Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek Nokia Lumia 710...

Szerintetek Nokia Lumia 710 vagy Zte Tania?

Figyelt kérdés
Egyenlőre nem tudok dönteni ,hogy megvegyem e most a lumia 710-et vagy megvárjam a Zte Tania magyarországi megjelenését. Igazából a Tania felé húzok a nagyobb kijelzője miatt. De magával a márkával még nincs tapasztalatom (évek óta Nokiáim vannak). És még hozzátenném ,hogy a tania ellen felhozott általános indokkal a 4gb-os tárhellyel nincs problémám. Nekem annyi bőven elég.
2012. jún. 17. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén nekem se volt még zte mobiltelefonom és én is félnék tőle,inkább vedd meg a nokia lumia 710 én is olyat vesszek.
2012. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jogos a meglátásod. A Zte nekem így ismeretlenül zsákbamacska érzését kelti. Viszont a Nokiáimmal eddig mindig meg voltam elégedve. Valószínűleg most sem csalódnék benne. Még azért alszom rá egyet. Ment a zöld kéz.
2012. jún. 17. 11:21
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

A két nyomós, és opcionálisan bosszantó ellenérv a Tania ellen, az a 4,3"-as kijelző mellé a 800x480 felbontású TFT panel, mert ekkora kijelzőhöz ez elég kevés, és "szőrösek" tőle a betűk és minden más is, ami nagy kontrasztnál jön ki legjobban.Pl. Fekete alapon fehér betűknél, ugye.

A másik az az 1,4 Ah-s akksi, amivel a legjobb esetben is csak egy napot megy el, ha többet nyomkodod, akkor érdemes töltővel rohangálni a táskában.


Az összeszerelés, az anyaghasználat remek, a hardver bőven kielégítő, higy ugyanez ketyeg a volt Omnia7-esemben is, szóval nem lesz gond.Ez nem egy android teló, nincs akkora hardverigénye, még ezzel is gyorsabb és smoothabb lesz, mint a legtöbb 2-4 magos androidos csúcsgép.


De a helyedben megvárnám a jövő hét szerdát, San Francisco-ban akkor jelentik be a Win8 mellett a WP7-et is, és kiderül, hogy lesz-e Apollo frissítés ősszel, vagy sem, vagy csak egy herélt Apollo update lesz-e esetleg 7.6/7.7 alatt.

Addig várj, illetve akkor kiderül majd az is valószínűleg, hogy mely modellek milyen mértékben kapnak frissítést, ha kapnak.Én várnék addig a helyedben.Ha mindkettő megkapja, akkor egyéni preferenciáidra van bízva, hogy kell-e a nagyobb kijelző a gyengébb üzemidő és pixelsűrűség mellett, vagy veszel egy erősebb procival (kb ua. lesz az üzemidő, sebeségben alig fog látszani) szerelt, jól bevált Nokia teló, aminek szebb a megjelenített képe, csak akkor ugye áldozol a kijelző méretéből, ami zavaró lehet, ha nagyok az ujjaid.

Bár a WP billentyűzetét legalább olyan jónak tartom, mint az iPhone-ét, O7-esen 4"-nél marha gyorsan tudtam gépelni, 3,7"-en sem lehet olyan vészes.

2012. jún. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

WP7 helyett WP8-at akartam írni, de remélem ez nyilvánvaló volt. :D


Szvsz, a legjobban akkor jársz, ha jövő hét szerdáig tudsz várni.Elvileg Live Streamen keresztül lehet majd követni a konferenciát, de ha nem is jön össze, 1-2 napon belül a világ összes mobilos portálja ettől fog nyüzsögni, mert mindenki ezt várja.Talán még jobban, mint az új iOS-t, vagy az android 5.0-t, így 1-2 napra jövő szerdára már szinte az összes mobilos portál fog cikkezni róla a maga anyanyelvén, így a Mobilarena is.Sokan várják, marha sokan, nekem is ott van a zabszem a seggemben, ha minden a reményeim szerint lesz, akkor az Apollóval visszatérek a WP vonalra.Bár az O7-et is csak pénzhiány miatt adtam el, ez már más tészta :D...

2012. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat. Akkor a legegyszerűbb ha kivárok. Amúgy sem állt szándékomban elkapkodni a dolgot. :) Ment a zöld kéz. Ha már említetted a rövid üzem időt, feltennék még egy kérdést. Tisztábban voltam eddig is a rövid üzemidővel mindkét telefon esetén. De kíváncsi lennék, hogy nem lehet e egyszerűen külön venni a telefonhoz nagyobb teljesítményű aksit?
2012. jún. 17. 12:51
 6/9 Furjadék* ***** válasza:
100%

Nokiánál ottvan plusznak a Nokia BKVs appja, a Nokia Autóval(GPS hangos navigációval).

Lehet hozzá venni, de én inkább egy mobil zsebtelepet vennék, amiről 5-6x fel lehet tölteni a készüléket.

Amúgy ezt most 710es Lumiáról írom, és egyszer sem ütöttem mellé!;)

2012. jún. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A Tania esetén nem hiszem.Ugyanaz a Csoki formájú akksi van benne, mint a Skate-ben.


[link]


Hacsak a ZTE nem gyárt hozzá, akkor vajmi kevés az esély rá.Mellesleg most az utóbb utána nézve sem találtam semmit.


A Lumia 710 esetén az 1,3 Ah-s BP-3L helyett az egyetlen értelmes, és ténylegesen nagyobb kapacitású akksi az a mugen power által forgalmazott 1,5 Ah-s cucc.


[link]


Persze vannak ilyen e-bay-es kínai gold battery-k 2430 mAh-oss kapacitással BP-3L felirattal, ugyanúgy 1300asak, vagy még annyi sem.


Szvsz az akkus üzemidő durván ugyanannyi mindkét teló esetén, ez volt az Omnia 7-esemnél is a legfájóbb pont, mert ha semmit sem csináltam rajta, akkor is tölteni kellett esténként.Hiába az 1500mAh-os akksi.Bár ez más tészta.


Végülis a 710-es szerintem tovább bírja valamivel az 1500-as Mugen Power akksival, ezek tényleg jók, ha nem a legjobb utángyártott akksik, mert sok esetben a gyáriakat is simán verik üzemidőben.Bár az árukat meg is kérik.


Bár az apollo-t most jelentik be jövő héten, piacra csak október környékén fog kerülni, addig még lehet gondolkozni is bőven, illetve addigra lesznek is hírek az Apollóval érkező telókról.Habár, ha megkapják a frissítést, akkor Októberre még a Lumia 800/900 ára is lejjebb mehet. ;D

2012. jún. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindkettőtöknek. Ment a zöld kéz.
2012. jún. 17. 14:23
 9/9 anonim válasza:
Én aztmondom hogy Lumia mert a ZTE-ről én se régota tudok...Valami cég ami ANdroidos telókat gyárt, de én nem biznék benne..Egyébként én is lumia 710-et tervezgettek de most a válaszadók picit megijesztettek evvel az új frissitéssel. Hadd tudjam megérné-e most venni? :D
2012. jún. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!