Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » LG Optimus ME p350 - futó...

LG Optimus ME p350 - futó alkalmazás, hiba? Nem hiba?

Figyelt kérdés

Hi!


Most nem arra vagyok kíváncsi hogy a mobil jó vagy rossz, eleget olvastam már kritikákat! Én a kérdésemre szeretnék választ, amit egyedül egy nagy köszönömmel tudok meghálálni, mivel így virtuálisan nehezen bírom megdobni egy unikummal az illetőt/-ket.


TEHÁT:

Rámegyek az alkalmazás fülre, megnyitja az alkalmazásokat (amik alapból és letöltötten vannak rajta) és az első ikon felülről, balról az alkalmazások ikon alatt meglehet tekinteni a futó alkalmazásokat illetve a letöltött alkalmazásokat -eddig oké. De nem értem hogy a FUTÓ ALKALMAZÁSOK ban miért jeleníti meg az olyan alkalmazásokat (kamera, óra, naptár, galéria, valamilyen játék, böngésző, stb...) amiből korábban kiléptem, úgy ahogy a használati könyvben írja. A vissza nyíl és ... de én a vissza nyíllal szoktam, ahogy írja szabályosan, és még is a futó alkalmazásokban aztán belekukkantva látom hogy még fut. Ilyenkor leállítom és oké, aztán nincs is probléma. Csak ha újra megnyitok egy adott alkalmazást és majd újra belelépek az alkalmazások alkalmazásba :) Ás addig fut még újra le nem állítom. Most nem tudom hogy ez normális-e ennél a mobilnál, esetleg készüléki hiba, vagy verzióilag hiba... Mert őszintén azért mindenki boldogabb ha az AKKUJA a mobilnak hosszabb ideig bírja. És ha ezek az applikációk futkosnak, (és nem csak kijelzői hiba hogy futnak, bár ezt kétlem, mivel ha funkcionálisan leállítom akkor már nem jelzi ki) akkor hamarabb lemerül -mint ez tudvalevő. És ebből az következik hogy: kényelmetlen. Ha használom a gépet sietnem kell, akkor előtte mindig menjek bele az alkalmazások applikációra és állítsam meg. És ha van olyan amit nem szeretnék leállítani (pl élő háttér) akkor ez esetben pl. van még tizenvalamennyi app amit egyenként bírok csak leállítgatni?!


Szóval remélem érthető, a problémám. Milyen "orvosság" van rá?!


A választ olyannyira köszönöm, mint amennyire örülök hogy ilyen későn sikerült ennyire összeszedni a gondolataimat, hogy ezt mind megfogalmaztam :P


2012. jún. 11. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem probléma. Így működik normálisan az android. Amiből kilépsz azt nem zárja be a rendszer, hanem továbbra is ott marad a háttérben. Ilyenkor alig fogyasztja a készülék erőforrásait (proci, aksi), aztán ha a rendszernek kell a hely akkor persze végleg bezárja, hogy a következő alkalmazás futtatásához legyen elég helye.

Persze lehet használni mindenféle task killert, de azzal nem érsz el semmit, ha 5 percenként bezárogatod a folyton újrainduló alkalmazásokat. Ezzel amúgy jobban leterheled a telefont és csak jobban fog merülni.

Az akuidó meg ennyi és kész. Ha 3g helyett 2g-re állítod meg kikapcsolod a gps-t akkor lehet csökkenteni a fogyasztást, de ha sokat használod a netet rajta meg sokat játszol akkor azért nap végére töltőre kell tenni. Vagy azért mert már jelez miatt vagy azért mert a következő napot úgyse bírná ki.

Túl sok mindent zsúfolnak bele a telefonba ami sok energiát igényel, de az aksikat már nem fejlesztik ahhoz, hogy jók bírják az igénybevételt.

2012. jún. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az elozo is irta, a bezart programok addig a memoriaban maradnak 'futnak' ameddig a rendszer ugy nem iteli hogy arra a memoriahelyre masnak van szuksege.


Ha novelni akarod az akkuido akkor pedig:

-fenyero a minimumra

-mobil adathalozatot kikapcsolod

-live wallpapert kikapcsolod (ez szivja az akksit rendesen)

-rezgest kikapcsolod

-hatterkepnek valami vilagosabbat tegyel be

-homescreenek szamat leveszed 1-re, arra is keves/nulla widgetet raksz


Igy nagyban no a keszenleti ido, csak ertelmet vesziti az egesz 'okostelefon' dolog.


Miert nem jo ugy ahogy mondjuk en csinalom?

Napkozben hasznalom a telefont ezerrel, amikor meg megyek aludni felrakom toltore, mivel ugyebar alvas kozben nem tervezem hasznalni. Igy amikor szukseged van ra, hasznalhatod teljes ertekuen.

2012. jún. 12. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rengeteg köszönet mindkettőtöknek!:)

Azt hiszem ez felvidámított, és legbelül örülök hogy vannak még normális, rendes, segítőkész, értelmes emberek, akiknek őszintén kijár a köszönet és még ennél több is!

Nem hittem volna hogy esetleg is választ kapok, vagy ha kapok is, azt ilyen szépen, áttekinthetően, megérthetően, indokkal!


Hát megint csak azt tudom mondani köszönöm!:) Mindkettőtök kapott egy zöld hüvelykujjat:) ha lehetne kétszer szavazni akkor megtenném ugyanígy :P


Szóval KÖSZÖNÖM!!!!

2012. jún. 12. 20:24
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy nektek milyen telefonotok van, csak úgy összefüggő kíváncsiságból?
2012. jún. 12. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Nokia Lumia 900 + Samsung Galaxy S III

2012. jún. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!