosnak bizonyult! :) Egyfelől át kellett írni a számot, hogy +36-tal kezdődjön. De a fő megoldást a roaming aktiválása jelentette, hát komolyan mondom, eszembe nem jutott volna, hogy külön kódra van szükség! A *104# kódot kell beütni alapállapotban, ezzel aktiválódik kint a roaming szolgáltatás. Azóta jönnek-mennek az sms-ek mindössze 35 ft-ért! :)) Még egyszer nagyon köszönöm a párom nevében is! Külön köszönet a linkért!
2012. jún. 5. 20:18
 7/7 anonim válasza:

Az én párom is most pont Angliában van és szerencsére tudunk beszélni is és sms-t is tudunk írni egymásnak.

Remélem, már nem sokáig lesz, mert már nagyon hiányzik. :((

2012. jún. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!